PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik primi babamin 3600günün 3510günü ödenmis geriye kalan 90 günü nasil ödiyebilirim?

musti0707
25 Haziran 2023, 20:17
Merhaba arkadaslar kolay gelsin öncelikle.

Benim Babam trden emekli olcak 3600 günden.

Simdik SSK dan mektub gelmis 3510 gün ödendi diye,kalan 90 gün icin 8bin küsür tl istiyorlar.Bunu ben almanyadan nasil gönderebilirim?

annem suan trde, ama salidan itibaren bankalar kapali, babam agustosda 60 yasina girince emeklilik alacak.

babamin mavi karti ve sskdan gelen o kagitla gitsem ziraat bankasindan burdan hannoverden yollarlami acaba yoksam hangi bilgileri daha istiyorlar?Bilen arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.

Saygilarla mustafa

sami28
25 Haziran 2023, 20:30
Ssk dan gelen bildirimle ziraat bankasindan ödeme yapilabiliyor

musti0707
25 Haziran 2023, 20:45
benim burda hannoverdeki ziraat bankasi 100km uzaklikta,telefonlarinada hic cikmiyolar.sadece sskdan gelen bildirim yeterlimi?yoksam mavi kart vs de gereklimi?

net bilgi alabilirsem sevinirim.

sami28
25 Haziran 2023, 21:03
Babanızın orada olup olmaması konusunda bir bilgim yok
90 gününüz dolmadıysa austos ayınada daha var 100 km yol gitmektense bayram sonrasını bekleyebilirsiniz diye düşünüyorum
Selamlar

murat39
25 Haziran 2023, 21:04
Gelen mektubu Türkiye den birine Gönder o Ziraat bankasindan ödesin.Akraba es dost saglam biri si varsa.

Kimlik Numarasi babanin ve gelen mektupdaki ödeme miktari ve Sicil numarasi lazim olacaktir.Watshap dan mektubu güzel cekilmis sekilde gönder.

Sen de Western Union üzeri parayi kisiye 10 dakika icerisinde göndermis olursun.
(Ben daha önceleri böyle ödedigim oldu) Sadece para yatacagi icin kimin yatirdigi önemli degil.

100 Km yolu problem degil dersen, Arkadaslarin yazdigi gibi de Mektup la gidip ödeyebilirsin. Mavi kart yaninda olursa iyi olur.Kimlik Numarasi ni sorabilirler.

290 € yapiyor ödenecek miktar.(Yüksek rakam olsaydi paranin kaynagini götürmen gerekecekti.Kontoauszug gibi.Yastik alti veya baskasindan nakit alinip belgesiz parayi almiyorlar.)

musti0707
26 Haziran 2023, 12:26
saol kardesim halettim.

Saygilarla.