PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasil ve nerden atomobil aliyorsunuz

topcam
18 Nisan 2023, 05:26
Selamlar ben normalde bir araba almak icin

AUTO MOBILE,AUTOSCHOUT24 VE EBAYKLEINEANZEIGEN aliyordum.Simdi hepsi handler privat saticidan

alamiyorum handler de program var deniyor ,siz internetten handler haric privat insanlardan nasil araba alabiliyorsunuz

talo176
18 Nisan 2023, 14:23
Mobile.de
Autoscout24.de

Privat satanlar da var, senin dedigin gibi hepsi händler degil.. onu nereden/kimden duydun?

Hatta ayarlarda privat/händler vs ayarliyabiliyorsun..

https://abload.de/img/screenshot_20230418_1u1e7v.jpg

Cengiz Bond
18 Nisan 2023, 14:49
Mobile.de
Autoscout24.de

Privat satanlar da var, senin dedigin gibi hepsi händler degil.. onu nereden/kimden duydun?

Hatta ayarlarda privat/händler vs ayarliyabiliyorsun..

arkadasin demek istedigi aslinda su: bana hic ucuz privat araba düsmüyor, duydumku händler de program varmis, benden önce haberi oluyormus arabayi kapiyormus.

topcam
18 Nisan 2023, 15:16
arkadasin demek istedigi aslinda su: bana hic ucuz privat araba düsmüyor, duydumku händler de program varmis, benden önce haberi oluyormus arabayi kapiyormus.

tam olarak kastetdigim buydu

Cengiz Bond
18 Nisan 2023, 15:18
tam olarak kastetdigim buydu

tabii var öyle programlar ve sayfalar. ücret karsiliginda kullaniyor herhalde. gewerbe soruluyor mu bilmiyorum.

topcam
18 Nisan 2023, 15:53
EE Yani gidip sadece handler denmi araba alacagiz baska bi imkan veya bu praogramlara ulasma yolu yokmu

Cengiz Bond
18 Nisan 2023, 16:12
ya cevreni taklip edeceksin (kolu komsu, arkadas akraba filan falan) yada tipis tipis händlerden alacaksin.

händlerde fazla ödersin ama hic degil ise gewährleistung var.

topcam
18 Nisan 2023, 16:30
ya cevreni taklip edeceksin (kolu komsu, arkadas akraba filan falan) yada tipis tipis händlerden alacaksin.

händlerde fazla ödersin ama hic degil ise gewährleistung var.

Anlami ?

Handler internet piyasasinda arac alma olayina hakim sen internetten acip ucuz uygun birsey bekleyip durma cok beklersin

program veya bi sekilde internetten bisey cikaramazsin

talo176
18 Nisan 2023, 16:36
Tmm da, hatirladigim kadar bu zaten hep öyle idi (yaklasik 20 senedir)..
Simdiye kadar 2 kere mobile.de den araba almistim, 4 kere de orda araba sattim..
Yani bulabiliyorsun..
Herkes händlere satmaz.. ben 2 kez aldigimda, 2 si de sormustu bana händlermisin diye.. ayni sekilde ben arabalarimi satmistim..
Özellikle ilan da "kein Verkauf an Händler" yazmistim..

Zaten händler oldugunu anlarsin satista..
Sana istedigin paranin %50-%60'ini teklif ediyor..

Uzun lafin kisasi, ariyan buluyor.. ben ya da benim cevremdekiler nasil buluyorsa, ayni sekilde sende bulursun..
Belki biraz zaman ister..

deniz2000
18 Nisan 2023, 16:50
Mobile.de privat satan cok kisi var bazi handler privat satandan daha ucuzda olabiliyor

topcam
18 Nisan 2023, 16:57
Tmm da, hatirladigim kadar bu zaten hep öyle idi (yaklasik 20 senedir)..
Simdiye kadar 2 kere mobile.de den araba almistim, 4 kere de orda araba sattim..
Yani bulabiliyorsun..
Herkes händlere satmaz.. ben 2 kez aldigimda, 2 si de sormustu bana händlermisin diye.. ayni sekilde ben arabalarimi satmistim..
Özellikle ilan da "kein Verkauf an Händler" yazmistim..

Zaten händler oldugunu anlarsin satista..
Sana istedigin paranin %50-%60'ini teklif ediyor..

Uzun lafin kisasi, ariyan buluyor.. ben ya da benim cevremdekiler nasil buluyorsa, ayni sekilde sende bulursun..
Belki biraz zaman ister..

Bu sitelerde satmak kolay alma olayinda hantler olanlar bir program kullanip bi adim önde sen bekle dur yani

Cengiz Bond
18 Nisan 2023, 17:32
hayat böyle. ya basarsin gaymeyi yada beklersin böyle.

Bu sitelerde satmak kolay alma olayinda hantler olanlar bir program kullanip bi adim önde sen bekle dur yani

sana özel birsey sorabilirmiyim, darilmak yok ama :-)

deniz2000
18 Nisan 2023, 18:14
al sana
130.917 bin privat satilik araba sen nasil bullamiyorsun ?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&dam=0&ft=PETROL&isSearchRequest=true&ref=srp&refId=9187da7c-fc3d-035b-8c38-75127ea8ef43&s=Car&st=FSBO&tr=AUTOMATIC_GEAR&tr=MANUAL_GEAR&vc=Car

topcam
18 Nisan 2023, 18:32
al sana
130.917 bin privat satilik araba sen nasil bullamiyorsun ?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?cn=DE&dam=0&ft=PETROL&isSearchRequest=true&ref=srp&refId=9187da7c-fc3d-035b-8c38-75127ea8ef43&s=Car&st=FSBO&tr=AUTOMATIC_GEAR&tr=MANUAL_GEAR&vc=Car

Mobile .de grip privat kreutz yapip bakmayi o kadarini biliyoruz
28 yildir burda yasiyoruz.En son arabami yine bu siteden 8 yil evvel privat bi saticidan almisdim
benim takildigim bu sitelerde eskisi gibi privat satan uyguna satan az gibi kulagima gelense bu sitelere ugramadan cesitli programlar sayasinde
böyle araclar handla larin kapmasi bu söylentimi dogrumu veya gidip handladan mecbur alacaksin.Büyük autohaus larda 15 bin ve üzer bizim bütcemizse 5 ila 7 bin arasi

talo176
18 Nisan 2023, 18:44
Bizde 48 senedir burda yasiyoruz..
Tekrarliyorum, arayan bulur.. bu saydigin sitelerde bile..

deniz2000
18 Nisan 2023, 18:52
Mobile .de grip privat kreutz yapip bakmayi o kadarini biliyoruz
28 yildir burda yasiyoruz.En son arabami yine bu siteden 8 yil evvel privat bi saticidan almisdim
benim takildigim bu sitelerde eskisi gibi privat satan uyguna satan az gibi kulagima gelense bu sitelere ugramadan cesitli programlar sayasinde
böyle araclar handla larin kapmasi bu söylentimi dogrumu veya gidip handladan mecbur alacaksin.Büyük autohaus larda 15 bin ve üzer bizim bütcemizse 5 ila 7 bin arasi

eskisi gibi ucuz araba yok artik seneye dahada pahali olucak arabalar, simdi aldin aldin seneye 7bin € olan arabalar 10 bin € olucak

bak al bu arabayi bomba gibi bu sene hic birsey yapmadan izine git
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=365474377&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=172f41fe-dcbd-403d-bf84-9e831c0bcf1c&ref=srp

Prens-66
18 Nisan 2023, 20:17
Autoscout veya Mobile.de'de

Özel Proğram olduğunu tahmin etmiyorum.

Olsa bile Para ödüyordur veya Gewerbesi olanlar için ayrı ayarlar vardır bilemem

atsiz77
18 Nisan 2023, 22:00
Ebay Kleinanzeigen takip edeceksin, aradığın araba için appde uyarı mesajı kur.

Zaten Mobilede verilen ilanlar Ebay Kleinanzeigen görünüyor.

Ben gecen sene böyle araba bulmuştum, birde ilanları almanya çapında ara bazen gidersin 300-400km güzel temiz araba olursa değer.

Ben Berlin’e gitmiştim trenle hasta hasta…

Prens-66
18 Nisan 2023, 22:08
Bende öyle düşünüyorum!

Madem Autoscout ve Mobile uygun değil veya hile var Händler'lere avantaj sağlıyor diyorsanız.

Ebay Kleinanzeigen daha mantıklı ve orada'da hile olacak değil ya!

Mezarci59
18 Nisan 2023, 22:35
händler ler mobile autoscount vs buradan özel program ile falan alma olayi yok arkadaslar. adamlarin tek belki ucuz yada uygun aldigi bir acik artirma sitesi var. Buriyada yalniz ca geweben war ise üye olabiliyorsun. buriyada genelde auto hauslar acik artirmiya araba koyuyo mesela mercedes auto haus a bir tane opel anzahlung olarak alindi adam bu arabayi mercedes lerin arasinda bekletmek istemiyor ya acik artirmaya veriyo yada bu tür arabalari sattigi turk veya baska händlerlere veriyo. nereden bi biliyorum arkadaslarim var araba alip satan onlar böyle calisiyo gecen biri opelden mesela nisan bir araba aldi nissan 7000 bine verdi onu ona arabaya 11 bin yazdi simdi bu opel auto hausa opel harici baska marka araba geldimi hemen telefon ediyorlar buna ve anzahlung a aldiklari paraya veriyorlar yada 300-500 uzerine koyup. oda gidip hemen aliyo korkusuna baska biri ile calisirlar diye ama zaten hic zarar etmiyo bu arabalardan piyasinin cok altinda veriyorlar cünki.

Cengiz Bond
19 Nisan 2023, 08:37
herkez kafadan birsey atiyor.

moralist
19 Nisan 2023, 10:36
En iyisi garantili Araba almak

Mezarci59
19 Nisan 2023, 12:42
evet mesela senin gibi bir bak buraya

https://autobid.de/