PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vekaletname

dersimlix
11 Mayıs 2023, 16:38
Slm arkadaslar,

benim istanbul daire,deki kiraciyi cikartak istiyorum. Alman,yada yasadigim icin vekaletname göndermem gerekiyor avukata.
bu konuda bilgisi olan varmi.

Cevaplar icin tesekürler.

Tanyel
11 Mayıs 2023, 17:00
selamlar,
Avukat size bir vekaletname örnegi göndersin, o örnekle konsolosluklarda bulunan noterden islem yaparsiniz. Aynisini yazdirirsiniz.
Konsolosluklarda yapilan islem sonucu 1-2 gün icinde Türkiyedeki noterlerin herhangi birinden sizin yaptiginiz evragin ustunde ki karekod vasitasiyla aynisini cikartabilirler.

dersimlix
11 Mayıs 2023, 17:16
Tesekürler , kolay görünüyor insallahnögledir

deniz2000
11 Mayıs 2023, 20:06
Slm arkadaslar,

benim istanbul daire,deki kiraciyi cikartak istiyorum. Alman,yada yasadigim icin vekaletname göndermem gerekiyor avukata.
bu konuda bilgisi olan varmi.

Cevaplar icin tesekürler.

neden kiraciyi cikariyorsun usta sen kendinmi oturacaksin ?

bu zamanda cok zor kiraci cikarmak hele hele istanbulda

Cengiz Bond
11 Mayıs 2023, 21:09
neden kiraciyi cikariyorsun usta sen kendinmi oturacaksin ?

bu zamanda cok zor kiraci cikarmak hele hele istanbulda

yok ya. bizim üsküdarda kiraci birden bire kira vermemeye basladi, sak diye 5 sene icinde cikardik, birde 5 sene icin kira da alamadik ve mahkeme masraflari bize kaldi.
türkiyede kiraci ile ugrasan deli olmali.

dersimlix
11 Mayıs 2023, 21:38
Iki senedir oturmakta , simdi fazla kira,da istemiyoruz onu bile gecikmeli ödemekte.
Aradigimda telefonnlara cikmiyor o yüzden cikartip artik satarmiyim kirayamimvercem bilmiyorum.
Hele bir ciksin ondan sonra bakarim

deniz2000
11 Mayıs 2023, 23:17
yok ya. bizim üsküdarda kiraci birden bire kira vermemeye basladi, sak diye 5 sene icinde cikardik, birde 5 sene icin kira da alamadik ve mahkeme masraflari bize kaldi.
türkiyede kiraci ile ugrasan deli olmali.

benimde istanbulda karagümrük fatih arasinda daire var eski aysu sinamasi vardi hemen onun yaninda

vefa stadı,na 200 metre Allahima sükür benim kiraci derdim yok, sevabina yasli halam oturuyor , istedigim zaman istedigim kadar halamin yaninda kaliyorum obakimdan rahatim

hekimoglu
12 Mayıs 2023, 00:47
Iki senedir oturmakta , simdi fazla kira,da istemiyoruz onu bile gecikmeli ödemekte.
Aradigimda telefonnlara cikmiyor o yüzden cikartip artik satarmiyim kirayamimvercem bilmiyorum.
Hele bir ciksin ondan sonra bakarim

Kiraciyi rahat cikarabilmen icin 10 yillik kiraci olmali, onun disinda cok özel gecerli sebebin olmazsa zor. Kirayi ödemiyor geciktiriyorsa noterden ihtarname yollamaliydin, bunlari yaparsan sonra tekrarlanirsa tahliye davasi acma hakki elde edebilirdin, diger türlü esdeger mevkide baska evin yoksa kendim oturucam deyip cikartma hakkina sahipsin ama o durumdada 3 yil evi baskasina kiraya veremiyorsun. Iyice arastir ondan sonra bu ise gir avukat seni oyalayip tirtiklamasin.

moralist
12 Mayıs 2023, 07:47
Kiraya 25% den fazla zam yapamıyorsun

webci
12 Mayıs 2023, 07:48
Ben hicbir zaman kiraci keyif catsin diye daire almam..
Bu haramzadelerin hepsi ayni zindik..
Verece para batsin .

hekimoglu
12 Mayıs 2023, 18:23
size kücük basit bir hesap; ben gecen sene bina sigortasina 3700TL vermistim. (Bunun icinde deprem sigortasi yok o ayri) Gecen ay sigortayi 16,500 TL ye yenilemek zorunda kaldim. Kac kati ediyor hesaplayin. Bana %25 ten fazla zam yapamazsin diyen sistem önce kendi yaptigina baksin. Kendim oturacagim diye bosaltir evide bos birakir yine kiraya vermem, herseye %400 zam yap, ev sahibine %25 siniri koymaya kalk, yok öyle yagma!

antika
12 Mayıs 2023, 21:08
kolay gelsin önce avukata sadece ne is yapacaksa ona göre vekalet verin fazlasini vermeyin kiraciyi cikarmaya veya kiraya vermeye yada eviniz adresini verin burdaki dairenin tüm yükümlüklerine diye alim satim haric buna dikkat edin su eletkrtik icinde olsun acmaya kapatmayada dikkat edin nerde hangi daire icinse bildirin ayni yerde hic bir maliniz yoksa o il icindekide dersiniz dikkat edin satis falan diye vermeyinde kolay gelsin kiraci cikarmak kolay degil ama bol sans diyeyim