PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krankenkasse para istiyor ne yapabilirim

muratcan6793
14 Kasım 2015, 15:36
Selam Herkese Iyi Hafta Sonlari,

Ben berlinde yasiyorum 22 yasindayim 93`lüyüm .

Ben 11/2014 - 06/2015 arasi sigortali degildim yani saglik sigortasi(krankenkasse).
Jobcenter anmeldung vardi, mektup yollamislar elime ASLA gecmedi...

sie wurden abgemeldet wegen fehlende unterlagen.

evraklar istediler toparlayamadim araya birseyler oldu, o ara benim sigorta var zanettim ama yokmus megersem
bana mektup geldi Sie mussen 1130,-€ bezahlen.

Sorum Simdi O miktari ödemem gerekiyor mu ? yoksa ?

avukata versem cözer mi !

simdiden tesekkürler

*Benim Sigorta KKH Allianz

dalga
16 Kasım 2015, 12:14
Sevgili kardesim

Grundsätzlich endet der Anspruch auf die kostenfreie Familienversicherung für "stellenlose" Jugendliche, zu denen sie zählen, mit Vollendung der 23. Lebensjahres.
Im schlimmsten Fall ist die rückwirkende Krankenversicherung gem§ 5,1,13 SGB V durchzuführen und sie dürfen je Monat ca. 150,--€ nachzahlen. Auch wenn sie kein Einkommen haben, wird diese Beitragsschuld aufgebaut und verfolgt sie lange...

Yazidada belirtildigi gibi Sigorta primsiz Aile Sigortasi egerki bir Isi olmayan genclik gurubundan ait iseniz vede 23 üc yasinida birtirmedigiseniz Aile bedava aile Sigorta kapsamindan yararlana bilirsiniz ve Aile Sigortaniz Babaniz veya anneniz üzerinden devam etmektedir. diger bir öneri ise Sosyal Konunun SGB § 5,1,13 Bir basvurda bulunun oda geliri endüsük olandan hesaplanarak 150€ civarinda bir ödeme imkanini zorlayin.

Yanliz Sunu kesin olarak belirtmek istiyorum Yasiniz itibariyla 23 ücü bitirmediginizden dolayi hala Aile Sigortasi kapsami icerisinde olmaniz gerekiyor.
Bu Konuda israrci olmanizi tasfiye ederim.
Saygilarimla

muratcan6793
17 Kasım 2015, 10:20
@dalga tesekkurler dedigin gibi aieleden babam vefat etti annem ise türkiyede

dalga
17 Kasım 2015, 14:18
@dalga tesekkurler dedigin gibi aieleden babam vefat etti annem ise türkiyede

Allah Rahmet eylesin , Geride kalanlarada sabirlarini versin.
Annenin Sigortasi burdami ? yoksa Türkiyedemi? , Normalde dedigim gibi Anenin üzerinden Sigortan 23 yasi sonuna kadar devam etmesi gerekiyor.

Saygilarimla.

muratcan6793
17 Kasım 2015, 16:31
Annemin sigortasi türkiyede ama burdada calismisligi var

Babam 21.03.2011 vefat etti

dalga
17 Kasım 2015, 19:45
Annemin sigortasi türkiyede ama burdada calismisligi var

Babam 21.03.2011 vefat etti

Sevgili Kardesim Calismisligi degil AOK, IKK,. vs. Babaniz Vefat etmeden önce Anneniz 45 Yas üzeri ise otamatikman Emeklilik payi almasi gerekiyor. Babandan dolayi.Egerki bir Sigortasi varsa sorunun en kolay cözülecektir yol. Yoksa ilk yazimdada belirttigim gibi Ya geriye dönük bir Sigorta ödeme secene yapmaya calis.

Arbeistami Mahkemeye ver diyecegim , Ama Sen belgeleri Tam yedi ay Tamamliyamamissin. Daire diyor ben Mektub gönderdim. Sende Almadim diyorsun.Mahkeme ya senden almadigini kanitla diyecek , Yada iscibulma kurumuna .
Sozialgerichte gidip unter P:K:Hilfe adi altinda dava acabilirsin. Mit einem Beistand yani bir Avukatla beraber. Gelirin olmadigi icin.

Burasi biraz genis bir konu. Kafani karistirmayim.

Saygilarimla.