PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceviz yada kestane toplanan yer bilen varmı?

03hakan2008
11 Kasım 2015, 18:51
Başlıktada belirttiğim gibi Köln civarında ceviz yada kestane toplanan yer varmı yada toplayan Fransa'da akrabalar her sene topluyorlar eğer böyle bir yer varsa toplamak istiyorum lütfen bilgisi olan adresini yazarsa çok makbule geçer şimdiden cevaplarınız icin tşk ederim

dadaloglu38
11 Kasım 2015, 19:40
ah kardesim ah bu böylesi konularda maalesef kimse bir sey demez

clon
11 Kasım 2015, 19:52
Aynen
30 senedir oturdugumuz yerde kestane agaci varmisda
vatandaslardan daha yeni ögrendik

03hakan2008
12 Kasım 2015, 00:22

Tşk ederim kardeş ilgin icin ağacı söküp götürmücem ya sadece yiyeceğim kadar toplasam yeter mesela 10 kilo;)

mimar38
12 Kasım 2015, 01:02
Başlıktada belirttiğim gibi Köln civarında ceviz yada kestane toplanan yer varmı yada toplayan Fransa'da akrabalar her sene topluyorlar eğer böyle bir yer varsa toplamak istiyorum lütfen bilgisi olan adresini yazarsa çok makbule geçer şimdiden cevaplarınız icin tşk ederim
LEVERKUSEN de ceviz toplama bahce si var yalniz bu sene toplama zamani bitti,isterseniz seneye eylül sonu ekim ortasi ordan toplaya bilirsiniz bu sene kilo su 3,euro idi.

adres
https://www.google.de/maps/place/Odenthaler+Str.+65A,+51375+Leverkusen/@51.0350864,7.0587613,387m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47bf2971e338d65b:0x9d935 8d26b38b0d8

memo82a
12 Kasım 2015, 01:09
Biz Münster'den Topladik yaklasik 14 Kilo falan elinize Eldiven almayi Ihmal etmeyin arti Topladiktan sonra Üstü basinizi kontrol edin
Kestane Agaci olan yerlerde Kene cok oluyor.

03hakan2008
12 Kasım 2015, 03:12
LEVERKUSEN de ceviz toplama bahce si var yalniz bu sene toplama zamani bitti,isterseniz seneye eylül sonu ekim ortasi ordan toplaya bilirsiniz bu sene kilo su 3,euro idi.

adres
https://www.google.de/maps/place/Odenthaler+Str.+65A,+51375+Leverkusen/@51.0350864,7.0587613,387m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47bf2971e338d65b:0x9d935 8d26b38b0d8

Allah razı olsun tşk ederim dediğiniz gibi seneye inşallah bir bakayım kilosu 3 Euro iyimiş

ensarbey
17 Kasım 2015, 05:52
kestane,ceviz findik vb. seylerin toplanma yerini sorupda cevap alani görmedim.Sanki devlet sirriymis gibi kimse söylemiyor.Facebook da guruplara bakin ormanlarda toplayip satanlarin hepsi TÜRK, topladigi yeri sor cevap yazmaz,satin alacam dersen nerdeyse kac cuval istiyorsun yazacak .Adamlar isi ticarete döktügü icin ellerinde gelse ormanin etrafina duvar cekerler.

Cahit
17 Kasım 2015, 07:53
Almanya geneli ceviz, kestane, fındık ve meyve ağaçları bu siteden bulabilirsiniz
http://mundraub.org/map
tek ağaç, cadde boyunca ağaçlar, ağaç bahçeleri artık millet nerde ne görüyorsa bu siteye ekliyor

örnek: köln deki kestane ağaçları
http://i.hizliresim.com/p9QYV0.jpg

talo176
10 Ekim 2017, 16:16
almanya bremen de dogdum 42 sene evel.. bugün ögrenmisim bizim burda bir kestane agaci varmis (Edel-Kastanien)..
yaklasip 3 kilo topladik.. :rolleyes:

44Malatya
10 Ekim 2017, 22:24
Talo176 usta ne diyem, aynen 42 yıl oldu, eniştemle 1 köy ileri giderken oranın ormanını gösterdi, işte burdan sinoplular yıllardan beri kestane toplarmış haberimiz bile yoktu. Geçenlerde biri kahvede ağzından kaçırmış, gittik oraya sağolsunlar bir kaç tane bırakmışlar.

OrLoW
10 Ekim 2017, 22:39
Talo176 usta ne diyem, aynen 42 yıl oldu, eniştemle 1 köy ileri giderken oranın ormanını gösterdi, işte burdan sinoplular yıllardan beri kestane toplarmış haberimiz bile yoktu. Geçenlerde biri kahvede ağzından kaçırmış, gittik oraya sağolsunlar bir kaç tane bırakmışlar.

Ben olsam mutlaka bir yakınıma söylemeden edememezdim ...Bunlar neden oluyor acaba Biz Türkler :( üzülüyor insan bu tutumlara

TipiTip
10 Ekim 2017, 22:42

evet usta bu Sinoplular Kestane icin Aya Merdiven dayar Aya cikar :-))))

burdada Sinoplu arkadaslarin cogu Kestane hastasi

sakin kimse yanlis anlamasin , Sinoplu arkadaslar , Sinopu ve Sinoplulari cok severim , bu yil yaz izininde 1 hafta Sinopta akldim

haaaa bu arada benim bir komsum var , Alman Michael sag olsun Kestane Toplamayi cok sever benim tam tersim yani

evin ilersinde her sene toplar toplar bize getirir kimi kimsesi yok yemesinide sevmez ama ben yerim toplamasini sevmesemde yemesini severim

sunuda ekleyem arkadaslar METRO karti olan gitsin METROYA her yil sahsen giderim

Italyadan 1 sinif Kestane geliyor

inanin Lezzet bakiminda mükemmel ötesi , parasini görünce tuzlu gelebilir ama lezzet süper

bakin bunlarda bugün getirdi Michael komsum , kurutmaya biraktim

https://i.hizliresim.com/V3aJXy.jpg

OrLoW
10 Ekim 2017, 22:45
evet usta bu Sinoplular Kestane icin Aya Merdiven dayar Aya cikar :-))))

burdada Sinoplu arkadaslarin cogu Kestane hastasi

sakin kimse yanlis anlamasin , Sinolu arkadaslar , Sinopu ve Sinoplulari cok severim , bu yil yaz izininde 1 hafta Sinopta akldim

haaaa bu arada benim bir komsum var , Alman Michael sag olsun Kestane Toplamayi cok sever benim tam tersim yani

evin ilersinde her sene toplar toplar bize getirir kimi kimsesi yok yemesinide sevmez ama ben yerim toplamasini sevmesemde yemesini severim

sunuda ekleyem arkadaslar METRO karti olan gitsin METROYA her yil sahsen giderim

Italyadan 1 sinif Kestane geliyor

inanin Lezzet bakiminda mükemmel ötesi , parasini görünce tuzlu gelebilir ama lezzet süper

bakin bunlarda bugün getirdi Michael komsum , kurutmaya biraktim

https://i.hizliresim.com/V3aJXy.jpg

Çok iyimiş ya valla bizede bir Michael lazım :) Bremen bölgesinde kestane yok :(

memo82a
10 Ekim 2017, 22:49
Toplayan Arakadaslarimiz Bal Seker Afiyet olsun bizde Abimle gecen Hafta Münster taraflarindan topladik
yaklasik 5-6 Kilo ilk defa yillardan beri lezzetli Tadi aldik nedendir bilmiyorum gecen sene misal topladigimiz
pek lezzetli degildi . Bu sene baya lezzetli ne hikmetdir bilemicem.

Ayrica Dorsten taraflarinda da Kestane yerleri var

44Malatya
10 Ekim 2017, 22:53
Almanlar genelde cimri olur ;)

Arkadaşlar küçük yaş dan beri burda almanyadayım, burada genelde malatyalı, sinopli ve maraşlı bulursun.

Bundan 5-6 yıl önceye kadar milletin cevizi nerden topladıklarını bilmiyorduk, onu da öğrenmiş olduk

talo176
10 Ekim 2017, 23:39
Çok iyimiş ya valla bizede bir Michael lazım :) Bremen bölgesinde kestane yok :(

Nasil yok.. ben daha bugün topladim.. bende bilmiyordum arkadasim.. ama var iste..
Bürgerpark / marcusbrunnen de 4 bes tane agac var..

bey_tu
10 Ekim 2017, 23:50
Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinde Neredeyse ,
Tüm Ormanlik Bölgelerde Kestane agaclarina rastlamak mümkün,
Zaten hastasi Ona buna sormadan izini bulur.

OrLoW
12 Ekim 2017, 22:52
Nasil yok.. ben daha bugün topladim.. bende bilmiyordum arkadasim.. ama var iste..
Bürgerpark / marcusbrunnen de 4 bes tane agac var..

Ben Delmenhorst dayım benim demek istediğim herkezin parayla gidip topayabileceği yerlerdi..Öyle bir yermi bilmiyorum

kafkaskartali76
27 Ekim 2017, 01:02
Selamlar kölnde ne cok ceviz agaci heryerde var dokuluyor yerlere firma evlerinin bahcelerinde cok olur bide köln frechende tarlalarin basinda var ordada baya olur. Kestaneden anliyorsansa wingst ormanlarina dal dolu orasida

keno
05 Ekim 2018, 23:51
Kestane zamanı geldi var mı stuttgart çevresinde topluya bileceğimiz?

gentlement
06 Ekim 2018, 13:45
Rhein-Neckar Kreis´da tartismasiz en güzel kestane, Bobenheim am Berg de bulunan ormanda. Gecen hafta daha dökülmemisti yarin gidiyorum insallah tekrar. Bakalim dökülmüsmü.

ich
09 Ekim 2018, 18:23
Rhein-Neckar Kreis´da tartismasiz en güzel kestane, Bobenheim am Berg de bulunan ormanda. Gecen hafta daha dökülmemisti yarin gidiyorum insallah tekrar. Bakalim dökülmüsmü.

Osman yayinlamisti GÖZ hakki vardir, komsuda piser bizede düser mi? ;)

gentlement
09 Ekim 2018, 18:29
@ich

20 kg topladim... adresini yolla göndereyim sana.

kendin pisir, kendin ye 24edq50

ich
10 Ekim 2018, 18:06
@ich

20 kg topladim... adresini yolla göndereyim sana.

kendin pisir, kendin ye 24edq50

Allah razi olsun. adresi özelden gönderirim. :D