PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Plakası Arabayı Almanyada kullanmak

delitürk
22 Mart 2023, 22:58
Sayin Arkadaslar Almanyada yaşıyorum TR dende Emekliyim. Turkiyede bir araba alsam sigortası vs Herseyi gerekenler neyse bunu Almanyada TR plakası ile kaç Ay kullanabilirim..

hOrOz
22 Mart 2023, 23:37
Sayin Arkadaslar Almanyada yaşıyorum TR dende Emekliyim. Turkiyede bir araba alsam sigortası vs Herseyi gerekenler neyse bunu Almanyada TR plakası ile kaç Ay kullanabilirim..

Emekli olsanda olmasanda hiç bir getirisi götürüsü yok

Asgari bir sene ondan sonra araba ya KFZ Steuer ödemen gerek ve Anmelden yapman gerek

In Deutschland dürfen Fahrzeuge, die im Ausland zugelassen sind,
vorübergehend am Straßenverkehr teilnehmen.
Dies ist bis maximal 1 Jahr zulässig. Danach ist das Fahrzeug in Deutschland steuerpflichtig
und muss dann auch umgehend in Deutschland umgemeldet werden

delitürk
23 Mart 2023, 05:53
Tesekurler Horoz usta Her Altı ayda bir Giriş çıkış yapmak istiyorum asgari 1 Sene ise buda yetiyor.. Tskler.

hOrOz
23 Mart 2023, 09:10
Tesekurler Horoz usta Her Altı ayda bir Giriş çıkış yapmak istiyorum asgari 1 Sene ise buda yetiyor.. Tskler.

Konuyu daha detaylı araştırdım

Eğer ikamet Almanya ise yabancı plakalı arabayı kullanmak yasak . Almanya ikinci ikamet olsa bile

180 gün kuralı Almanya içinde geçerli .. Vergi kaçakçılığına giriyor

dass es hier keine Rolle spielt, ob
der deutsche Wohnsitz aus Sicht des Fahrzeugführers nur sein "Zweitwohnsitz" ist.
Diese Regelungen spielen bei der Fahrzeugzulassung keine Rolle! Wer in
Deutschland angemeldet ist, hat einen Wohnsitz hier. Das bedeutet im
Umkehrschluss, er darf kein ausländisches Kraftfahrzeug führen. Tut er es trotzdem,
verstößt er gegen das Kraftfahrzeugsteuergesetz.

delitürk
23 Mart 2023, 12:36
Tskler Horoz Usta her 6ayda bir gidip gelelim istiyoruz. Bilgilendirme için tskler. Uluslararası Sürücü Belgesi (IDP)” diye bir belge ile uzun zaman kullanma imkanı varmış galiba ne derece doğru nasıl alınır bilgi edinmek gerek.

batum
23 Mart 2023, 14:39
Konuyu daha detaylı araştırdım

Eğer ikamet Almanya ise yabancı plakalı arabayı kullanmak yasak . Almanya ikinci ikamet olsa bile

180 gün kuralı Almanya içinde geçerli .. Vergi kaçakçılığına giriyor

Bende bildigimi yazayim
Essende yasayan bir arkadas Tr den renault clio aldi buraya getirdi
Bir sene sonra burda polisler durdurmus

Burda 3 aydan fazla yabanci plakali Arabayi kullanamazsin demisler
Kullanirsa finanzamta vergi ödemesi lazimmis (KFZ steuer)

Bir seyler daha anlatti ama unuttum,o yüzden daha fazla yazip aklini karistirmayim

en iyisi git Verkekrsamt a sor