PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : (soru) e-devlet dogum borclanmasi

meyas
21 Mart 2023, 13:47
slm arkadaslar esim icin eksik olan prim günlerini e-devlet üzeri dogum borclanmasi yapmak istiyoruz ama----dogum borclanmasi-- kendim icin isaretleyip devam buttonuna basinca hata veriyor kullanici isim yada sifre yanlis diyor anlamadim ne demek istiyor

webci
21 Mart 2023, 14:01
Sifrenin zamani gecmis olabilir uzun muddet kullanmadiysan..
Yeni e devlet sifresi lazim olabilir..

Birbey 3.0
21 Mart 2023, 16:03
slm arkadaslar esim icin eksik olan prim günlerini e-devlet üzeri dogum borclanmasi yapmak istiyoruz ama----dogum borclanmasi-- kendim icin isaretleyip devam buttonuna basinca hata veriyor kullanici isim yada sifre yanlis diyor anlamadim ne demek istiyor

Adblock'u kapat. Cerezlere izin ver.

hOrOz
21 Mart 2023, 16:06
Sifrenin zamani gecmis olabilir uzun muddet kullanmadiysan..
Yeni e devlet sifresi lazim olabilir..

Þifrenin süresi yok
uzun zaman þifreyi deðiþtirmediysen ilk giriþte soruyor
Ayný þifreyi kullanmak istiyorsan deðiþtirmek istemiyorum diyerek devam ediyorsun

Yanlýþ TC Numarasý veya þifre

meyas
21 Mart 2023, 19:28
Şifrenin süresi yok
uzun zaman ÅŸifreyi deÄŸiÅŸtirmediysen ilk giriÅŸte soruyor
Aynı şifreyi kullanmak istiyorsan değiştirmek istemiyorum diyerek devam ediyorsun

Yanlış TC Numarası veya şifre

simdi ilerleme oldu tarih bölümüne cocuklarin dogum gününden baslayinca son asamada tescil baslangici cocugun dogumundan sonra oldu diyor sonuca gelemiyoruz baska tarih verebilirmiyiz mecbur cocugun dogum tarihimi verecegiz

hOrOz
21 Mart 2023, 19:33
simdi ilerleme oldu tarih bölümüne cocuklarin dogum gününden baslayinca son asamada tescil baslangici cocugun dogumundan sonra oldu diyor sonuca gelemiyoruz baska tarih verebilirmiyiz mecbur cocugun dogum tarihimi verecegiz

tabiki çocuklarýn doðumunu vereceksiniz..

Birde niye borçlanýyorsun ... artýk yurtdýþý emekliliðin cazibesi kalmadý

çok prim ödeyip az maaþ alýyorsun

Doðum borçlanmasý doðumdan sonraki en fazla iki yýllýk süre için yapýlabilir.
Her doðumda en fazla 720 günlük süre borçlanýlabilir.
Bu sürenin üzerinde doðum borçlanmasý yapýlamaz.
Dolayýsýyla, her doðum sonrasýnda kadýn sigortalý 720 gün borçlanma hakkýna sahiptir.

meyas
23 Mart 2023, 18:44
tabiki çocuklarýn doðumunu vereceksiniz..

Birde niye borçlanýyorsun ... artýk yurtdýþý emekliliðin cazibesi kalmadý

çok prim ödeyip az maaþ alýyorsun

cocuklarin dogumunda esim 4b bagkurluydu sonradan 4a sigortali oldu dogum borclanmasi kabulolmuyor e devlet üzeri tescil tarihi dogumdan sonra oldugu icin yaziyor kalan süreli yurtdisi borclanmasi yapabilirmiyim eskiden yaptigimiz gibi

hOrOz
23 Mart 2023, 18:58
cocuklarin dogumunda esim 4b bagkurluydu sonradan 4a sigortali oldu dogum borclanmasi kabulolmuyor e devlet üzeri tescil tarihi dogumdan sonra oldugu icin yaziyor kalan süreli yurtdisi borclanmasi yapabilirmiyim eskiden yaptigimiz gibi

Valla Usta en iyisi konsolosluklarda bulununan Çalýþma ve Sosyal Güvenlik Müþavirliðine sor.

Borçlanma 1 Aðustos 2019 tarihinde yürürlüðe giren kanun deðiþikliði ile biraz deðiþti

çünkü süre baþvuru tarihinden itibaren geri hesaplananýyor biliyorum..

O yüzden yurtdýþý emekliliðinin hiç bir cazibasi kalmadý

Daha çok prim ödüyorsun az maaþ alýyorsun

en saðlamý Konsolosluklardaki Çalýþma ve Sosyal Güvenlik Müþavirliklerine sormak

https://www.csgb.gov.tr/iletisim/bakanlik-iletisim-bilgileri/yurtdisi-teskilati/

talo176
23 Mart 2023, 20:58
80 yasla her ay 200€ alacagim icin nakit 37bin avromu onlara mi vereyim?

talo176
23 Mart 2023, 20:59
Artik degmez..