PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru : Kahvede ligtv izletirken..?

yattara_ayhan
31 Ekim 2015, 20:10
merhaba arkadaşlar,

konu burayamı ait bilmiyorum, acemiliğimieiie verin. yaklaşık 2 hafta önce türkiyeden ev için lig tv aldım, lig tv'yi yurt dışına çıkardım ve kahvede kullandım. maalesef çekemeyen birisi bizi şikayet etti ve lig tv kapandı. sizden tek bilmek istediğim, bizi şikayet eden kişiyi öğrenebilirmiyiz öyle bi imkanımız varmı. duyduğum kadarıyla lig tv yasal işlem başlatırsa ve olay mahkemeye kadar giderse kimin şikayet ettiğini öğrenebiliyormuşuz.. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim..
saygılar

cinemax
31 Ekim 2015, 20:19
genelde pek iyi niyetli olmayan planlar dahilinde bir iş yapmaya çalışırken planın ters tepmesi sonucu uyanıklık yapmaya çalışan kahramanın kendi silahıyla vurulmasi, iyi niyetli iser için dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bisey, kisaca agrimayan kafayi duvara vurup agrimasini saglamak! sonrada yanlısa düstükten sonra bu yanlışı ortadan kaldıracak hakliymis izlenemi yaratacak cözümler aramak..

smeilet
31 Ekim 2015, 21:29
Arkadasim zaten 1 yanlis yapmissin.Adami bulupta basina is acma!Yani adama hesap soracaksin ama mutlaka ikinizden biri zarar görecek.Belki de ikiniz.
Yani 2. yanlisi yapma derim.

Sdt
31 Ekim 2015, 21:43
gecmis olsun,
kahvede kullandim diyorsun,
sonuc olarak bu kahveye gelen herhangi biri olabilir,
kahveler icin olan üyeliglerde daire seklinde kirmizi logo oluyor,
ev icin olanda bu yok,
yani herkes olabilir.

sadece ligtv kapandiysa iyi, üstüne mahkeme acilirsa zaten ceza alacaksin,
o sikayet eden kisiyi de sana söyleyeceklerini sanmiyorum

arkadaslarin da dedigi gibi, bir hata yapip yakalanmissin,
ikinci hatayi yapma,
gecmis olsun

dalga
01 Kasım 2015, 00:18
Sevgili Arkadaslar

Konuyu saptirmak degil amacim , Kimseyide zan altinda birakmak istemiyorum.

Evet Arkadasimiz bir Yanlislik yaptigi asikar. Fakat onu Sikayet eden kisi veya kisilerin yanlisligi yokmu. Diye bilirsinizki O kisi vatandaslik görevini yapmis bir ihbarda bulunmus. Dogrulari yapabilsek sorun yok ama,Zaten bizler yasalari delmek icin elimizden gelen herseyi yapiyoruz. Burda aci olan sey ise daima icimizden birileri tarafindan vuruluyoruz.
Merkez Bankasi. Vatandaslik, isizlik ikide vs.. Oldugu gibi.
Yasal olarak sikayet eden kisi egerki gizli tanik degilse, vede bir dava söz konusu olursa sikayet edenin ismi Mutlaka Avukati tarafindan ögrenilecektir.
Eger Sikayet eden kendini Koruma altina aldirmadiysa hic bir engel yok.
Karsi taraf ispat etmek zorunda. Nasil bir bilgi veya belgerlerle ulasildigi. veya Kim ve kimler tarafindan Sikayet edildigi. Bir belge veya baska birsey Sikayete ek olarak sunulmusmu.
Dava Acilinca Avukatin isteyebilir.
Icinizdeki sizi en iyi bilenden baska birisi degildir. Birde üc kisinin bildigi sir olmaktan cikmistir.

Artik eksisine artisina katlanmak gerekecek.

Saygilarimla.

hOrOz
01 Kasım 2015, 00:36
LIG TV nin bir sürü adami var kahvelero dernekleri kontrol eden
sadece birinin sikayeti üzerine kapatacaklarini saniyorum

hatta oldugunuz semtteki sehir deki DIGITÜRK saticilari bile ihbar edebiliyorlar

Almanya da Datenschutz diye bir sey var kimin kime sikayet ettigini söylemezler bu avukat bile olsa

memo82a
01 Kasım 2015, 00:59
Senin yapmis oldugun Ev Üyeligini Ticari alanda yayinlatmak ve bunun kacak Yayin izlettirmek Kadar Cezasi var Arkadasim

Para cezasi yiyecegin kesin belli 500 EUR'dan basliyor

Dua et Insallah bir sekilde yirtarsin durumu

Sendeki Durum burada birisi yakalandi 2500 EUR Ceza ödedi
Isim ve yer vermek istemiyorum.

Sunu da herkes bilsin Digitürk Görevlisi Kahveye Sen ve Ben gibi giriyor iceriye Cay söylüyor ondan sonra olanlar bitenler basliyor baskina ugruyorsun !!!

sedat2002
01 Kasım 2015, 01:06
ben senin yerinde olsam kahveye gelenlere hepsini vururum icinde saten birisi seni sikayet etmistir SAKA SAKA

yattara_ayhan
01 Kasım 2015, 01:08
ne deseniz haklısınız, ortada bir hata var, ama bizim kahveye hiç bir yabancı gelmiyor bu bir ikincisi bütün olay 3 gün içinde oluyor, yani bunun digitürk'ten gelen birisi yapması hemen hemen imkansız.. bizim şüphelendiğimiz bir isim var sadece benim tek derdim o.. para cezasının şimdilik hiç bir önemi yok.. yapan kişiyi öğrenirsemde bişey yapmam ama en azından kimin yapmış olduğunu bilirim ve buda beni az da olsa rahatlatır..

memo82a
01 Kasım 2015, 01:11
Siz yinede siz olun Kahvehane gibi yerlere Sakina haa benim Evde ne de olsa Digitürk Cihazi var hayira gireyim de Kahvehane / Camii / Kurlus /Dernek vs gibi yerlere Cihazinizi getirip mac izlettirmeyin. Yakalandiktan sonra Ak ile Karayi secersiniz!!!

Ben yasamadim ALLAHA sükür ki böyle Islere atilmam ama Anten takmaya gittigim icin her yere oradan biliyorum !!!

ne deseniz haklısınız, ortada bir hata var, ama bizim kahveye hiç bir yabancı gelmiyor bu bir ikincisi bütün olay 3 gün içinde oluyor, yani bunun digitürk'ten gelen birisi yapması hemen hemen imkansız.. bizim şüphelendiğimiz bir isim var sadece benim tek derdim o.. para cezasının şimdilik hiç bir önemi yok.. yapan kişiyi öğrenirsemde bişey yapmam ama en azından kimin yapmış olduğunu bilirim ve buda beni az da olsa rahatlatır..

Yazili kagit mi geldi nasil oldu Durum genelde Digitürk Yetkilisi kendisini belli etmeden gelir Cezayi keser sen diyorsun ki
bizden baska Yabanci yoktu sen Kahvehane de kisileri saydin mi veya gözetledin mi mac esnasinda ???

Eger az kisi maci izlediyseniz ve sadece tanidigim kisiler arasinda izledim diyorsan zahten belli aranizda bir köstebek oldugu
seni/sizi Ihbar etmis o Zaman ama Isin baska boyutu ise Digitürk Yetkilisi senin Ev Üyeligini Kahvehanede izletirdigini
ispatlamis olmasi lazim ki sana cezayi basmis olsunlar ???

husni
02 Kasım 2015, 13:13
slm,korkma birsey olmaz bende yakalandim
sana digiturkun avukatundan bir mektup gelecek kacak yayin yapmisiniz cezasi 5000 euro falan diye birde avukatin islem parasi 100 euro filan .o 100 euroyu gonder diger belgeleri imzalama ve gonderme.
ayni anda digiturk almanya bayiliginden bir mektup gelecek ,altinda gorevlinin tel. nr var onu ara eger ticari üye olursam nasil bir etkisi olur diye 1 maclik evdeki receiverimi dukkana bagladim de o ara tesadufen kontrol edilmisim ama ben ticari uye olmak istiyorum de.
dukkani yeni actim mali durumum biraz kisitli o yuzden evdeki uyeligide iptal edebilirmisiniz de ,bende kabul etti olay tatliya baglandi

aslankral
02 Kasım 2015, 19:31
üyelik Ticari degilse zaten hemen belli oluyor ekrandaki kirmizi noktadan
enterasan olan üyelik TR den ve Almanyada yakalnmissin,
üyeligi kendi üzerinize mi yapmisdiniz ?
Üyelik TR de baskasinin üzerine ise ceza o kisiye gider, Digitürk kartin üzerindeki numaradan cikarirlar Kart sahibini,
durum bu $ekilde ise sizin Cihazdan birisi Karti cikarip numarasini kayit edip sonrada sizi $ikayet etmi$ olmali.

sswiss
04 Kasım 2015, 21:53
normalinde bayiler akilli telefon veya kalem kamera ile is yerlerini dolasiyorlar ve orada yasak yayin veya ticari yayin olmayan lig tv leri kayit ediyorlar ve Digitürke bildirdikleri zamanda yaklasik 150 euro para aliyorlar her sikayette .sizi müsteriniz veya bir bayii sikayet etmis olabilir

Baybora
31 Aralık 2015, 11:21
Selam Arkadaşlar,
Digitürk veya Ligtv' yi bilmem ama bi tanıdık bir zamanlar Sigortası nı dolandırmıştı ve başka bi tanıdık ta onu şikayet etmişti (borcunu ödemediği için). Mahkeme olmadan önce eve gelen Mektup ta Şikayet eden kişi Şahit olarak gösterildi. Hatta cep telefonun numarasını gizlediği halde.

delitürk
31 Aralık 2015, 12:16
seni kimse sikayet etmemis,,sadece ticari ve privat kullananlar kahvenizde tespit edilmis,,Kahvenize kontrol yapmak icin gelirler bir bardak cayinizi icerler ve giderler siz de sikayet ettiler sanirsiniz..

ZANDER
30 Ocak 2016, 18:33
Ya iyide benim anlamadigim bu abonelik kime ait nasil bulacak tamam privat kullanim oldugu ekrandaki logonun olmayisindan anlasilir fakat bu yayin kime ait üye kim? onu nasil anlayacak kart numarasini almasi lazim Receiver den onuda göz göre göre yapamamistir,bence bu sikayeti yapan kisi seni iyi taniyor olmali

moralist
30 Ocak 2016, 19:34
Türkün,Türkten baska düsmani yoktur

sansar74
30 Ocak 2016, 20:04
seni kimse sikayet etmemis,,sadece ticari ve privat kullananlar kahvenizde tespit edilmis,,Kahvenize kontrol yapmak icin gelirler bir bardak cayinizi icerler ve giderler siz de sikayet ettiler sanirsiniz..

Aynen katiliyorum,onlar sikayet üzere gelmiyorlar kendiliginden tüm kahveleri kontrol ediyorlar,biliyorlar ki kahvelerde lig tv kacak izleniyor.

Benim kaldigim sehirde ve yakin cevrelerde´ki tüm kahvelere ceza yagdirdilar.

Don Juan
30 Ocak 2016, 23:04
Ben bi isi anlamadim gitti

birazda sans iyi bu is

bazi kahfeler var 5 sendir öyle bakiyorlar yakalanmiyorlar
kimisi aliyor hemen yakalaniyor

tutu2004
31 Ocak 2016, 01:27
en iyisi kacak bakmamak baksan bile sadece evde...kahvede filan degil yani...

Soube
01 Şubat 2016, 20:31
sikayet olmasina gerek yok arkadasim arasira digiturk avrupa dolasiyor ve logo u gördügünde anliyor privat oldugunu adres bilgisinden cihazi kilitliyor ayrica gewerbe üyeligi 1400 euro dan baslarken cok normal a