PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden emekli gelirini Alman saglik sigortasina bildirme hakkinda bilgi

galaxy
06 Mayıs 2023, 14:25
selam arkadaslar
Alman saglik sigortasina Türkiyeden alinan emekli ayligina bildirilmesi gerekiyormu ?
Bana her yil oldugu gibi aok dan aile sigorta bilgisi isteniyor ,sorularda yurtdisindan gelir varmi diye soruluyor.
bunu bildirmek gerekmi esim ev hanimi almanyada calismiyor.
bildirirsem ne gibi uygulama olur?
bilginiz varmi...

hOrOz
06 Mayıs 2023, 16:17
selam arkadaslar
Alman saglik sigortasina Türkiyeden alinan emekli ayligina bildirilmesi gerekiyormu ?
Bana her yil oldugu gibi aok dan aile sigorta bilgisi isteniyor ,sorularda yurtdisindan gelir varmi diye soruluyor.
bunu bildirmek gerekmi esim ev hanimi almanyada calismiyor.
bildirirsem ne gibi uygulama olur?
bilginiz varmi...

Usta bu konu belki onbin kere soruldu

AOK ya ve Finazamt bildrilmesi gerekli

Bildirmezsen SGK ile LVA arasındaki bilgi paylaşımında ortaya çıkarsa eninde sonunda çıkacaktır

En geç sen Almanya dan emekli olursan

Geriye dönük ödeme yaparsın

3 kuruştan kaçıp başına iş açma

http://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=59:t%C3%BCrkiye-emeklilik-ayl%C4%B1klar%C4%B1ndan-almanyada-hastal%C4%B1k-sigortas%C4%B1na-prim-kesilmesi

18 dakika

https://www.youtube.com/watch?v=hNwNitl-VwE

webci
06 Mayıs 2023, 16:19
Anliyoruzki kimse bordu arastirmadan konu aciyor ve hizli cevap ariyor .

hOrOz
06 Mayıs 2023, 16:24

Aramak yerine yeni konu açmak daha rahat

galaxy
06 Mayıs 2023, 18:17
Boradu arattım sorum uzun olduğundan birşey cıkmadı.
Şimdi soruma cevap alamadım
Ek para ödeyenler varmı ?
Aok sağlık sigortaları ek paramı istiyor ?
Dış işleri bakanlığından acıklama belgesi gördüm.
Avrupa birliği vatandaşları için geçerli diye kanun varmış eğer sizden ek para talep ederseler avukat tutun diye beyan var

Tanyel
06 Mayıs 2023, 18:18
Aramak yerine yeni konu açmak daha rahat

Bunun bordu sizin gibi günün 24 saatinin 18 saati kullananlar icin sikinki oldugunu anliyorum, siz belki bu soruya en az 50 kere cevap vermissinizdir bunuda anliyorum ama yardim etmek insanlara bildigini, dogru yolu tekrar tekrar yolu anlatmanin zorlugunu kusura bakmayin anlamiyorum.
Ayni sorulardan bikmis olabilirsiniz tamam peki ama size bir üstüme vazife olmayan bir tavsiye,
Bordda bir ayar yapin bir Baslktan sadece bir konu olsun yada Yardim edecekseniz edin etmeyeceksenizde lütfen yorum yapmayin.

Tanyel
06 Mayıs 2023, 18:19

Bunun bordu sizin gibi günün 24 saatinin 18 saati kullananlar icin sikinki oldugunu anliyorum, siz belki bu soruya en az 50 kere cevap vermissinizdir bunuda anliyorum ama yardim etmek insanlara bildigini, dogru yolu tekrar tekrar yolu anlatmanin zorlugunu kusura bakmayin anlamiyorum.
Ayni sorulardan bikmis olabilirsiniz tamam peki ama size bir üstüme vazife olmayan bir tavsiye,
Bordda bir ayar yapin bir Baslktan sadece bir konu olsun yada Yardim edecekseniz edin etmeyeceksenizde lütfen yorum yapmayin.

murat39
06 Mayıs 2023, 18:39
Galaxy usta
Iki yere bildirmek önemli. Biri Fianzamt biri Krankenkasse.
Krankenkasse de 520 € alti gelir frei durumu ne yok.
Sen beyanini düzgün bildireceksin.Sene sonunda.Isini saglam tut.Bazi kisilerde gördüm,yaslilarda bildirmemis.Vefat boyutunda ortaya cikmis. 5.600 € geri istiyorlardi.

Bildirenlerin söylemesi. 2 aylik Türkiyeden alinan emeklilik parasi Finanzamt ve Krankenkasse ye gidiyormus.
Krankenkasse ye aylik 30 € gibi kesinti oluyor diyorlar.Esler üzerinden sigortaliliga devam.
(Ek is calisma da da Türkiye emeklilik ve Calisma ikisinin toplam miktari 520 € gecmeyecek.Gecerse esler üzeri sigortalilik dan cikip kendi adina sigorta olmasi gerekiyor.Aylik 180 € Krankenkasse masrafi kesinti olur.)

galaxy
06 Mayıs 2023, 19:10
Galaxy usta
Iki yere bildirmek önemli. Biri Fianzamt biri Krankenkasse.
Krankenkasse de 520 € alti gelir frei durumu ne yok.
Sen beyanini düzgün bildireceksin.Sene sonunda.Isini saglam tut.Bazi kisilerde gördüm,yaslilarda bildirmemis.Vefat boyutunda ortaya cikmis. 5.600 € geri istiyorlardi.

Bildirenlerin söylemesi. 2 aylik Türkiyeden alinan emeklilik parasi Finanzamt ve Krankenkasse ye gidiyormus.
Krankenkasse ye aylik 30 € gibi kesinti oluyor diyorlar.Esler üzerinden sigortaliliga devam.
(Ek is calisma da da Türkiye emeklilik ve Calisma ikisinin toplam miktari 520 € gecmeyecek.Gecerse esler üzeri sigortalilik dan cikip kendi adina sigorta olmasi gerekiyor.Aylik 180 € Krankenkasse masrafi kesinti olur.)

Teşekkürler Murat kardeş
Eşim 09.2022 emekli oldu finanzamtta beyan ettim şimdi her yıl aok dan aile fertlerinin durumu bilgisi istendi onu doldurmadan yanlış beyan etmiyeyim diye burda bilgi almak istedim google amcayada sordum tabi
Eşim ev hanımı başka geliri yok.

webci
06 Mayıs 2023, 20:59

Usta yanlisin var .
Ben 24 saat burdayim,,
18 saat degil..
Genede cevaplara yetismek zor oluyorsmilie_ban_005

galaxy
10 Mayıs 2023, 14:55
Arkadaslar sgk dan e devletten aradim bulamadim esimin 2022 ve 2023 gelir belgesini yükleme yerini?
varmi böyle link ?

aydo72
02 Ağustos 2023, 20:13
Merhaba arkadaşlar,
Benim eşim geçen sene SGK emekliliği bağlandı. Bu sene Steuerausgleich da nasıl hesaplamam gerekiyor. Geçen sene aldığı tüm emekli maaşını hangi TL-Euro kurundan bozulacak? Aralık ayının kuru yeterli olurmu yoksa ay ay bakıp öylemi bozulacak? Şimdiden teşekkürler

hekimoglu
03 Ağustos 2023, 01:09
Merhaba arkadaÅŸlar,
Benim eÅŸim geçen sene SGK emekliliÄŸi baÄŸlandı. Bu sene Steuerausgleich da nasıl hesaplamam gerekiyor. Geçen sene aldığı tüm emekli maaşını hangi TL-Euro kurundan bozulacak? Aralık ayının kuru yeterli olurmu yoksa ay ay bakıp öylemi bozulacak? Ã…žimdiden teÅŸekkürler

hesaplama yaparken, 01.01 bis 30.06 ya kadar olan geliri ve 01.07. bis 31.12 ye kadar olan geliri toplamda nekadar TL yapti hesapla, cikan TL tutarini ardindan. https://www.oanda.com/currency-converter/de/?from=TRY&to=EUR&amount=1. bu sayfaya girerek steuererklärung u yaptigin günkü kurdan hesaplamasini yapip euro olarak yaz, ve währungsrechner sayfasinda kur hesaplamasini ausdrucken yapip sakla, finanzamt senden belge isterse onu ve e-devletten ciktisini aldigin yilin ocak ve temmuz ayi 4a emekli ödeme bilgileri belgesiyle birlikte verirsin, artik finanzamt talep etmeden belge ibraz etme zorunlulugu yok.

cetx06
03 Ekim 2023, 15:54
hesaplama yaparken, 01.01 bis 30.06 ya kadar olan geliri ve 01.07. bis 31.12 ye kadar olan geliri toplamda nekadar TL yapti hesapla, cikan TL tutarini ardindan. https://www.oanda.com/currency-converter/de/?from=TRY&to=EUR&amount=1. bu sayfaya girerek steuererklärung u yaptigin günkü kurdan hesaplamasini yapip euro olarak yaz, ve währungsrechner sayfasinda kur hesaplamasini ausdrucken yapip sakla, finanzamt senden belge isterse onu ve e-devletten ciktisini aldigin yilin ocak ve temmuz ayi 4a emekli ödeme bilgileri belgesiyle birlikte verirsin, artik finanzamt talep etmeden belge ibraz etme zorunlulugu yok.

selam ustam bu olayı aylık gelir 520€ altında olsa bile yapmak ve bildirmek gereklimi. teşekkürler.

murat39
03 Ekim 2023, 16:23
Finanzamt a gelir 1 € da olsa bildirilecek.
Ayni anda Krankenkasse ye bildirilmesi gerekiyor.

Kanunlar böyle. Finanzamt ve Krankenkasse bu iki yere bildirmek gerekir.

Bildirilmediginde seneler sonra bir sekilde ciktiginda, geriye dönük faiziyle cezasiyla aliyorlar.

Şafak74
03 Ekim 2023, 17:15
Bilgi amaçlı yinede yazayım dedim,

Benim Hanımın aylığını 3 Senedir Finanzamt ve Krankenkasse ye bildiriyoz,

Finanzamt Emekli maaşın 2 ay gelirini alıyor hersene 480,- euro Bildirdiğiniz zaman aklınızda olsun enaz 480,- euronuz gidecek ve öyle absetzen falan da yapamıyorsun

Krankenkassen ye gelince 3 senedir hep bildirdik, Bundan 3 ay gibi öncesi Mektup geldi Türkiye deki Emeklilik dökümanını istediler nezaman Emekli olduğunu ve ne kadar Maaş aldığını istediler, Mektup yazdık SGK ya gecen hafta da Mektup geldi ve geldiği gibi Krankenkasse ye gönderdik Bakalım sonuç ne olacak

artık Krankenkassen de para istemeye kalkarsa Türkiye Emekliliğin bir anlamı kalmıyor en iyisi iptal etmek veya hiç Bildirmemek. Dertsiz Başınızı derde sokmayın.

Haziran
04 Ekim 2023, 08:48
Bilgi amaçlı yinede yazayım dedim,

Benim Hanımın aylığını 3 Senedir Finanzamt ve Krankenkasse ye bildiriyoz,

Finanzamt Emekli maaşın 2 ay gelirini alıyor hersene 480,- euro Bildirdiğiniz zaman aklınızda olsun enaz 480,- euronuz gidecek ve öyle absetzen falan da yapamıyorsun

Krankenkassen ye gelince 3 senedir hep bildirdik, Bundan 3 ay gibi öncesi Mektup geldi Türkiye deki Emeklilik dökümanını istediler nezaman Emekli olduğunu ve ne kadar Maaş aldığını istediler, Mektup yazdık SGK ya gecen hafta da Mektup geldi ve geldiği gibi Krankenkasse ye gönderdik Bakalım sonuç ne olacak

artık Krankenkassen de para istemeye kalkarsa Türkiye Emekliliğin bir anlamı kalmıyor en iyisi iptal etmek veya hiç Bildirmemek. Dertsiz Başınızı derde sokmayın.

Gercekten o kadar kesiyormu ya?
Her yil yaklasik 2 ayini geri aliyorsa bu emekliligin ne anlami var ki?

mustafa200222
04 Ekim 2023, 10:10
Her yil yaklasik 2 ayini geri aliyorsa bu emekliligin ne anlami var ki?Lutfen dikkat edin bende calisan arkadas .almanyadan emekli ve turkiyeden emekliydi. Aylik 201 euro brutto gösteriyorduk .almanyada çalışması yasakmış bayağı bir ceza ödedi. Turkiyeden emekli olanlar kesinlikle çalışıyor gosterilmesin. 2021 de yeni kanun çıkmış artık eskisi gibi calisamayorsunuz.

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

guney1
04 Ekim 2023, 11:10
https://abload.de/img/whatsappbild2023-10-0lkdli.jpg
konuya açıklık amacıyla paylaşıyorum.nasıl hesap edildigini.finanzamt ´bildirdim

Haziran
04 Ekim 2023, 11:43
https://abload.de/img/whatsappbild2023-10-0lkdli.jpg
konuya açıklık amacıyla paylaşıyorum.nasıl hesap edildigini.finanzamt ´bildirdim

Yani TR'den ayda 281 € emekli maasi aliyorsan sadece Krankenversicherung ayda 31,52 € fazlami aliyor?
Buna birde Senelik gelirvergisini ekle. Gitti bizim 2 aylik emekli maasi! :mad:

guney1
04 Ekim 2023, 11:54
Yani TR'den ayda 281 € emekli maasi aliyorsan sadece Krankenversicherung ayda 31,52 € fazlami aliyor?
Buna birde Senelik gelirvergisini ekle. Gitti bizim 2 aylik emekli maasi! :mad:
kanun böyle an itibarıyla gelir vergisi ödemiyorum.alman emekli ayliğı ile birlikte hesap ediyorlar.ya rizikoya girip bildirmeyeceksin.ben bildirdim.içim rahat.herkesin kendi bileceği bir şey.

Haziran
04 Ekim 2023, 12:16
Gelir vergisi direk ödemiyor olabilirsin ama senelik gelirine 281€×12=3372€ daha eklendigi icin kesilen vergiyide arttirir.

Her iki tarafdan gelen maasin senelik 15.412€ nun altinda ise vergi ödemezsin.

guney1
04 Ekim 2023, 12:30
Gelir vergisi direk ödemiyor olabilirsin ama senelik gelirine 281€×12=3372€ daha eklendigi icin kesilen vergiyide arttirir.

Her iki tarafdan gelen maasin senelik 15.412€ nun altinda ise vergi ödemezsin.
birde rentenfreibetrag var.yazdığım gibi herkes kendi bilir.

Haziran
04 Ekim 2023, 12:37
Ya tabiki bildirmek gerekir.
Ilerde ögrenilirse geriye dönük ceza ile ödetirler.

Şafak74
04 Ekim 2023, 19:14
Her yil yaklasik 2 ayini geri aliyorsa bu emekliligin ne anlami var ki?

Evet Arkadaş malesef Finanzamt Türkiye Emeklilik gelirinin 2 ayını geri alıyor, Zamanında Bu Form da bir Arkadaş ile bu Konular üzerine Telefonlaştım bile ondan da gelirine göre 2 ayını kesiyorlarmış,

iskete
01 Kasım 2023, 09:18
iyi güzelde cok guzel bilgiler vermissiniz yalniz atladiginiz konu var ben bu isin uzmani degilim ama mantikli düsünüyorum bir türlü kafam almadi
1. türkiye avrupa birliginde degil
2. türkiyedeki gelirimin vergisini türkiyeye ödemeliyim almanyaya degil
3. almanyadan emekli olanlar türkiyeye vergisini ödüyormu
4. almanyadaki kazanclarindan dolayi türkiyeye hesap vermek zorundami yada vergisini türkiyeyede ödemelimi
bunun gibi deli sorular var aklimda siz nedersiniz bu konuya
benim kendi sahsi düsüncem kimi yontarsak kar diyor almanya tongaya gelip es kaza bilgileri paylasitilarmi catir cartir aliriz diyorlar valla benim emekliligimin vergisini almanyaya ödemem mahkemeye veririmhic sorun yok

hOrOz
01 Kasım 2023, 09:27
iyi güzelde cok guzel bilgiler vermissiniz yalniz atladiginiz konu var ben bu isin uzmani degilim ama mantikli düsünüyorum bir türlü kafam almadi
1. türkiye avrupa birliginde degil
4. almanyadaki kazanclarindan dolayi türkiyeye hesap vermek zorundami yada vergisini türkiyeyede ödemelimi
benim kendi sahsi düsüncem kimi yontarsak kar diyor almanya tongaya gelip es kaza bilgileri paylasitilarmi catir cartir aliriz diyorlar valla benim emekliligimin vergisini almanyaya ödemem mahkemeye veririmhic sorun yok

Usta haklısın biz düz mantık düşündüğümüz için bize saçma geliyor .

Kanunlar mantığa göre çalışmıyor

Biz Alman medeni ve ceza hukukunu öğrenirken derse giren hoca biz mantığınızı ,kalbinizi, duygularınızı ,hislerinizi kapı önünde bırakın öyle derse girin derdi

Çünkü kanunlar hislerinize duygularınıza göre çalışmaz demişti

vergi hukuku a öyle demiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AbZCm_sAPMI

https://www.youtube.com/watch?v=jIZgFS2mTW8

hekimoglu
01 Kasım 2023, 23:14
Malesef herseyi öyle bizim menfaatimize yarayacak sekil yapan ülke yok, yasadigin ikamet ettigin ülkede yurtdisi gelirleri dahil hepsini bildirme zorunlulugu var. O tamamda baska hesap edilmeyen konularda var, dün aksam bir ortamda emekli olup Türkiyede yasamaya devam etme konusu arasina; burada ikamet gösterip giderseniz simdiye kadar oldugu sekil vergi mükellefisiniz ama burada ikamet göstermeyip gider orda yasarsaniz önce evli olsaniz bile sizi bekar statüsüne koyup birde ilk eurodan itibaren kazancinizi vergilendirip hic bir masrafinizi absetzen yapamayacaginizi bilmeniz gerekir dedikten sonra vatandaslarin sesi bir yükseldiki sanki kanunu ben yapiyorum. Bu türlere bilgide vermeyeceksin ne halleri varsa görsünler. :)

iskete
02 Kasım 2023, 22:18
arkadaslar bende diyorumki almanyadan alinan emekli yada calistiginin vergisini türkiyeye ödeniyormu almanya ister heseyi ister türkiyede evini kiraya verdiysen onunda vergisini alacakmi almanya bakin benim mantigim el vermiyor neyse o günler gelsin bakarim icabina

Birbey 3.1
03 Kasım 2023, 13:47
1. türkiye avrupa birliginde

Avrupa Birligi ile alkasi yok. iki ülkenin vergi anlasmasi ile alakasi var. Basimizdaki kisi 2008/2009 bu olaya imza atti.

Reis imza atti yazdigim gibi.

Hayir. Ama yine cevabim ayni. Devlet büyüklerimiz böyle uygun görmüs.

Hayir degil.

Buyur ver. Ne ilk verensin nede son veren olursun. Havada bulut, bu isi unut.

Burclu
03 Kasım 2023, 17:00
Hanım bu sene EYT den Emekli oldu ve bu sorun ile karşılaşmamak için Emekli olmazdan önce Ikametgahını TR ye aldım. Bu işlemi e-devletten yaptım hiç Nufusa bile gitmeye gerek kalmadı. Aynısını kendim içinde yaptım (Emekli deyilim ama yaşı bekliyorum).

Şimdi hiç bir şekilde TR den Almanyaya bilgi verilemez, bunu bana Bankada da söylediler ve SSK dada aynısı dediler, zamanında Çavuşoğlu bunu zaten dolaylı bir şekilde Bilgi aktarılma konusu için Yurt içinde İkametgahı olan Vatandaşlarımızın Bilgileri kesinlikle verilmiyor zaten dedi, yani işin yolunu indirekt söyledi.

Bakalım artık, Aylık bağlandı 3 ay oldu geleli Aylığın haftaya TR ye gideceğiz Hanım la Hesap açmak için, artık ilerde ne olur bilemem Şansımızı deneyelim.

İkametgahı TR ye almak isterseniz bunu E-Devletten yapabilirsiniz.

hekimoglu
03 Kasım 2023, 17:40
Bankalardaki sistemde kisisel bilgilerden herhangi biri yurtdisini isaret ettigi anda otomatik bilgi paylasimi kismina kaydiriveriyorlar. Onun disinda sgk konusu farkli tabikide, durup dururken bilgi göndermiyorlar ancak, almanyadan bilgi istenirse ermiyoruz diyorlarmi siz öyle sorun. Alinan maasa göre 25/40 € arasinda degisecek aylik prim miktarini ödememek icin nekadar riske girilir herkes kendi kararini kendi versin.

Burclu
03 Kasım 2023, 17:50
Bankalardaki sistemde kisisel bilgilerden herhangi biri yurtdisini isaret ettigi anda otomatik bilgi paylasimi kismina kaydiriveriyorlar. Onun disinda sgk konusu farkli tabikide, durup dururken bilgi göndermiyorlar ancak, almanyadan bilgi istenirse ermiyoruz diyorlarmi siz öyle sorun. Alinan maasa göre 25/40 € arasinda degisecek aylik prim miktarini ödememek icin nekadar riske girilir herkes kendi kararini kendi versin.

Usta Bankaya sordum bunu, Vakıf Katılım ve Zıraat Katılıma ve İkametgahınız TR de olduğugu sürece Yurt Dışına kesinlikle bilgi verilmez ve verilmiyor dediler, ama İkametgah Yurt dışı ise ve İkametgahınızın olduğu Ülke ile Bilgi Paylaşımında bulunuyoruz dediler.

Tabiiki böyle dediler diye doğru anlamına gelmez, bunu zaman gösterir.

hekimoglu
04 Kasım 2023, 22:40
Usta Bankaya sordum bunu, Vakıf Katılım ve Zıraat Katılıma ve İkametgahınız TR de olduğugu sürece Yurt Dışına kesinlikle bilgi verilmez ve verilmiyor dediler, ama İkametgah Yurt dışı ise ve İkametgahınızın olduğu Ülke ile Bilgi Paylaşımında bulunuyoruz dediler.

Tabiiki böyle dediler diye doğru anlamına gelmez, bunu zaman gösterir.

Haklisin bende zaten ayni konuya deginip sadece ikametgahin Türkiyede olmasinin yeterli olmayabilecegini eger, kisisel bilgilerden örnegin telefon numarasi veya email adresi yurtdisi baska bir ülkeyi cagristirirsa sirf bu ayrinti yüzünden otomatik paylasilan torbaya düsülebilinecegi ikazini yapmak istemistim.

kancasis
05 Kasım 2023, 00:08
Hanım bu sene EYT den Emekli oldu ve bu sorun ile karşılaşmamak için Emekli olmazdan önce Ikametgahını TR ye aldım. Bu işlemi e-devletten yaptım hiç Nufusa bile gitmeye gerek kalmadı. Aynısını kendim içinde yaptım (Emekli deyilim ama yaşı bekliyorum).

Şimdi hiç bir şekilde TR den Almanyaya bilgi verilemez, bunu bana Bankada da söylediler ve SSK dada aynısı dediler, zamanında Çavuşoğlu bunu zaten dolaylı bir şekilde Bilgi aktarılma konusu için Yurt içinde İkametgahı olan Vatandaşlarımızın Bilgileri kesinlikle verilmiyor zaten dedi, yani işin yolunu indirekt söyledi.

Bakalım artık, Aylık bağlandı 3 ay oldu geleli Aylığın haftaya TR ye gideceğiz Hanım la Hesap açmak için, artık ilerde ne olur bilemem Şansımızı deneyelim.

İkametgahı TR ye almak isterseniz bunu E-Devletten yapabilirsiniz.

Hesap açmak için Türkiyeye gitmenize gerek yok.
SSK sizin adınıza hesab açıp emekli aylığı yatırıyor.

Burclu
05 Kasım 2023, 01:35
Hesap açmak için Türkiyeye gitmenize gerek yok.
SSK sizin adınıza hesab açıp emekli aylığı yatırıyor.

Usta bu bilginin kaynağı varmı ?

SSK kendisi söyledi aylık belirtilen Bankaya (Hesaba deyil) TC Kimlik Numarasına gönderilecek ve Emekli olan kişi Belirtilen Bankaya gidip Hesap açması gerek dedi yoksa parayı Banka bir kaç ay sonra SSK ya geri gönderiyor ve Bloke olup bunu kaldırmak gerek.

Yani SSK kesinlikle Emekli olan kişinin adına Hesap açmıyor, bana verilen bilgi bu şekilde ve SSK dan almıştım bu bilgiyi.

Banka olarak Vakıf Bankasını ve hangi Şube diye belirtmiştim Aylık için müracaata, Babam bankaya gidip sordu ama tabiiki kesinlikle şahıs bilgilerini vermedler sadece kendisi bizzat gelmesi gerek Hesap açmak için demişler ve ayrıca 10.000TL de Bankayı tercih ettiği için alabilir dediler.

Haftaya inşallah bir gidelim bakalım ne olacak.

Aylık Bağlandığında SSK senin adına Hesap açıp Hesap Bilgilerini sana gönderdilermi ?

hekimoglu
05 Kasım 2023, 01:48
maas baglatma basvuru dilekcesinde banka secimi yapabilirsiniz ama hesap numarasi verilme olayi yok, sectiginiz bankada sizin adiniza acilan hesaba para yatar, kimliginizle o subeye gidip sonraki islemleri yapabilirsiniz.

Burclu
05 Kasım 2023, 02:03
maas baglatma basvuru dilekcesinde banka secimi yapabilirsiniz ama hesap numarasi verilme olayi yok, sectiginiz bankada sizin adiniza acilan hesaba para yatar, kimliginizle o subeye gidip sonraki islemleri yapabilirsiniz.

Tam bende bunu anlatmak istedim.

Bloke olsa bile bunu e-devlet ten kaldırabilirsiniz ama en iyisi bence fazla uzatmadan gidip bir Hesap açmak.

Ölü sezon olduğundan Bilet uyguna geldi Haftaya Pazar 14:20 Gidiş ve Cumartesi Saat 09:20 Dönüş, THY Stuttgart-Istanbul-Gaziantep Gidiş/Dönüş 2 kişi Toplam 420€

Galaxy3764
05 Kasım 2023, 04:07
Usta bu bilginin kaynağı varmı ?

SSK kendisi söyledi aylık belirtilen Bankaya (Hesaba deyil) TC Kimlik Numarasına gönderilecek ve Emekli olan kişi Belirtilen Bankaya gidip Hesap açması gerek dedi yoksa parayı Banka bir kaç ay sonra SSK ya geri gönderiyor ve Bloke olup bunu kaldırmak gerek.

Yani SSK kesinlikle Emekli olan kişinin adına Hesap açmıyor, bana verilen bilgi bu şekilde ve SSK dan almıştım bu bilgiyi.

Banka olarak Vakıf Bankasını ve hangi Şube diye belirtmiştim Aylık için müracaata, Babam bankaya gidip sordu ama tabiiki kesinlikle şahıs bilgilerini vermedler sadece kendisi bizzat gelmesi gerek Hesap açmak için demişler ve ayrıca 10.000TL de Bankayı tercih ettiği için alabilir dediler.

Haftaya inşallah bir gidelim bakalım ne olacak.

Aylık Bağlandığında SSK senin adına Hesap açıp Hesap Bilgilerini sana gönderdilermi ?Ben Halk bankasını belirtmişdim orada zaten hesabım vardı ama Halkbankasından tekrar [emoji680] ikinci bir hesap açtılar.

Burclu
05 Kasım 2023, 10:02
Ben Halk bankasını belirtmişdim orada zaten hesabım vardı ama Halkbankasından tekrar [emoji680] ikinci bir hesap açtılar.

Evet, Eşimin Vakıflar Bankasında Hesabı yoktur benim var ama Emekli olan ben olsam bile sendeki gibi 2. bir Cari Hesap açtırmak gerekir.