PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gäste WC Lampe mit Pir Sensor ??

cenyal
04 Haziran 2023, 14:39
Selamlar Arkadaslar ,
Ben Gäste WC ye bir Tavan lambasi ariyorum. Su an bende Bewegungsmelderli Lamba var, girince yaniyor belirli bir süre sonra sönüyor tekrara hareket edince yine yaniyor. Yani standart herkesde olandan. Yani oturuken birden karanlikta kaliyorsun, el kol salliyorsun :)

Simdi benim soruma gelelim. :) Ben gecenlerde bir Lokal de WC ye girdim, Lamba hemen yandi 10 saniye kadar sonra Lamba normal aydinlatmanin yarisina kadar dimmen yapti ama tamamen sönmedi , yani yinede icerisi aydinlik, tamamen karanlik degil, hareket edince yine eski aydinligina geliyor..
Internette aramadigim cümle (Begriff) kalmadi bu lambayi bulmak icin.
Eger bu isle ugrasan yda ismini bilen varsa lütfen yardimci olabilirmi ?

Simdiden tesekkürler

komandoffm
04 Haziran 2023, 14:50
https://www.youtube.com/watch?v=jwW8SPoDchk

Birbey 3.0
04 Haziran 2023, 15:36
Selamlar Arkadaslar ,
Ben Gäste WC ye bir Tavan lambasi ariyorum. Su an bende Bewegungsmelderli Lamba var, girince yaniyor belirli bir süre sonra sönüyor tekrara hareket edince yine yaniyor. Yani standart herkesde olandan. Yani oturuken birden karanlikta kaliyorsun, el kol salliyorsun :)

Simdi benim soruma gelelim. :) Ben gecenlerde bir Lokal de WC ye girdim, Lamba hemen yandi 10 saniye kadar sonra Lamba normal aydinlatmanin yarisina kadar dimmen yapti ama tamamen sönmedi , yani yinede icerisi aydinlik, tamamen karanlik degil, hareket edince yine eski aydinligina geliyor..

Simdiden tesekkürler

Söyle diyelim. Öyle bir lamba kim bilir kac Euro. Gäste WC'de kimsenin saatlerci gercirmecegini düsünürsek bu özel lambanin parasini ne zaman tasarruf edecek?

Degmez bence.

Sensorlu cesme tak daha iyi bence. Elini altina tutunca su akiyor, cekince kesiyor. Ama onada durmadan pil alip takman lazim.

Bence ikisi ilede hic ugrasma.

webci
04 Haziran 2023, 15:48
Bence sensorlu lambalar kellere ve merdivenlere takilmali..
Bende yapacaktim ama malesef wc de mantiksiz..belki yatak odasina takilabilir digerlerine degmez..
Genellikle bu dimer leri is yerlerinde takiyorlar aynen standby a gecer gibi hafif dunkel yaniyor ama bunun sistemi belki degisiktir ve her lamba takilmayabilir..
Sensorlu su modulleri de guzel yalniz armatorleri pahali..2000 avroya kadar yolu var..
Bir arkadas aldi hala takacak,,becerikli usta bulamadi..

Birbey 3.0
04 Haziran 2023, 16:18
Selamlar Arkadaslar ,

Simdiden tesekkürler

Bence geri dönüsüm tuvaleti icat et. Ihtiyaci girerirken bir dinamo dönsin ve elektrigi ondan alsin. Fazla ürettigin elektrigide satarsin yada bir 12V Akü koy onu doldurursun.

webci
04 Haziran 2023, 16:40
Bence geri dönüsüm tuvaleti icat et. Ihtiyaci girerirken bir dinamo dönsin ve elektrigi ondan alsin. Fazla ürettigin elektrigide satarsin yada bir 12V Akü koy onu doldurursun.

Ne istedigini bilen insanlarin acelesi yoktur..
Bizler toplum olarak daha oralara gelemedik,,
Gelecekte geri donusum wc lerini kullaniriz;)
Saka biryana arkadasin konusunu iyice sulandirdik..

cenyal
04 Haziran 2023, 22:41
Ne istedigini bilen insanlarin acelesi yoktur..
Bizler toplum olarak daha oralara gelemedik,,
Gelecekte geri donusum wc lerini kullaniriz;)
Saka biryana arkadasin konusunu iyice sulandirdik..

Ya arkadaşlar ömürsünüz inaninki, ne fantazisi bol bir milletiz..
İcat dedimi üzerimize yok.

Bu çok pahalı birsey değil aslında benim disarda Solar bir lamba var bahçede bir kaç euro luk o bile yapıyor bunu.
Normalde yanıyor yaklaşınca tam manası ile yanıyor.
Ama dediğim gibi aranacak kelimeyi bulamadım.

Sensörlü takmamın tek sebebi de devamlı ışığı çıkarken açık unutuyorum bütün gün boşuna yanıyor diye taktım yoksa tasarruf etmek için felan değil.
Neyse anlaşılan pek bilgisi olan yok.

Birbey 3.0
04 Haziran 2023, 22:57
Kızma ya arkadaşım. :D

Aklıma bir fikir daha geldi. Çan tak sen tuvaletden çıkarken çalar ve sana hatırlatmış olur ışığı kapatmayı.:D

Gastronomie toilletten Ausstatter diye arat. Bunları yapan bit firmayı ara. Onlar mutlaka biliyordur.

sadece
04 Haziran 2023, 23:01
Selamlar Arkadaslar ,

Simdiden tesekkürler

size 3 kademeli dim fonksiyonu olan lamba lazım anladığım kadarıyla, bu ürunde (https://pre-lite.nl/wp-content/uploads/2021/10/PreLite-Flyer-Serie-Rijn-Rond-02-1.pdf) aradığınız özellik mevcut, Almanya için araştırın derim.

linkteki PDF dosyası'nın son sayfasın'daki 3 kademeli dim fonksiyonu'nun Google tarafından Türkçe'ye çevrilmiş hali:

https://www.resimupload.org/images/2023/06/04/Screenshot-2023-06-04-at-22.37.4660c2f12d6b0482e4.png

Reichelt veya Konrad'a danışsanız direkt çözüm bulursunuz sanırım.

Birbey 3.0
04 Haziran 2023, 23:03
Licht mit Abwesenheitsfunktion diye ara bir.

cenyal
10 Haziran 2023, 00:11
Arkadaslar ben aradigimi buldum, Isteyen olursa burdan ismarlayabilir. Ben ismarlayip deneyecegim sonra yazarim buraya..

Buradan (https://www.amazon.de/Deckenlampe-Bewegungsmelder-Deckenleuchte-Fernbedienung-Einstellbar/dp/B09JLVP5JK/ref=asc_df_B09JLVP5JK/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=546551375901&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16586678577450330521&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1000997&hvtargid=pla-1458100328398&psc=1&th=1&psc=1)