PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev için yorumlarınıza ihtiyaçım var.

qardas
03 Temmuz 2023, 16:41
Arkadaşlar bir ev beğendik, yorumlarınızı beklerim. Aylık net kazancım 3400€, elimde yaklaşık 45.000€ Eigenkapital var.

Haftaya Bankayla bir görüşme yapacağım.

Evin yapılması gereken baya işleri var. Fayanslar, Pencereler, Kapılar değişmesi lazım. Duvarlar boya badana.

Acaba değer mi değmez mi öğrenmek isterim. Evliyim hanım çalışmıyor iki tane çocuğum var. u3 yaşlarında

Ev fiyatı
379.000 €

Makler Provision 2,50%
Grundstück
500 m²
Wohnfläche
ca. 160 m²
Zimmer 8

Durch die optimale Raumaufteilung bietet das Objekt vielfältige Nutzungsmöglichkeiten. Derzeit gibt es zwei Wohneinheiten, die dank des idealen Grundrisses ideal für Familien geeignet sind. Im Erdgeschoss befindet sich eine Wohneinheit mit einer Wohnfläche von ca. 86 m², während sich im Obergeschoss eine weitere Einheit mit ca. 74 m² befindet.
Die Doppelhaushälfte besitzt ein eigenes Grundstück.

Das Gebäude wurde etwa 1996 aus massiven Baustoffen errichtet und verfügt über weiße Kunststofffenster mit Doppelverglasung sowie zeitgemäße Haustüren mit Wärmeschutz, die nach 1995 eingebaut wurden. Die Rollläden sind manuell bedienbar.

Die hellen Wohnräume sind gefliest, während die Schlafzimmer im Erdgeschoss und Obergeschoss mit Laminat oder Teppichboden ausgestattet sind. Die Wohneinheit im Erdgeschoss verfügt über einen großen Garten, der durch einen Zaun von der anderen Doppelhaushälfte getrennt ist und durch einen angelegten Wall im hinteren Bereich vor neugierigen Blicken geschützt ist.

Alle Hausanschlüsse befinden sich in einem Nebenraum im Erdgeschoss. Die einzelnen Gasthermen sind im Dachgeschoss untergebracht.

Baujahr / Fertigstellung: 1996
Unterkellerung: nicht unterkellert
Bauart: Massivbau
Dach: voll ausgebaut
Fenstertyp: Kunststoff/Isolierglas
Bodenbelag: Teppich, Fliesen, Laminat

Energieausweis: verbrauchsorientiert
Endenergieverbrauch: 112,1 kWh/(m²a)
Warmwasser inkl.: ja
Energieausweisklasse: D
Gebäudeart laut Energieausweis: Wohngebäude
Hauptenergieträger: Erdgas leicht
Ausstellungsdatum Energieausweis: 03.02.2015
Energieausweis gültig bis: 02.02.2025
Baujahr laut Energieausweis: 1996

Ejderabi
03 Temmuz 2023, 18:50
Bunun hesabini kitabini siz yapacaksiniz verdiginiz bilhilrrle uzaktan degip degmeyeecegini kimse karar veremez.

Elindeki para Nebenkostene yetecek gibi
380 bin kredi lagzim Renovierungada hiçbirşey yapmasan yine 30-40 bin gider mutfak mobilyayla birsey yaparsan bu rakam bambaşkada olur.
Taksitin rahat 2.000 - 2.500 arasi cikar.
Bu evin aylik 400 Euro masrafi olur.
Bir katini kiraya vermezsen zorlanirsin - isdende cikarsan saclarin beyazlar.

Ince hesabi karari durumu kendin degerlendireceksin.
Bakalim senin durumunda banka kredi verecekmi ondanda şüphem var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Birbey 3.0
03 Temmuz 2023, 19:09
Arkadaşlar bir ev beğendik, yorumlarınızı beklerim. Aylık net kazancım 3400€, elimde yaklaşık 45.000€ Eigenkapital var.

Haftaya Bankayla bir görüşme yapacağım.

Evin yapılması gereken baya işleri var. Fayanslar, Pencereler, Kapılar değişmesi lazım. Duvarlar boya badana.

Acaba değer mi değmez mi öğrenmek isterim. Evliyim hanım çalışmıyor iki tane çocuğum var. u3 yaşlarında

Ev fiyatı
379.000 €

Makler Provision 2,50%
Grundstück
500 m²
Wohnfläche
ca. 160 m²
Zimmer 8

Durch die optimale Raumaufteilung bietet das Objekt vielfältige Nutzungsmöglichkeiten. Derzeit gibt es zwei Wohneinheiten, die dank des idealen Grundrisses ideal für Familien geeignet sind. Im Erdgeschoss befindet sich eine Wohneinheit mit einer Wohnfläche von ca. 86 m², während sich im Obergeschoss eine weitere Einheit mit ca. 74 m² befindet.
Die Doppelhaushälfte besitzt ein eigenes Grundstück.

Das Gebäude wurde etwa 1996 aus massiven Baustoffen errichtet und verfügt über weiße Kunststofffenster mit Doppelverglasung sowie zeitgemäße Haustüren mit Wärmeschutz, die nach 1995 eingebaut wurden. Die Rollläden sind manuell bedienbar.

Die hellen Wohnräume sind gefliest, während die Schlafzimmer im Erdgeschoss und Obergeschoss mit Laminat oder Teppichboden ausgestattet sind. Die Wohneinheit im Erdgeschoss verfügt über einen großen Garten, der durch einen Zaun von der anderen Doppelhaushälfte getrennt ist und durch einen angelegten Wall im hinteren Bereich vor neugierigen Blicken geschützt ist.

Alle Hausanschlüsse befinden sich in einem Nebenraum im Erdgeschoss. Die einzelnen Gasthermen sind im Dachgeschoss untergebracht.

Baujahr / Fertigstellung: 1996
Unterkellerung: nicht unterkellert
Bauart: Massivbau
Dach: voll ausgebaut
Fenstertyp: Kunststoff/Isolierglas
Bodenbelag: Teppich, Fliesen, Laminat

Energieausweis: verbrauchsorientiert
Endenergieverbrauch: 112,1 kWh/(m²a)
Warmwasser inkl.: ja
Energieausweisklasse: D
Gebäudeart laut Energieausweis: Wohngebäude
Hauptenergieträger: Erdgas leicht
Ausstellungsdatum Energieausweis: 03.02.2015
Energieausweis gültig bis: 02.02.2025
Baujahr laut Energieausweis: 1996

Bizim buraya göre bedava. Aynı evi bizim burada 500.000'den aşağa bulmazsın. Oda 60 ve 70lerine evi. 1996 model ev Augsburg'da rahat 600.000 Euro.

webci
03 Temmuz 2023, 21:25
Arkadas cok veriyor,,o fiyata masraf olmamasi lazim..
Dokulmus eve birsuru masraf edeceksin..380+150 =530 avro..
Arti diger giderler..600 kafayi bulur..

batum
03 Temmuz 2023, 21:26
Bunun hesabini kitabini siz yapacaksiniz verdiginiz bilhilrrle uzaktan degip degmeyeecegini kimse karar veremez.

Elindeki para Nebenkostene yetecek gibi
380 bin kredi lagzim Renovierungada hiçbirşey yapmasan yine 30-40 bin gider mutfak mobilyayla birsey yaparsan bu rakam bambaşkada olur.
Taksitin rahat 2.000 - 2.500 arasi cikar.
Bu evin aylik 400 Euro masrafi olur.
Bir katini kiraya vermezsen zorlanirsin - isdende cikarsan saclarin beyazlar.

Ince hesabi karari durumu kendin degerlendireceksin.
Bakalim senin durumunda banka kredi verecekmi ondanda şüphem var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Aylik 3400 ile 379000 euroya ev almak Akilli insan isi degil 4 % zinsen ile öde öde bitmez
Arkadasin dedigi gibi 2500 taksit ödersen geriye kalan 1000 euro ile nasil gecineceksin

Darlehensbetrag 379.000,00 €
Auszahlungsdatum 01.08.2023
Häufigkeit der Ratenzahlung monatlich
Dauer der Sollzinsbindung 10 Jahre
Gebundener Sollzinssatz 4,00 % pro Jahr
Anfängliche Tilgung 4,00 %
Höhe der Rate 2.526,67 €
---------------------------------------------------------------------
10 senede ödedigin para 186.026,11 €
10 sene sonra kalan borc 192.973,89 €
10 senede ödedigin faiz 117.174,29 €

qarizma85
03 Temmuz 2023, 21:59
evdeki hesap carsiya uymuyor zorlanirsin ayda ca. 1000- 1200€ eksigin var esin calisirsa olur
ama böyle bi ev icin deger mi diyorsan bana göre deymez bu ev sana zaten nerden baksan 450.000 - 470.000€ patlar notar tamir vs. ohne möbel
baska ev ara derim

mavi78ates
04 Temmuz 2023, 08:53
Miktar çok yüksek tek maaş la olacak gibi değil hele şu devirde, çocuklar büyüdükçe masrafları 2 ye hatta 3 katlanıyor bunlarin hesabıni iyi yap

Burclu
04 Temmuz 2023, 12:32
Yanlış anlaşılmasın dediklerim ama Akıllı işi deyil yapmak istediğin.

Ev Sahibi olayım diye Bankaya Boynuna tasma taktırıp ipini Borç bitene kadar veriyorsun, yazık hem kendinin hem Çocuklarının geleceğini düşün bence, Allah göstermesin bir Hasta olsan çalışamazsan çok kötü olur.

Ev lmak öncedendi bence, o devir kapandı. Alanlar karlı, ben şahsen almadım ama pişmanda deyilim çünkü o kadar Nakit param yoktu, Bankadan Kredi çekip Faiz ede bulaşmak istemediğimden rahatım, çok şükür bir yere borcum yok yani kafam rahat. Ayağını yorganına göre uzatman gerek, son pişmanlık fayda etmez.

talo176
04 Temmuz 2023, 14:26
Kardes 3400€ cok az para..
Senin alacagin kredi nerede ise 470k avro (renovierung + makler vs)
Minimum 3000€ aydatin olacak..
Sen hic bu ise girme, benden sana söylemesi..

aqua05
09 Temmuz 2023, 19:07
Gardas Bu Ev Fertighaus mu Keller i yok tek kat yukarı ausbauen olur diyor.Sen biraz daha eigenkapital biriktir yaşın genç küçük çocuğun olduğuna göre.Ben 47 yaşında Eski bir ev aldım 115 bin Eigenkapital 110 bin kredi çektim ev bana 232 bin e mal olmuştu ayda 800 Euro 2,88 den ödemiştim 10 sene sonra 38 bin borç kalmıştı ama arkadaşlar senin taksit 2500 Euro dan bahşediyor,bu devirde 2 sene bekle derim ortalık karışık 43 senedir gece gündüz çalışıyorduk bir gün 70 senelik firma kurzarbeit yapmamıştı şimdi haftada 2 gün kurzarbeit var çalıştığım yerde,

qardas
10 Temmuz 2023, 23:35
Arkadaslar cok tesekkur ederim . Bügün o ev hakkinda bankayla görüstüm. Hesab kitap ettik. Banka bana NRW Bank ile 1600 € aylik hesab cikardi . 50000€ Eigenkapital gösterdim.
Yarin makler aricam. Gegenangebot olarak 300.000 euro teklif edecem bakalim . Ne diyecekler.

qardas
01 Eylül 2023, 21:57
Arkadaşlar Makler aradı beni 350.000€ almak istemisin dedi. Ne dersiniz? Değer mi?

atsiz77
01 Eylül 2023, 22:05
Arkadaşlar Makler aradı beni 350.000€ almak istemisin dedi. Ne dersiniz? Değer mi?

Bekle piyasalar durgun, fiyatlar düşecek.

Birbey 3.0
01 Eylül 2023, 22:50
Bekle piyasalar durgun, fiyatlar düşecek.

Ev fiyatları kiralık ev arayanlar çok olduğu sürece düşmez veya çok az. Aslında aksi bile olur. Kiralar arttıkca ve fiyatlarıda artar.

webci
01 Eylül 2023, 22:55

300 bin avroya alirim de..
Ev elinde patladi..
379 dan 350 ye dustu...
Cok masrafi var dersin..evin fiyati niye dustu bir sor..
Aslinda cok masrafli bir eve 350 bile cok derim..en azindan illada alacaksan 50 bin avro eigenkapital olarak elinde kalir..
Herseye ja cekmeyin..vermesse o fiyata gitsin babasina satsin..
Yada 300 bine duserse ev beni ara de ...

Haziran
02 Eylül 2023, 11:31
Arkadaslar cok tesekkur ederim . Bügün o ev hakkinda bankayla görüstüm. Hesab kitap ettik. Banka bana NRW Bank ile 1600 € aylik hesab cikardi . 50000€ Eigenkapital gösterdim.
Yarin makler aricam. Gegenangebot olarak 300.000 euro teklif edecem bakalim . Ne diyecekler.

Bu 1600 €'nun ne kadari Zinse ne kadari Tilgung?

Vay be 3400 € net Maasla ev alamiyor artik vatandas. Sanirim bu böyle gitmez ya.Biryerden patlar.

atsiz77
02 Eylül 2023, 13:49
Ev fiyatları kiralık ev arayanlar çok olduğu sürece düşmez veya çok az. Aslında aksi bile olur. Kiralar arttıkca ve fiyatlarıda artar.

Burda Dortmund’a düşüyor öyle aşırı derecede değil tabiiki, ama 300.000€ bir evde 10.000-20.000€ civarı düşdü…

Birbey 3.0
02 Eylül 2023, 14:10
Satma mecburiyeti olmayan zaten satmıyor. Kiraya veriyor.

atsiz77
02 Eylül 2023, 15:29
Satma mecburiyeti olmayan zaten satmıyor. Kiraya veriyor.

Satma mecburiyeti olmayan zaten satışa çıkarmaz, bazen miras davası ailele arası boşanmalar yüzünden çok satılıyor..

Uzmanlar önümüzdeki seneler 10 senelik emlak kredisi alanlar sıkıntı yapacağını söylüyor yeni faizlere göre zorlanacaklarını o yüzden satabileceklerini söylüyorlar.

BuraK!
02 Eylül 2023, 16:09
Satma mecburiyeti olmayan zaten satışa çıkarmaz, bazen miras davası ailele arası boşanmalar yüzünden çok satılıyor..

Uzmanlar önümüzdeki seneler 10 senelik emlak kredisi alanlar sıkıntı yapacağını söylüyor yeni faizlere göre zorlanacaklarını o yüzden satabileceklerini söylüyorlar.

Ama cogu calisanlarin da ayligi artti, yani ödeyemez diyemeyiz. Benim ayligima mesela yüzde 8,5% zam yapildi. Faiz simdi 300 euro artsa ayda bana fazla dokunmaz öderim.

Ben yakinda piyasa canlanacagini düsünüyorum takip ettigim analiz ustalarin coguda bu görüste.

Birbey 3.0
02 Eylül 2023, 16:24

2025'de itibaren faizler düşecek diyorlar. Enflasyonun ateşi sönünce hemen düşürürler.

hOrOz
02 Eylül 2023, 16:29
Ama cogu calisanlarin da ayligi artti, yani ödeyemez diyemeyiz. Benim ayligima mesela yüzde 8,5% zam yapildi. Faiz simdi 300 euro artsa ayda bana fazla dokunmaz öderim.

Ben yakinda piyasa canlanacagini düsünüyorum takip ettigim analiz ustalarin coguda bu görüste.

Usta %8,5 nedir ki ? Sanki kurtuluş savaşını kazanmış gibi anlatıyorsun.

Sen benzinlikteki, marketlerdeki, enerji piyasasındaki fiyatları da izliyormusun

Zam daha gelmeden havada uçuyor buhar oluyor.

İki kere daire alacaktım vazgeçtim .. önümü göremedim

iki kere işyeri kapandı hanım hastalandı şimdi yeniceleğin bende hastalandım daha ne kadar çalışabilirim bilmiyorum

Kötü günleride hesaplayacaksın her gün bayram seyran değil

Birbey 3.0
02 Eylül 2023, 16:45
Tabi 8,5% yüzde 8-9 olan enflasyonda çok değil.

Ama insan onuda alamayanları görünce işte şükür diyor.

Bana cimri diyorya bazıları herşeyin piyasada en uygun fiyatını arıyor diye. İşte enflasyonda en iyi yapabilecek sey bu.

Misal benim evde kötü çekiyor D1. D2 süper. Çok pahalıydı. Şimdi 5Glisini 15 Euroya buldum aldım. 25 GB. Ama sabırlı bir şekilde bekledim.

Benim motom: Gezmenden tozmandan alışverişinden kısma, ama gezerkende gereğinden fazla ödeme. Yani harca ama savurma.

webci
02 Eylül 2023, 18:03
Bu eve diyelim aylik 1500 avro kredi odedin..
Arazi parasi
Betribskosten
Su parasi
Elektrik
Gas
Bunlara diyelim en az 800 avro odedin..
Bu hesap en az heray 2500 avroyu bulur..
Bence 2800 lere ulasir..
Yiyecek icecek
Benzin
Internet
Alis veris
Kissan en az 800 papel..
Etti 3600..
Vatandas 3400 euro maas aliyor..
Heray -200 avro..
Iki kisi calissa 2000 avro dan 4000 avro kazansa aylik 500 avroyla gecineceksin..
Bu hesap asgari hesap..
Yani coook zor .
Ev alma devri kapandi..

BuraK!
02 Eylül 2023, 19:48
Usta %8,5 nedir ki ? Sanki kurtuluş savaşını kazanmış gibi anlatıyorsun.

Sen benzinlikteki, marketlerdeki, enerji piyasasındaki fiyatları da izliyormusun

Zam daha gelmeden havada uçuyor buhar oluyor.

İki kere daire alacaktım vazgeçtim .. önümü göremedim

iki kere işyeri kapandı hanım hastalandı şimdi yeniceleğin bende hastalandım daha ne kadar çalışabilirim bilmiyorum

Kötü günleride hesaplayacaksın her gün bayram seyran değil

Cok degil ama artan faizleri rahat karsilar, ev alan cogu kisi ayligi zaten iyi olan insanlardir. Normal kazanan vatandaslar kolay kolay almanyadan ev alamaz zaten. Demek istedigim faizler artiyor diye piyasa cogalacagini zannetmiyorum.

Meslek sahibi insan bi isyerine muhtac degil almanya gibi bir ülkede. Cok sükür is yerinden ciksam hemen yine bulurum iyi maasla...

ayrica ikinizede gecmis olsun, Allah sifanizi verir insallah.

Birbey 3.0
02 Eylül 2023, 23:41
Ev alma devri kapandi..

Türkiye'ye ekonomik olarak bir ayagi hep cukurda olan bir ülkede kapanmiyorsa, burada hic kapanmaz. Azalir, ama bitmez.