PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik maaşı her altı ayda çekilmesi mi gerek

BiBakipCikicam
06 Temmuz 2023, 22:17
İyi günler arkadaşlar, bir sorum olacaktı, emelilik aylığı her altı ayda çekilmesi mi lazım? Doğru mudur?
Yurtdışında yaşayıp, Türkiyeden SGK dan emekli olan arkadaşlar siz değerlendiriyorsunuz?
Ben annemin adına emekligi çekebilirmiyim.
Veya kesinti olmaması için nasıl yapabiliriz?

batum
06 Temmuz 2023, 22:42
İyi günler arkadaşlar, bir sorum olacaktı, emelilik aylığı her altı ayda çekilmesi mi lazım? Doğru mudur?
Yurtdışında yaşayıp, Türkiyeden SGK dan emekli olan arkadaşlar siz değerlendiriyorsunuz?

Bir ara burda yazdilardi konto bewegung olmasi lazim diye

sen isini garantiye almak istiyorsan.Emekliligin geldigi bankanin uygulamasini yükle
(önceden Bankadan Mobil bankaciligi acdir + Bankacilik islemini yurt disinada acdir,)
her ay bIr yakininin hesabina 10-20 Tl gönder

dadaloglu3865
08 Temmuz 2023, 13:36

Kardeşim anneyin bankasından Mobil bankacılık açın bankaya gitmeden de açabilirsiniz uygulama üzerinden gelen maaşını istediğinizi yapabilirsiniz biz gelen maaşını Euro ya çeviriyoruz önceden 6 aydı şimdi 12 aya çıktı

meyas
19 Kasım 2023, 14:27
Slm arkadaslar türkiyede emekli maas almaya baslaninca AOK ve Finanzamt icin hangi belge vermeliyiz

hekimoglu
19 Kasım 2023, 15:07
Slm arkadaslar türkiyede emekli maas almaya baslaninca AOK ve Finanzamt icin hangi belge vermeliyiz

e-devlet uygulaması veya sitesine giriş yapıp "4a Emekli Ödeme Bilgileri" alt menüsünü aratıp bulduktan sonra hangi ay/yil a ait Maas bilgisine ulaşmak istiyorsanız menü icindeki +YENI SORGULAMA butonuna tikladiktan sonra ay/yil seciyor çıkan Maas bilgisini yazdır diyorsunuz belgeyi gerekli mercilere olduğu gibi veriyorsunuz.

hekimoglu
19 Kasım 2023, 15:37
Vergi beyanını kendileri yapanlar sgk dan alinan emekli maaslarini nasıl beyan edebilecekleri konusunda bilgi edinmek istiyorlarsa bana yazabilirler