PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TR deki banka döviz hesaplari

benreis61
07 Haziran 2023, 06:44
Arkadaslar,
Bu soruyu sordum ama ne hikmetse ya silindi yada ben bulamiyorum. Bu sebeple tekrar soruyuyorum. Bagislayin

Sorum:
Bir dedikodu dolasiyor. Türkiyede banka döviz hesaplari zorla TL ye cevriliyor diye. Bu sadece dedikodumu yoksa gercegi varmi

hOrOz
07 Haziran 2023, 07:13
Türkiye de şuanda en çok tutulan gazete Fısıltı Gazetesi.

Daha ben iki önce Ziraat Bankasında ki TL hesabındaki

lira ları online Euro ya çevirdim ve Euro hesabına yatırdım.

Malum çevreler milleti paniğe sürüklemek istiyorlar

Birbey 3.0
07 Haziran 2023, 07:50
Arkadaslar,
Bu soruyu sordum ama ne hikmetse ya silindi yada ben bulamiyorum. Bu sebeple tekrar soruyuyorum. Bagislayin

Sorum:
Bir dedikodu dolasiyor. Türkiyede banka döviz hesaplari zorla TL ye cevriliyor diye. Bu sadece dedikodumu yoksa gercegi varmi

Sanmam. Ama olsa bile taşıma su ile değirmen uzun dönmez.

Şuanda Avro olmuş 23,95 Euro.

Piyasa kurallarına dönülmediği sürece düzelmez.

Piyasa kurallarıda diyorki faizler yukarı.

Edit: Şuanda 24,64 TL olmuş.

Cengiz Bond
07 Haziran 2023, 11:33
Arkadaslar,

Sorum:

eifonundan feys-bok, tik-tak, instakilo gibi sacma saban appleri sil, biraz disari cik, gazete al, bir tv de bir kac ayri haber kanalini izle.
bu appleri kullanan kimse ile konusma.

k i r l i
12 Haziran 2023, 08:43
selamlar cümleden evet yatirdigin parayi turklirasina ceviriyolla yani kurkorumali alirken bebim parayi euro olarak alirsin dediler alacagin miktarida soyluyolla yaririrken benim yatisdigimi tk cevirdiler alirken dedigim gibim anlastiginiz parayi aliyon euro olarak yatirdigim bankada vakif bank

Cengiz Bond
12 Haziran 2023, 12:15
selamlar cümleden evet yatirdigin parayi turklirasina ceviriyolla yani kurkorumali alirken bebim parayi euro olarak alirsin dediler alacagin miktarida soyluyolla yaririrken benim yatisdigimi tk cevirdiler alirken dedigim gibim anlastiginiz parayi aliyon euro olarak yatirdigim bankada vakif bank

sen in anlatigin mesele baska. arkadas ZORLA yapiyorlar diyor.

kurkorumala hesap bir yatirim aracidir, kimseyi zorlamiyorlar.

DenizCan
12 Haziran 2023, 12:36
Arkadaslar,

Sorum:

Soru pek anlaşılır değil. Fakat anladığım kadarıyla bir açıklık getireyim.

Örneğin, cüzdanında döviz (Dolar, Euro, vs.) var. Bankaya gidip bunu yatırırken döviz hesabın olması gerekir. Yoksa TL hesabına yatması için TL`ye çevrilir.

Ya da bankada TL hesabın var. Döviz hesabi açtırıp, TL hesabındaki bakiyeyi dövize (Dolar, Euro, vs.) çevirip, döviz olarak hesabına işletebilirsin.

Burada da arkadaşlar anlatmış. Bankadaki TL hesabındaki liraları online Euro ya çevirmiş ve Euro hesabına yatırmış.

DenizCan
12 Haziran 2023, 12:42
Aynisi silindi.

Galaxy3764
12 Haziran 2023, 14:19
Merkezbankasında bulunan euro [emoji387] parayı çekerken eline euro [emoji387] olarak veriyorlar mı ?
Yoksa şu anki piyasanın ortamında Türk lirası olarak mı verirler?

Cengiz Bond
12 Haziran 2023, 14:25
Merkezbankasında bulunan euro [emoji387] parayı çekerken eline euro [emoji387] olarak veriyorlar mı ?
Yoksa şu anki piyasanın ortamında Türk lirası olarak mı verirler?

senin daha halen merkez bankasinda euro cinsinden paran mi var?
euro hesaplari kapanali seneler oluyor.

ben son zaman cektigimde tabii euro hesabimdaki euroyu euro olarak veriyorlardi.
hemde banknotlar yepyeni :-)

webci
12 Haziran 2023, 15:02
Mb den euro olarak alabiliyorsun..gerci artik herkes dolara cevirdi..

Galaxy3764
12 Haziran 2023, 15:17
senin daha halen merkez bankasinda euro cinsinden paran mi var?
euro hesaplari kapanali seneler oluyor.

ben son zaman cektigimde tabii euro hesabimdaki euroyu euro olarak veriyorlardi.
hemde banknotlar yepyeni :-)Benim değil boşda duruyor faiz zaten yok. Babamdan kalma miras olarak olduğu için bütün mirasçılar olması lzm çekerken.
2025 son [emoji773] zaten en geç seneye çekilmesi lazım.