PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk pasaportu ile Almanya'da Havalimanlarinda Hizli Gecis

banane78
09 Temmuz 2023, 11:53
Daha önce duymayanlar icin güzel bir haberim var.

Almanya'dan yurt disina cikarken ve giris yaparken havalimanlarinda artik Türk pasaportu ile otomatik gecis yapalabiliyoruz.
Gecen hafta pazartesi hic kuyruk beklemeden 20 saniye de gectim. Yine giris yaparken de aynisini yaptim.
Güvenlik bana sadece süresiz oturumu olanlar icin gecerli dedi.

Havalimani: Frankfurt
Oturum: Niederlassungserlaubnis

Diger havalimanlarinda deneyen var mi?

hOrOz
09 Temmuz 2023, 11:57
Daha önce duymayanlar icin güzel bir haberim var.

Almanya'dan yurt disina cikarken ve giris yaparken havalimanlarinda artik Türk pasaportu ile otomatik gecis yapalabiliyoruz.
Gecen hafta pazartesi hic kuyruk beklemeden 20 saniye de gectim. Yine giris yaparken de aynisini yaptim.
Güvenlik bana sadece süresiz oturumu olanlar icin gecerli dedi.

Havalimani: Frankfurt
Oturum: Niederlassungserlaubnis

Diger havalimanlarinda deneyen var mi?

Sanırım yeni digital Pasaportlar la mümkün

https://iaahbr.tmgrup.com.tr/3199c7/0/0/0/0/0/0?u=https://iahbr.tmgrup.com.tr/album/2022/08/25/iste-turkiyenin-yeni-pasaportu-basimi-basliyor-1661414191431.jpg

banane78
09 Temmuz 2023, 12:02
Sanırım yeni digital Pasaportlar la mümkün

Benim pasaport 07/2020 tarihinden. Yani en yeni versiyonu bu mu ya da daha yenileri var mi bilmiyorum.
Bu sefer Türkiye'ye gitmedim.
Ancak 01/2023 tarihinde Istanbul'a pasaportum ile ne otomatik giris yapabildim ne de cikis. Almanya'dan alinan pasaportlarda sorun oluyormus. Numarami falan yazdilar ama bilmiyorum son durum ne.
Esim pasaportunu Türkiye'den almisti, onda sorun olmamisti.

hOrOz
09 Temmuz 2023, 12:13
Benim pasaport 07/2020 tarihinden. Yani en yeni versiyonu bu mu ya da daha yenileri var mi bilmiyorum.
Bu sefer Türkiye'ye gitmedim.
Ancak 01/2023 tarihinde Istanbul'a pasaportum ile ne otomatik giris yapabildim ne de cikis. Almanya'dan alinan pasaportlarda sorun oluyormus. Numarami falan yazdilar ama bilmiyorum son durum ne.
Esim pasaportunu Türkiye'den almisti, onda sorun olmamisti.

yeni Pasaportlar geçen sene Eylül 2022 verilmeye başladı.

Demekki otomatik okuma sistemi eski pasaportları da kabul ediyor.

Aslında eski Pasaportlarda güvenli ama Almanlar vize işlemini frenlemek için olmadık şartlar öne sürüyorlar..

Yok efendim Pasaportlar elektronik okunacakmış, güvenli olacakmış

Her havalanında oluyormu zaman gösterecek

cetx06
20 Ağustos 2023, 10:22
oluyor arkadaslar ben 2014 yılında almış oldugum Türk pasaportumla 06 Ağustos 2023 günü Düsseldorf havaalanından otomatik geçişten geçtim ordaki polisler oraya yönlendiriyor zaten.