PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sırbistan için ENPay Maut cihazı alan varmı?

Birbey 3.0
29 Mayıs 2023, 21:12
Youtube'da bir arkadaş güzel açıklamış.

Buradada alan varmı? Zamandan çok tasararruf etdimi sizde?

PEKSANLITÜRK
29 Mayıs 2023, 22:19
Selaxmunalexqum,sen hergun sirp'ami gitip gelcente bu qatar masraf yapcan?maut'i giseler geliyor orta €,olaraq ode!!sanirim iqi-uc tefa maut oteceqsin!sen turq'iye icin temin et!

deniz2000
29 Mayıs 2023, 22:40
bencede Maut cihazına gerek yok kiselerde cok hizli gecis oluyor ister euro öde istersen sirp parasi öde ve gec

Birbey 3.0
30 Mayıs 2023, 10:30
Uçak fiyatları artık düşmeyeceğini düşünürsek ve hersene gidecek olursak diye düşünmüştüm.

Diğer Mautları zaten hepsini E-Vignette ve Videomaut olarak alacağım.

Musti
30 Mayıs 2023, 10:42
Uçak fiyatları artık düşmeyeceğini düşünürsek ve hersene gidecek olursak diye düşünmüştüm.

Diğer Mautları zaten hepsini E-Vignette ve Videomaut olarak alacağım.

Ben ismarladim posta la yolliyorlar ve gectinde Maut Kredikart dan cekiyorlar

Ismarlarsan
ca 25€ alet + Posta
10€ Zoll

Birbey 3.0
30 Mayıs 2023, 18:45
Onu Youtubeda bende gördüm.

Sırpta işte Maut ödeme yerinde çok bekleniyor mu o var işte.

Herhalde birazda şans ne zamana dek geldiği insanın.

İki ayrı yerde herhalde yanılmıyorsam Maut ödeniyor.

Musti
30 Mayıs 2023, 19:46
Onu Youtubeda bende gördüm.

Sırpta işte Maut ödeme yerinde çok bekleniyor mu o var işte.

Herhalde birazda şans ne zamana dek geldiği insanın.

İki ayrı yerde herhalde yanılmıyorsam Maut ödeniyor.

Ben aldim kesinlikle daha rahat olur
Gisede Euro olarak ödüyon dinar geri veriyorlar bide fazla aliyolar cebe

cenk1978
30 Mayıs 2023, 19:49
Ben gecen sene giderken sirpa girince en az 4-5 Benzinlige sordum kalmalisti, dönüste Sirp Gümrügünden aldim.
Gidis Tarihlerine göre ise yarayabiliyor.

Macardan gelip Bulgara giderken 2 yerde Ücret ödeniyor.
6€ve 13,50€. Yani toplamda 4 Giseden geciyoruz. Almaya deger mi degmezmi herkes kendi karar vermeli.

Emo1980
30 Mayıs 2023, 20:11
Avusturya icin nerden aliyorunuz? Tollticket den siparis edecekdim fakat ordan elektronik olarak gelmiyor. Cam‘a yapistirmalik yolluyorlar.

Musti
30 Mayıs 2023, 20:12
https://www.asfinag.at/maut-vignette/vignette/

talo176
30 Mayıs 2023, 20:53
Ben aldim kesinlikle daha rahat olur
Gisede Euro olarak ödüyon dinar geri veriyorlar bide fazla aliyolar cebe

Yalan..
Hic bir kere fazla para almadilar, hic bir kere de dinar bozuk vermediler..

@Birbey, Her yil gidiyorum, tas catlasa her gise de 2 dk daha cabuk geciyorsun cihazla..
(Ayrica hep sezonlar da gidiyorum)

iso98783
30 Mayıs 2023, 22:04
ben bu sene rözske-horgos kapisindan giriste sol tarafta Techoshop denilen yerde aldim 20 € alet 45 € yükleme yaptim sahsen ben memnun kaldim tavsiye ederim

Birbey 3.0
30 Mayıs 2023, 22:22
Yalan..
Hic bir kere fazla para almadilar, hic bir kere de dinar bozuk vermediler..

Euro bitince belki mecbur dinar veriyorlardir.

@Birbey, Her yil gidiyorum, tas catlasa her gise de 2 dk daha cabuk geciyorsun cihazla..
(Ayrica hep sezonlar da gidiyorum)

Youtubedaki kisi saate bakmis. Bir kere 45 dakika beklemis, bir kere 20 dakika gibi diyor.

https://youtu.be/c3dlrxxruaA

Aslinda almak daha mantikli. 25 Euro nereye vermiyoruzki. Birde güzel olan paranin yatirip icine baglamaya mecbur degilsin. Kredi kartinda kesilme olayi güzel.

Sadece cözemedigim gecerken cihaz telefon üzerinden internete bagli olmasi gerekiyormu?

talo176
31 Mayıs 2023, 10:13
O zaman hep sansliymisim desene ama dedigim gibi, her sene Türkiye ye gidiyorum arabayla, her seferine maksimum 4 veya 5 dk da gectim.. bazi giselerde 1 veya 2 dk da..
Simdiye kadar 5 dk dan fazla beklemdim..
Ve hic bir kere dinar geri vermediler..
Ve hep sezon da yola cikiyorum..

deniz2000
31 Mayıs 2023, 10:13
Birbey 3.0 sen giselerden korkma gümrük kapilarindan kork her kapida 5 veya 6 saat bekliyen oluyor,

yola gidenlere Allah sabir versin, hepimizin yolu acik olsun

talo176
31 Mayıs 2023, 10:30
Bu sene zaten sirbistandan gecmiyacagim galiba..
Romanya üzeri düsünüyorum.. szeged e naviye arad, arad da naviye istanbul verecegim..
(Sofya üzeri)

Birbey 3.0
31 Mayıs 2023, 11:02
Birbey 3.0 sen giselerden korkma gümrük kapilarindan kork her kapida 5 veya 6 saat bekliyen oluyor,

yola gidenlere Allah sabir versin, hepimizin yolu acik olsun

Ona care yok. Hafta icin cikiyorum. InsAllah biraz faydasi olur.

Bu sene zaten sirbistandan gecmiyacagim galiba..
Romanya üzeri düsünüyorum.. szeged e naviye arad, arad da naviye istanbul verecegim..
(Sofya üzeri)

Yollar cok bozuk deniliyor. Birde yinede gümrükde kontrol ediliyormus. Yani pek anlami yok gibi.

talo176
31 Mayıs 2023, 11:13
Gecen sene gidenler gayet memnudu..
Türk TIR'cilar da orayi öneriyor..
En uzun kuyruk hep sirbistan da (ister macaristan/sirbistan ister sirbistan/bulgaristan)..

https://abload.de/img/screenshot_20230531_1xqie8.jpg

An itibari (CBtalk)
Gördügün gibi herkes romanya üzeri gidiyor

Birbey 3.0
31 Mayıs 2023, 13:03
Bu App ne? CBtalk ne?

deniz2000
31 Mayıs 2023, 14:31
Bu App ne? CBtalk ne?

app bu program cok faydali genellikte tirci arkadaslar kullaniyor
misal yolda kaldin yardima ihtiyacin var senin istikametinde olan birisi yardima geliyor
hangi gümrükler dolu haber veriyorlar fazla beklemicen bos olan gümrükleri tavsiye ediyorlar
güzel bir app indirip kullanman lazim

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.midlandeurope.cbip&hl=de&gl=US

talo176
31 Mayıs 2023, 17:59
Telsiz app..
(Internet sart)

Birbey 3.0
31 Mayıs 2023, 20:46
O zaman hep sansliymisim desene ama dedigim gibi, her sene Türkiye ye gidiyorum arabayla, her seferine maksimum 4 veya 5 dk da gectim.. bazi giselerde 1 veya 2 dk da..
Simdiye kadar 5 dk dan fazla beklemdim..
Ve hic bir kere dinar geri vermediler..
Ve hep sezon da yola cikiyorum..

Kadir gecesi dogmussun demekki.

Tanyel
31 Mayıs 2023, 21:48
Bende gecen sene app uzeri siparis verip aldim, millet beklerken sen en sagdan basip geciyorsun. Giseye gelince diiiiiiitttt ediyor durmadan devam :) Dur kalk, bozuk para derdin yok.
1 hafta sonra kredi karttan kesiliyor ücreti. Bence deger ve kolaylik. Tamamen tercih meselesi...

cenk1978
31 Mayıs 2023, 23:02
Bende gecen sene app uzeri siparis verip aldim, millet beklerken sen en sagdan basip geciyorsun. Giseye gelince diiiiiiitttt ediyor durmadan devam :) Dur kalk, bozuk para derdin yok.
1 hafta sonra kredi karttan kesiliyor ücreti. Bence deger ve kolaylik. Tamamen tercih meselesi...

Kredi Kartini ENP Pay uygulamasindan mi veriyoruz ?
Sirp EU da olmadigi icin Kredikartina islem parasi ne kadar ekleniyor ?

Birbey 3.0
31 Mayıs 2023, 23:27
Kredi kartı şirketine bağlı. Benimki AWA7. Hanseatic Banka ayit. İşlem ücreti almıyor. Mutlaka ama kur fsrkından bir kaç cent cebe indiriyorlardır. Ama o kadarda olsun.

Yukardaki videoya bak. Orda ne yapacağını arkadaşın birisi görsel olarak adım adım anlaşılır bir şekilde anlatmış.

Geçerken aktif internet lazımmı?

cenk1978
01 Haziran 2023, 00:06
Geçerken aktif internet lazımmı?

Alet Internet ile baglantili degil, icindeki Transponder ile calisiyor.
Cama yapistirmayada gerekmiyor, bariyere yaklasirken ben dikiz aynasina dogru tutunca okuyor

deniz2000
19 Haziran 2023, 11:56
kara yolundan giden arkadaslar sirptan gecerken cok dikkat edin bu sene radar kayniyormus
acele etmeyin hizsiniri ne kadarsa aynen öyle gidin caniniz yanmasin hayirli yolculuklar dilerim

Allah yolunuzu acik etsin

derebogazli
19 Haziran 2023, 22:11
Youtube'da bir arkadaş güzel açıklamış.

Buradada alan varmı? Zamandan çok tasararruf etdimi sizde?

BEN ALDIM COK MEMNUNUM HER KAFADAN BIR SES CIKIYOR GEREK YOKDIYENLER VAR isteyen alir isteyen almaz cok rahat bence benim düsüncem

Kral67
20 Haziran 2023, 01:38
BEN ALDIM COK MEMNUNUM HER KAFADAN BIR SES CIKIYOR GEREK YOKDIYENLER VAR isteyen alir isteyen almaz cok rahat bence benim düsüncem

Usta cok kisadan aciklama yaptin keske nasil aldin nasi kurulum yada yükleme yaptin aciklasaydin cok güzel olacakti.

Pinarbasi
20 Haziran 2023, 09:30
Ben Gecen Sene aldim ve Memnun kaldim Giselerden hizlica gectim beklemeden buradaki bazi Yorumlari okuyunca Cevap yazdim Devamlimi Sirbistanda yasiyorsun gibi yorumlar varsa Tecrübenizi yazin yoksa elestirmeyin lütfen Arkadaslar.

Saygilar

hOrOz
20 Haziran 2023, 10:43
youtube izleyin

detaylı bilgiler

https://www.youtube.com/watch?v=c3dlrxxruaA

https://www.youtube.com/watch?v=L0Ln_XOvfS0

22tiko
14 Temmuz 2023, 22:40
Bu Avusturya için alınan Digital vignet hemen aktif oluyor mu yoksa bir süresi var mı
Teşekkürler

Birbey 3.0
15 Temmuz 2023, 00:17
Şirket seçeneğini kullanırsan hemen aktif. Birey kişi olarak alırsa 2 hafta aktif olma süresi var, çünkü iki hafta içinde geri verebiliyorsun.

22tiko
15 Temmuz 2023, 06:56
Şirket olmasanda şirket seçeneğini seçip alabiliyor yani

talo176
15 Temmuz 2023, 07:39
Bu sene yine (tam sezon da), maksimum her ödeme giselerde 2 dk bekledim.. bazen hic beklemedim..
Ayvalikdan selamlar..

Birbey 3.0
15 Temmuz 2023, 11:18
Şirket olmasanda şirket seçeneğini seçip alabiliyor yani

Aynen.....

Birbey 3.0
15 Temmuz 2023, 11:19
Bu sene yine (tam sezon da), maksimum her ödeme giselerde 2 dk bekledim.. bazen hic beklemedim..
Ayvalikdan selamlar..

Kadir gecesi doğmuşsun demekki.

deniz2000
01 Ağustos 2023, 12:35
5 haftaligina izine gittim ücbucuk hafta kalip geri döndüm
güzelim vatanim hakkinda hic bir sey yazmak istemiyorum

Oktan bey güzel bir sekilde herseyi anlatmis
https://www.youtube.com/watch?v=AGRl17TWQxQ&t=261s

GURBETÇİ GENÇimizde herseyi anlatmis
https://www.youtube.com/watch?v=RDAdgTt-8CQ&t=691s

Musti
01 Ağustos 2023, 13:11