PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bakim belgesi nasil verebilirim

gezgin38
08 Kasım 2015, 02:49
Slm. arkadaslar baslikda yazdigim bakim belgesi dilekcesi finanzamta vermek istiyorum, devletten kesilmis vergi geri alabilmek icin , lohnsteuerausgleichda hic birsey yazamiyorum calistigim yere yürüyorum o yüzden km yok, bi son care olarak bakim belgesi vermek istiyorum türkiyede hanimin annesi mesela calismiyor sigortasi da yok , bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa bana yol gösterebilirlerse sevinirim. 2015 senesi icin ne Kadar miktar yardim etmis olmam gerek ve netür belgeler lazim bana ve nakadar zamanim kaldi acele etmek istiyorum.

konuyu Dogru yere acmisimdir ins.

captaincusteo
08 Kasım 2015, 22:24
Simdi birader bu uzun ve mesakatli bi is ama aslinda hepimizin yapmasi gereken birsey...ilk adimin kime bakim yapacaksan o kisinin türkiyede oturdugu yere göre valilikse yada kaymakamliksa orda bakim belgesini temin edip doldurup imzalatmasi gerekli mercilere..(vali yada kaymakam)..sonra burdan senin kesintin kadar miktari yillik 4e bölüp göndermen..yani mesela 6,000 lira kesintin varsa bunu 1500 olmak üzere ücüncü altinci dokuzuncu ve onikinci aylarda göndermis olman gerekir..ve karsi taraf o parayi cektigine dair tek bi belge üzerinde bunu imzali olarak bankadan alip sana gönderecek...sende finanzamt a vereceksin..ama bakim belgesindeki imzanin ve mühürün okunur ve bariz olmasina dikkat et genelde bunu sorun yapiyorlar bise bulamayinca...dedigim gibi biraz zahmetli bi is bunlari yapmak...eksigim olursa arkadaslar da yazarsa bende bilgi sahibi olmus olurum...

gezgin38
09 Kasım 2015, 01:25
Simdi birader bu uzun ve mesakatli bi is ama aslinda hepimizin yapmasi gereken birsey...ilk adimin kime bakim yapacaksan o kisinin türkiyede oturdugu yere göre valilikse yada kaymakamliksa orda bakim belgesini temin edip doldurup imzalatmasi gerekli mercilere..(vali yada kaymakam)..sonra burdan senin kesintin kadar miktari yillik 4e bölüp göndermen..yani mesela 6,000 lira kesintin varsa bunu 1500 olmak üzere ücüncü altinci dokuzuncu ve onikinci aylarda göndermis olman gerekir..ve karsi taraf o parayi cektigine dair tek bi belge üzerinde bunu imzali olarak bankadan alip sana gönderecek...sende finanzamt a vereceksin..ama bakim belgesindeki imzanin ve mühürün okunur ve bariz olmasina dikkat et genelde bunu sorun yapiyorlar bise bulamayinca...dedigim gibi biraz zahmetli bi is bunlari yapmak...eksigim olursa arkadaslar da yazarsa bende bilgi sahibi olmus olurum...

ben 11.ci ayda 300 ve 12.ci ayda 300 göndersem ve türkiyeye izine gittigimde elden verdim desem Kabul edilirmi elden verilen miktar?
bakim belgesi icin antrag posta yolu ilemi gönderilmesi lazim original halde yoksa fax ile gönderilebilirmi ?

Antakya
09 Kasım 2015, 10:55
Gözünüzü seveyim yapmayin etmeyin.

gezgin arkadaş, eger finanzamttan vergiden kesilmiş parayi geri almak istiyorsan hakkin varsa alirsin hakkin yoksa almazsin. Ama ben illaki geri alicam banane banane diyorsan bu yanlis ve haksiz yoldan gelen para bilmedigin yerlere gider.

@captaincusteo

yanlisin var arkadas, hepimizin yapmasi gereken bir iş değil bu.

captaincusteo
10 Kasım 2015, 00:37
gezgin arkadas onu bilmiyorum iki ay arka arkaya kabul edilirmi tabiki burdaki memurun insiyatifide önemli ve bu seneden itibaren elden verilen para kabul oluyor kendim bizzat arayip sordum ama karsilikli imza atmaniz gerekiyor..ben elden verdim karsidaki de aldim diye...ama senin o tarihte orda olman gerekir tabi biletini ibraz etmen gerekebilir,finanzamt bu.....

captaincusteo
10 Kasım 2015, 00:46
Antakya gardasim neyi yapmayip etmeyelim...hic kimse hak etmedigi parayi almaz elbette..ne ben nede gezgin arkadas finanzamti kandiralim dolandiralimda hakkimiz olmayan parayi alalim demedikki..arkadasim sormus ne gerekir ne yapmam lazim diye,bende elimden geleni yazmisin bilgimi paylasmisim..ve elbetteki hepimizin yapmasi gereken birsey..türkiyede bakima muhtac ailem annem babam kardesim varsa neden göndermeyeyim ve neden hakkim olan birseyden faydalanmayayim..eger almanlar bunda birsey oldugunu düsünselerdi buna müsemma göstermezlerdi emin ol...allah korkusu bizdede var ve emin ol elhamdürüllah müslümaniz..onun icin lütfen kimi neyle itham ettigine dikkat et rica ediyorum..

captaincusteo
10 Kasım 2015, 00:47
ben 11.ci ayda 300 ve 12.ci ayda 300 göndersem ve türkiyeye izine gittigimde elden verdim desem Kabul edilirmi elden verilen miktar?
bakim belgesi icin antrag posta yolu ilemi gönderilmesi lazim original halde yoksa fax ile gönderilebilirmi ?
orjinal olmasi gerek gardas özelliklede imza ve mühür okunakli olmasi gerekir diye hatirlattim

gezgin38
11 Kasım 2015, 15:56
cevablariniz ve bulundugunuz tavsiyeler icin cok tsk.ler
Finanzamt bizden ( sadece türklerden degil ) calisan ve fazladan vergisi kesilmis iscilerden neden o fazla olan miktari geri alamiyorlar, coluk cocuk var onlarin ihtiyaclari masraflari da oluyor okul icin
hadi diyelim einbehaltene steuer 1000€ bu para benim hakkim simdi neden vermiyor. cok zoruma gidiyor bu devletin yapdigi calismis oldugum yer yakin diye senelik vergiden hicbirsey geri alamiyorum. neden hediye edeyim yeterince vergi topluyor zaten almanya.
tsk.ler

hOrOz
11 Kasım 2015, 17:41
burada bakim belgesi Valilik ten veya Kaymaklaliktan onaylanmasi gerek ..

http://www.lohi-bergneustadt.de/downloads/unterhaltsbescheinigung/turkisch.pdf

eger okursan yardim alan kisinin gelir durumu filan arastiriliyor

Zamaninda bazi vatandaslar yalan dolan bilgilerde az dolandirmadilar
o yüzden isi biraz siki tutuyorlar ..
evi yati kati olanlara bakim parasi ödedik diye gittiler bankalara yatirdilar

Arkadas kazandigin paranin vergisini ödüyorsun
sana yil sonunda vergi denklemi yaptirmak icin olanak vermis

hem niye zoruna gidiyor Cocuk parasi ... Elterngeld alirken hic kimsenin zoruna gitmiyor ...
bunlar nasil ödeniyor sanyiorsun ..senin ödedigin vergiler sayesinde bunlar ödenebiliniyor...

Haben Sie das Geld persönlich übergeben, brauchen Sie Nachweise über die Geldabhebung
und eine unterschriebene detaillierte Empfängerbestätigung getrennt für jeden übergebenen Betrag.
Zwischen Abhebung und Geldübergabe dürfen maximal 14 Tage liegen. Außerdem muss die Reise anhand geeigneter Unterlagen nachgewiesen werden,
z. B. Grenzübertrittsvermerk im Pass, Tankbeleg, Flugschein, Fahrkarte.

dalga
16 Kasım 2015, 11:41
Sevgili Kardesim.
Evet eskiden oldugu gibi kolay bakim belgesi Kabul etmiyorlar. Arkadaslarinda belirttigi gibi . Valilik. veya Kaymakamliktan belgelenmesi gerekiyor.

Önceleri senede Iki defa gönderdigin taktirde kabul görüyordu. Sonralari Her Üc Ayda bir olarak degistirdiler..En son olarakta Her Ay olarak , Yani düzenli göndermen gerekiyor. Aslinda degermi bilmem ama göderdigin paranin %5 demisti bana Memur vergi iyadesinde geri ödenen para .

Kanunlara Nizamlara uygun olarak yaparsan, neden geri alma hakkin olmasin. Benim is Arkadasim Alman , Kaynanasina para yardim ediyorum diyordu ve Sene sonu vergi denklestirmesinde bunu kabul ediyorlardi. Herhangi bir belge istiyorlarmi dedigimde yok diye cevab vermisti .
Bazi arkadaslarin imasina göre bizim mayamizda varya dolandiricilik, Veya Hakkimiz olmayani almak gibi. Ondan dolayi bizlere bakis acilari vede Talep ettikleride farkli oluyor.
Sen yasalara göre ne isteniyorsa yap. Sonra kim ne derse desin aldirma.

Saygilarimla.

mustimercan
04 Temmuz 2017, 13:00
Arkadaşlar bem zaten her 3-4 ayda aileme 400-500euro yolluyorum.bunun vergiden düşebileceğini bilmiyordum..ben şimdi turkiyedeyim bu belgeyi doldurup kaymakama imzalatmammi gerekiyor.babam emekli aylık 1200 tl alıyor ve bi evimiz var yardim alabilirmiyiz acaba?

hOrOz
04 Temmuz 2017, 13:25
Hocam bak yukarıda benim mesajda talep formu var indir ve kaymakamlığa doldurur

Tabiki babanın gelir durumu evi barkı emekli maaşı filan yazıyorlar

Birde şunu bilin ödediğiniz paranın hepsini değil sadece kısmi olarak geri alabilirsiniz

mustimercan
04 Temmuz 2017, 14:37
Peki yardımı babama değilde annemin üzerine yapsam olurmu?annem ev hanımı hiçbi geliri yok..

redbull911
30 Mart 2018, 00:33
öncelik ile selam ustalar, ben her ay türkiyeye anneme ve esimin annesine olmak üzere westernunion üzeri 450 avro yolluyorum, benim bilmek istedigim, bu türkiyeye yolladigimiz parayi sene sonu steuerärklerung yaparken nereye yaziyoruz?
simdiden yanitlar icin tesekkürler.

hekimoglu
30 Mart 2018, 01:00
Anlage Sonderausgaben /
außergewöhnliche
Belastungen
zum Lohnsteuer-Ermäßigungsantrag

http://fs1.directupload.net/images/180330/epb9jtwz.jpg