PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

cw_expert
06 Haziran 2015, 22:41
merhaba arkadaslar biraz önce televizyonda gördüm. almis oldugunuz krediler yüksek faizli ise ödemis oldugunuz fazla faizi geri aliyor ve kredinizi güncel düsük faizli krediye ceviriyoruz diyor. bu konuda bilgisi olan varmi. benim ev kredim var ve 8 yildir ödüyorum ve faiz oranim bi hayli yüksek idi. eger anlatilanlar dogruysa bayagi karli olacak benim icin..

saygilarimla

clon
06 Haziran 2015, 23:43
yüksek Faiz nasill olcakki ?
Anlasma yaparken Kabul ediyoruz sonucda
yani 5 se 5,4 se 4
yanlis anlamissindir

hOrOz
06 Haziran 2015, 23:47
yüksek Faiz nasill olcakki ?
Anlasma yaparken Kabul ediyoruz sonucda
yani 5 se 5,4 se 4
yanlis anlamissindir

aynen ne yani sen 10 sene %9 faizli kredi al
5 sene sonra faizler %5 e düssün sende aradaki farki iste .. olmayacak is ..
sadece aldigin kredinin islem parasini geri alabiliyorsun onunda kurallari var

akbaba
07 Haziran 2015, 00:03
konuyu acan cw_expert'e tesekkürler,bu konu mühim. yalniz lütfen bilgisi olanlar yazsin,bilmediginiz seylere olmaz demeyin...
2002 - 2008 seneleri arasinda,bankalarin yaptigi kredi sözlesmelerinde hatalar olabiliyor.
widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi yazilmamis kredi vertraglarina,o zaman yaptiginiz vertrag gecersiz oluyor,kanunlara uygun degil.
mesala 2005'de vertrag yaptiniz diyelim,5% ile, simdi mahkeme yoluyla hakkinizi ararsaniz, yaptiginiz vertragi iptal ettirme sansiniz var.
bugün aktüel olan faiz orani,2005'den bugüne kadar sayiliyor,bugün 2% ise 10 sene 5% ödediysen farkini geri aliyorsun.
eniyisi 2002-2008 arasi kredi vertragi yaptiysaniz,bu konuda uzman bir avukata inceletin,yarariniza olur.

cw_expert
07 Haziran 2015, 01:21
arkadaslar yorumlariniz icin tesekkür ederim ama olaya hakim olmadan gerekli gereksiz yorum yapip gereksiz bilgi kirliligi yapmaya hic gerek yok.

arkadasin birisi kredi alirken sözlesme yapiyor ve herseyi kabul ediyorsun diyor ama bu sözlesmeyi yaparken islem parasinida kabul ediyorduk ama ne oldu islem paralari geri ödendi. hatta eger islem parasini geri alirken parayi geri almayip yeni sözlesme yapmak istiyorum derseniz kredinizin faiz oranini bile düsürebiliyorsunuz diye okudum. ( hürriyet gazetesi bu konu ile ilgili haber yapmis google da aratirsaniz bulursunuz )

anlatmak istedigim sey kredi alirken ödenen islem parasi degil kesinlikle.

bu konu ile ilgili avukatlik bürolari haber yapiyor ve bu adamlar eger böyle bir sey olmasa cikipta bu olayi tv ye tasimazlar. ben kendim biraz arastirma yapayim edindigim bilgileri sizlerler paylasmaya calisacagim.

saglicakla...

Memoli1976x
07 Haziran 2015, 02:13
Arkadasim bunu arastirib buraya yazarsan cok makbüle gecer sanirim.

Zamaninda Onur Arkadasimiz Kredi Masraflarini geri alabilirsiniz diye konu acmisdi cogumuz geri aldik dilekce yazarak.

Simdide sen bunu aydinlatrsan sayende belki bunuda geri alabiliriz.

ZSworld
07 Haziran 2015, 05:29
Bildiğime göre 2014 senenin sonuna kadar gecerliydi. Halen gecerlimi bilemeyeceğim.

aslankral
09 Haziran 2015, 00:40
konuyu acan cw_expert'e tesekkürler,bu konu mühim. yalniz lütfen bilgisi olanlar yazsin,bilmediginiz seylere olmaz demeyin...
2002 - 2008 seneleri arasinda,bankalarin yaptigi kredi sözlesmelerinde hatalar olabiliyor.
widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi yazilmamis kredi vertraglarina,o zaman yaptiginiz vertrag gecersiz oluyor,kanunlara uygun degil.
mesala 2005'de vertrag yaptiniz diyelim,5% ile, simdi mahkeme yoluyla hakkinizi ararsaniz, yaptiginiz vertragi iptal ettirme sansiniz var.
bugün aktüel olan faiz orani,2005'den bugüne kadar sayiliyor,bugün 2% ise 10 sene 5% ödediysen farkini geri aliyorsun.
eniyisi 2002-2008 arasi kredi vertragi yaptiysaniz,bu konuda uzman bir avukata inceletin,yarariniza olur.

Eger 2002 den sonra yapilan Ev Kredisi sözlesmelerinde yanlis Widerrufsbelehrung yazilmissa $imdiki aktüel faiz orani icin Kredi sözlesmesi iptal edilip yeni anlasma yapilabiliyor, geriye dönük para alma sözkonusu degil sadece bugünden itibaren kalan süre icin ucuz faizli Kredi anlasmasi yapiliyor
Vorfälligkeitsentschädigung ödenmisse bu geri alinabiliyor

akbaba
14 Haziran 2015, 13:15
ben kredi vertraglarimi bir avukata incelettim,2005 ve 2008'de Naspa'dan 4,1% ile ev keredisi almistim,
2005'de aldigim krediyi iki sene önce, bu sene temmuz ayindan gecerli olarak 3,6%'dan uzatmistim.
2008'de aldigim kredideki Widerrufsbelehrung yasalara uygunmus,
2005'de aldigim kredideki Widerrufsbelehrung, avukatin dedigine göre hataliymis.
avukat büyük ihtimalle davayi kazaniriz,vertrag gecersiz sayilir ve yeni vertrag yaparsin dedi, 3,6% dan uzattigim kredi yerine aktüel kredi faiziyle yeni vertrag yapabilirmisim.
avukat dava 22.000€ tutar diyor, yalniz rechtschutz um yarisini ödemek istiyor,cünkü kirada dairelerim var,kredinin hepsi benim icin degil diye yarisini ödemek istiyorlarmis.
avukata dedikki, rechschutz eger paranin hepsini öderse dava acalim, nihayet kaybetme ihtimalide var.
gelismeleri burdan yazarim,sizlerde 2002 - 2008 arasi kredi aldiysaniz ,bir avukata inceletin,kariniz olabilir..

aslankral
14 Haziran 2015, 22:31
akbaba karde$im
2005 deki anla$mayi iki sene önce 3,6 % uzattiysan , 2013 senesinde uzatmis oluyorsun 2002-2008 arasi olan kredi sözle$melrinde hata sözkonusu degilmi ?
Senin avukatin 2005 deki Vertragin icin geriye dönük süre icin para alma $ansi oldugunumu söylüyor ?
Benim Vertragda BHW de Aralik 2005 de basladi ve bu sene Aralik 2015 de bitiyor, bir ay önce ING Bankasiyla 1,55 % anlastim,
Benim BHW de Widerrufsbelehrungda Nette arastirdigim kadar yanli$mi$, buna dayanarak BHW ye itiraz yazdim, benden 6 ay icin 1500 Euro Vorfälligkeitsentschädigung
istiyorlar, maddi olarak bir avantajim olmadigi icin herhangi bir i$lemde bulunmadim ve sene sonunu beklemeye karar verdim.

akbaba
15 Haziran 2015, 00:28
aslankral kardesim,Widerrufsbelehrung hatalarini ben bir aydir duyuyorum,iki sene önce böyle birseyden haberim yoktu,
senin durumunda olsam, bende birsey yapmam, kalan borcunu bilmiyorum ama 1,55% süper rakam.
benim kalan borcum 350.000 civarinda, 3,6% yerine 1,55% den kredi alabilsem,10 senede yaklasik 70.000€ fark eder
simdi sorabilirsin,iki sene önce neden 3,6% imzaladin diye.isime geldi, faizlerin buraya kadar düsecegini kimse bilemezdi.
avukat geriye dönük para almaya söz vermiyor, ben uzattigim kredi vertragindan kurtulmanin ve insallah seninki gibi yeni kredi vertragi yapmanin pesindeyim..

adana01
17 Haziran 2015, 17:39
Bende 2006 yilinda ev kredisi cektim 4 küsür% ten stadtsparkasse kölnbonn dan avukata danistim ve wiederrufsbelehrungun hatali oldugunu söyledi önce bankaya ihtar mektubu yolladi cevap gelmeyince mahkemeye basvurduk rechtschutz kabul etti.Simdide beklemekteyiz. 10 gün gecti.yeni haber gelirse yazarim.

talo176
17 Haziran 2015, 21:36
Widerrufs-Joker: Fehlerhafte Widerrufsbelehrung im Immobilienvertrag (http://www.finanztip.de/baufinanzierung/fehlerhafte-widerrufsbelehrung-darlehen/)

Muster für widerrufsbelehrung 2004 (http://www.bmjv.de/SharedDocs/Downloads/DE/pdfs/Muster_fuer_die_Widerrufsbelehrung_081204_310308.p df?__blob=publicationFile)
Muster für widerrufsbelehrung 2008 (http://www.bihk.de/bihk/extern/Musterwiderrufsbelehrung.pdf)
Muster für widerrufsbelehrung 2009 (http://www.bmjv.de/SharedDocs/Downloads/DE/pdfs/Muster_fuer_die_Widerrufsbelehrung_110610_220211.p df?__blob=publicationFile)
Muster für widerrufsbelehrung 2010 (http://www.finanztip.de/fileadmin/images/Kredit/Baufinanzierung/Widerrufsbelehrung/Widerrufsbelehrung_2010.pdf)

iyice okuyun arkadaslar.. ve sözünüzden (vertraginizdan) gerige dönmek istiyorsaniz avukat tutun.. avukatsiz isiniz zor olur.. ve avukatla da kazanma sansiniz fazla yüksek degil..

akbaba
17 Haziran 2015, 23:42
Bende 2006 yilinda ev kredisi cektim 4 küsür% ten stadtsparkasse kölnbonn dan avukata danistim ve wiederrufsbelehrungun hatali oldugunu söyledi önce bankaya ihtar mektubu yolladi cevap gelmeyince mahkemeye basvurduk rechtschutz kabul etti.Simdide beklemekteyiz. 10 gün gecti.yeni haber gelirse yazarim.

arkadasim eger sakincasi yoksa, kredi miktarin ne kadar? avukat ücreti ne tutuyor? rechtschutz avukat ücretinin hepsini karsiliyormu?

adana01
20 Haziran 2015, 07:45
Kredi miktari 160 000 rechtschutz hepsini ödüyor

aslankral
20 Haziran 2015, 20:50
Kredi miktari 160 000 rechtschutz hepsini ödüyor

adana01, rechtschutz sigortan hangisi
benim ARAG karsilamiyor

adana01
08 Temmuz 2015, 04:35
aslankral arkadas ben ford un sigortasini kullanmaktayim rechtschutz haftpflicht

.onur
08 Temmuz 2015, 09:40
Arkadasim bunu arastirib buraya yazarsan cok makbüle gecer sanirim.

Zamaninda Onur Arkadasimiz Kredi Masraflarini geri alabilirsiniz diye konu acmisdi cogumuz geri aldik dilekce yazarak.

Simdide sen bunu aydinlatrsan sayende belki bunuda geri alabiliriz.

Selam memoli kardes aslinda bu haber dogru yanliz tam daha kimse bilmiyor yani aukatlarin cogu bilmiyor kölnde bir disburgda bir aukat simdilik bununla ugrasiyor kesin sonuc almadan buraya yazmak istemedim ama olayin takipcisiyim
Ben yaklasik 3 aydir beri takipdeyim daha önceki konumdada kesin emin olunca konu acmistim

alperaga50
27 Temmuz 2015, 19:25
Slm arkadaşlar ben de ayni davadan dolayi avukat a baş vurdum bankaya 29 temmuz a kadar frist verdi.çevremden başvuranlar var bankanin verdigi cevap davanizi hukuk bölümüne yönlendirdik şeklinde bekleyip görecegiz.bu arada ben krediyi 2003 de aldim 2011 yeniledim 2014 de 4700 euro tazminat ödeyerek kapattim.buna ragmen avukat fark etmez bizim tazminat hakkimiz var diyor.yeni haberler gelirse paylaşirim buradan.

zipkin1
27 Temmuz 2015, 20:09
merhaba arkadaslar biraz önce televizyonda gördüm. almis oldugunuz krediler yüksek faizli ise ödemis oldugunuz fazla faizi geri aliyor ve kredinizi güncel düsük faizli krediye ceviriyoruz diyor. bu konuda bilgisi olan varmi. benim ev kredim var ve 8 yildir ödüyorum ve faiz oranim bi hayli yüksek idi. eger anlatilanlar dogruysa bayagi karli olacak benim icin..

saygilarimla

arkadasim var wiederrecehtruf yapiyorsun aliyorsun ben yaptim ve hallettik bir avukat araciligiyla istersen bana özel yaz detayli anlatayim

akbaba
27 Temmuz 2015, 23:01
zipkin1 arkadas,burda yazsan hepimiz yararlansak

Misefil
05 Eylül 2015, 21:27
Selam Arkadaşlar,
Çok önemli olduğu kadar çok da rıskli bir konuya benziyor. Ben de televizyon ve basından izlediğimde esinlenerek, tüketici koruma derneğine başvurdum ve 2009 yılında almış olduğum konut krdisinde banka tarafından yanlışlık yapılıp yapılmadığını tetkik ettirdim. Ancak bize konu hakkında bilgi veren avukat, widerspruch ta hatalar olduğunu, ancak ilk itiraz mektubuna 3000€, devamının da risk olduğunu, mahkeme masraflarının yaklaşık 30 000€ tutacağını söyleyince, ve kazanma şansımızın da belirsiz olduğu söylemesi, bizde sanki avukat ; "davayı alayım da, gerisi......" Gibi bir his uyandırdı.
Hukuk sigortası da davayı üstlenmeyince, biz beklemedeyiz.
Siz değerli arkadaşların başarı ve bilgilerine ihtiyacımız var. Aslında bu foruma hukukçu arkadaşlar da dahil olr da bizi aydınlatırlarsa, seviniriz.
Konu muğlak, avukatlar acaba %80-85 gibi bir şans tanıyorsa da, kaybedersen sen o %15-20 sini içindeydin diyebilirler.
Doğrusu aldığım kredi 615 000€ ve kazancı da riski de hayli yüksek.
Ne yapacağımı bilmediğimden, bu konuda hakikatten uzman avukata gereksinimim var.
Deneyimi olanların foruma yazmaları, birçok kişinin yararına olur.
Hrkese başarılar!

akbaba
06 Eylül 2015, 13:06
Misefeli,benim rechtschutz LVM'den.önce yarisini öderiz dediler, bizde avukata dedikki,eger LVM hepsini öderse dava actiririz
avukat tekrar LVM'le yazisti neler yapti bilmiyorum ama LVM dava masrafinin hepsini ödeyecek. bizim davamiz acildi.
dava ücreti,kredi miktari ve senin karina göre degisiyor,benim kredim 345bin dava masrafim 22bin dediler.
sen 2009'da krediyi kactan aldin? 615bin kredide ,eger kredi faizini 1% indirtebilsen,10 senede 60bin karin olur.
tabiiki avukatlarda uyanik,bizim karimizin yarisini almak istiyorlar.
insallah seninde dava masrafini rechtschutzun karsilar.....

Misefil
06 Eylül 2015, 15:23
Sayın Akbaba,
Verdiğin bilgiler ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.
Ben bankadan 2009 yılında, 615.000€ için 4,25 ten (efektiv) 10 yıllığına kredi almıştım. Bu hafta kendi hukuk sigortama (Rechtsschuzversicherung) soracağım. Umarım olumlu bir yanıt verirler. Durumu bu forumda arkadaşlarla paylaşacağım.

akbaba
07 Eylül 2015, 00:02
arkadasim 2019'a kadar 4 sene daha kredin var,aktüel faizler 2% civarinda, seninki 4,25% fark 2,25%
senelik faiz farki 13837€ 4 senelik yaklasik 55000€ yapiyor.
bu tabii benim düsüncem,seninde yazdigin gibi bu islerin sonu belirsiz belki geriye dönük daha cok karimizda olabilir,
uyanik avukatlarda,sen 55000€ kar edeceksen 33000€ istiyorlar.
diger arkadaslarda yazmislar,rechtschutzlar dava masrafini ödememek icin herseyi deniyor ve coguda masrafi ödemiyor,sen kendin sorarsanda büyük ihtimalle sanada hayir diyecekler.
her avukatda bu isleri bilmiyor,bence Bank- und Kapitalmarktrecht veya vertragrecht konusunda uzman bir avukat bul,onlar sorsunlar rechtschutzuna.
frankfurta yakin yerdeysen benim avukatinda tel.sana verebilirim.

Misefil
07 Eylül 2015, 17:10
Selam,
Ben Kölnde oturuyorum. Ilgi ve alakana teşekkür ederim.
Bakalım düşünmeye devam........
Selamlar

Acemoglu
07 Eylül 2015, 19:35
Arkadaslar anladigim kadari ile zamaninda yüksek faizle alinan kredilerin bir kismini gerimi alabiliyoruz yoksa yaniliyormuyum..ben örnegin 2008 de 5,4 faizle 220.000 euro cekmistim bende geri alabilirmiyim aceba alabilirsem hangi dalda Avukatlara basvurmam gerek kaldigim yer Mannheim yardimci olursaniz yanit yazarsaniz çok sevinirim saygilar..

akbaba
07 Eylül 2015, 21:17
Acemoglu,bu davalarin ucu acik,kimse birseye garanti veremiyor,
2008'de 5,4'den kredi aldin,önce bir avukata kredi vertragini göstermen lazim,Bank- und Kapitalmarktrecht veya vertragrecht konusunda uzman bir avukat bul.
eger vertragin hataliysa,dava aciyorsun,vertrag iptal oluyor,güncel faiz oranindan yeni kredi vertragi yapiyorsun.5,4 yerine güncel olan 2% civarindan kredi aliyorsun.
5,4 ile ödemeye devam etsen 3 senede 35000€ faiz ödersin, 2% ile ödesen 13000€ faiz ödersin,yaklasik 20000€ karin olur.
tabii rechtschutzun hangisi? masraflari ödermi?kredi vertragi 3 sene sonra bitiyor, dava acsaniz ne zaman biter?bunlara sen karar vereceksin

f4scistx
07 Eylül 2015, 22:04
Belki bazilari sorar . Bu yüksek ödemeli krediler sadece ev icin mi gecerli yoksa normal yada araba icinde mi.

akbaba
07 Eylül 2015, 23:19
2002-2008 arasinda bankalarin yaptigi kredi vertraglarindaki widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi olmayabiliyormus.
alman devleti bankalari uyarmasina ragmen bazi bankalar 2002-2008 arasinda hatali kredi vertraglari yapmislar.
sadece ev kredileri degil,handy vertraglari-araba kredileri-esya kredileri,bütün kredi vertraglarinda hatalar olabiliyormus.

Antakya
12 Eylül 2015, 14:37
Bu konu üzerine Spiegelonline´de bu haberi buldum. Ilgilenenler icin detayli bilgiler icerikli.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/rechtstrick-baudarlehen-vorzeitig-abloesen-a-1052548.html

f4scistx
19 Eylül 2015, 11:33
Basarili olanlar buraya yazarsa herkes faydalanir :)

alperaga50
20 Ekim 2015, 19:41
Akadaslar anlasmasi devam edenler icin bitmis davalar mahkeme kararlari var.yani riziko yok.benim ki bitmis bir anlasma 2003den 2014 kadar.fakat avukat diyorki bitmis de olsa üzerinden 10 yil gecmemis se dava acilir.ben avukata verdim ama benim rechtschutz 1 ay oldu hala karar veremedi ödeyip ödemeyecegine.bakalim bekleyip görecegiz.

akbaba
05 Aralık 2015, 19:26
arkadaslar icinizde hic dava acan,mahkemesi biten yokmu? sonuclari yazsaniz bilgileniriz...

turgut38
19 Aralık 2015, 17:38
arkadaslar benim banka hicbir seyi kabul etmadi bizde mahkeye verecegiz sonuclari buraya yazarim

akbaba
21 Ocak 2016, 00:35
avukatlar cok seyler vaat ediyor ama dava acip kazanani görmedim,
icinizde bilen duyan varmi,böyle dava acip kazanan,para alan,yeni vertrag yapan....
benim kafam iyice karisti,bu iste mutlaka kazanan tek taraf var, oda avukatlar.
benim kiracim oldugu icin,rechtschutz dava masrafinin hepsini vermiyor,
güc-bela bir avukatimiz var,ama bankalarda binlerce avukatlar var,koskoca bankaya karsi bir avukatla dava kazanilirmi?
yokmu icinizde davasi belli olan veya bildiginiz birileri varmi?
bu davalar sanki avukatlarin millete gaza getirmesi gibi gelioyr bana...

ali2416
17 Nisan 2016, 10:47
Arkadaşlar bu avukat sigortaları neye göre davanın masraflarını üstleniyor veya üstlenmiyor.Ben Aragdayım yaptığım fetrak paket halinde ama üstlenmek istemiyorlar. Birde ohne Selbstbeteiligung olduğu zaman ön bilgilendirmede avukata cepten ödeme yapmak zorundmıyız.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

zipkin1
18 Nisan 2016, 00:41
arkadaslar bu konuda yasa cikti ve 21 hazirana kadar zaman kaldi detayli bilgi eger moderotorler reklam demezlerse bu aksam kanal avrupada avrupa baskisi programinda ki avukat Unal tashani tekrar sanirim youtube den izlenebilir acele edilmesi gerekir

zipkin1
18 Nisan 2016, 00:42
kimse avukat sigortasina takilmasin geri alinicak para avukat parasi hafif kalir iyi dusunun mesela 10000 € gelecek yerde 2000€avukat parasi hic bir sey sanirim

gizemm
18 Nisan 2016, 07:40
acilan konular 2002 - 2008 arasi icin sanirim , ben 2011 de ev aldim 4.4 den bizdede yanlislik olmus olabilirmi acaba ?

akbaba
19 Nisan 2016, 21:10
ben bugüne kadar,kredi vertragi icin bankaya karsi dava acip,kazanan,parasini geri alan görmedim,duymadim.
bende avukata uzun uzun gittim,kapisinda birsürü bekleyen Türk müsteride var,avukatta garanti kazanirsin demiyor zaten.
bu isten kazancli cikan avukatlar,parayi avukatlar kazaniyor.
bence dava acmak isteyen arkadaslar iyi düsünsünler.

AKSU43
20 Nisan 2016, 22:23
Selam
Bende 2011 de ev aldım o zaman 4,45 den almıştım 10 yıllığına 2021 de anlaşma bitiyor. Bu olayı duydum ve bir avukat buldum bu işle uğraşıyormuş avukat marl da
kanzlei-saglam yazarsanız google da çıkıyor.Avukat kendinden emin bende Rechtsschutz yok avukat 1500 alacağını söylüyor. Avukat mahkemeye gitmeden işi bitireceğini banka ile anlaşmaya varıp şimdiye kadar ödenekleri unutup sıfırdan bugünkü faiz oranlarından yüzde 2 nin altında mutlaka olacak anlaşma yapacağız diyor en kötüsü banka değiştirirsin diyor. Eğer bişey çıkmazsa 1500 € vericem o ne olacak dedim o zaman sende vermezsin diyor kendinden emin bakalım.

zipkin1
20 Nisan 2016, 22:39
ben bugüne kadar,kredi vertragi icin bankaya karsi dava acip,kazanan,parasini geri alan görmedim,duymadim.
bende avukata uzun uzun gittim,kapisinda birsürü bekleyen Türk müsteride var,avukatta garanti kazanirsin demiyor zaten.
bu isten kazancli cikan avukatlar,parayi avukatlar kazaniyor.
bence dava acmak isteyen arkadaslar iyi düsünsünler.

arkadasim ben varim diyorum ben birinin reklamini yapmiyorum para baronlari hukkumete baski yapti kanunu degistirttiler 21 hazirana kadar zaman var acele edin
tls avukatliktan unal tashan bu isle ilgileniyor pazar gunu aksam kanal avrupa da avrupa baskisinda idi lutfen 2002 -2011 arasi kredi alanlar acele etsin

Ünal Taşhan
Rechtsanwalt (Alman Hukukunda Avukat)
Telefon 02361 106710
tls rechtsanwälte
Auf dem Graben 2
45657 Recklinghausen

moderetörlerimden özurdiliyorum konu cok önemli gördugumden ve de herkes benden aciklamami istiyor ama birkac yerde acikladim ama ikna olmayanlar var vede zaman cok kisitli isim vermemin nedeni budur

ve avukat ilk kontrole para almiyor
hukuk sigortasi olanlar mahkeme masrafini ödüyor

hOrOz
20 Nisan 2016, 22:55
Herkes parasını geri alacak diye bir şey yok

Belirtilen tarihlerde kredi alırken yaptığınız kredi sözleşmenizde hata varsa hak talep edebilirsiniz.

Eğer yasaya karşı bir hata yoksa boşuna avukatlara paranızı kaptırmayın

akbaba
21 Nisan 2016, 21:52
dava acip,davasi biten ve kazanan birini gördünüzmü?

uyku
24 Mayıs 2016, 22:48
Evet akbabanin dedigi gibi dava acan ve sonuclanan arkadaslar varmi? Bizimde izliyecegimiz bir yol olur sayelerinde insallah.

seloaga
30 Mayıs 2016, 18:46
arkadaslar bende bu olayi duydum ve bir türk bürosuna gittim ben 2011 de ev kredisi almistim
4.4 faizle bendede hata cikti ve bankaya ihtarname yolladi ve beklemekteyim
tüm yaptigi islemlerden para talep etmiyor egerki para alirsak yani davayi kazanirsak
almis oldugumuz paranin yüzde yirmi besini istiyor bende kabul ettim ileriki zamanda
sonucu sizlerle paylasirim saygilar

uyku
03 Haziran 2016, 00:45
Merakla bekliyoruz tesekkurker

uyku
03 Haziran 2016, 00:46
Acaba ne gibi hatalar cikiyor biraz aydinlatirmisin

Sah
03 Haziran 2016, 02:03
arkadaslar bende bu olayi duydum ve bir türk bürosuna gittim ben 2011 de ev kredisi almistim
4.4 faizle bendede hata cikti ve bankaya ihtarname yolladi ve beklemekteyim
tüm yaptigi islemlerden para talep etmiyor egerki para alirsak yani davayi kazanirsak
almis oldugumuz paranin yüzde yirmi besini istiyor bende kabul ettim ileriki zamanda
sonucu sizlerle paylasirim saygilar
neyin %25 istiyor bütün kredinin mi yoksa faizin mi, pekala banka kredi verecek ve faiz almayacak nerede o para bizede söyleyin bizde hemen alalim.

akbaba
03 Haziran 2016, 23:25
Acaba ne gibi hatalar cikiyor biraz aydinlatirmisin

arkadasim ben bildigim kadarini yazayim,
hatali vertraglar 2002-2008 yillari arasinda bankalarin yaptigi kredi vertraglari.
alman devleti kanun yapmis ve kredi vertragi söyle-söyle olmalidir demis.
ama bankalar devletin istedigi herseyi kredi vertraglarina yazmamis,inanilir gibi degil ama böyle olmus.binlerce avukat calistiran bankalar,alman devletinin kanununa göre kredi vertragi yazamamislar,vertraglarda eksik bilgiler varmis.
2008'den sonraki vertraglar yasalara uygunmus.
yalniz sunuda unutma,evet vertraglar hatali deniyor ama ben bankayi mahkemeye verip,kazanan kimsede görmedim.

Fedayi38
04 Haziran 2016, 00:23
Arkadaslarbende müracat ettim.
Avukatin bana söylemesi söyle ilk etapda dosyami inceledi olumlu görüyorsa zaten ben size geri dönerim diyor ve bu ilk islem icin para almiyacagini söylüyor.
Daha sonra eve Widerrufsbelehrungu gönderiyor ve siz bunu kendiniz bankaya yoluyorsunuz.Buraya kadar Avukat arka planda ve Bankadan red cevabi gelince Avukat devreyegeciyor.Benimkide Henüz o asamada degi bugün gönderdim evraklari.Fakat kafama benimde takilan bir soru oldu veya var Bankadan red cevabi gelince Rechtschutzum la ve Rechtschutzumun Kapsama alaniyla beraber birde Konto auszuglarla bana gel diye yazmis.Fakat bu asamanin bir sene kadar süreceginide ibraz etmistir.Burda bende kismseye Tavsie edemiyorum hatta kendi cevreme bile tavsiye edemedim nedenini sorarsaniz olayin nasil olacagini veya bitecegini bilmiyorum.Onun icinde birseyi tavsiye edersin iyi olursa iyi derler fakat netice kötüsonuclanirsan senden kötüsü olmaz.Onun icin kim neyaparsa kendi risk altinda yapmali rechtschutz ödermi ödemezmi ceptenmi öder onu bilemem.

Adanasporlu
04 Haziran 2016, 00:55
Merhaba dün benide Avukat bürosundan aradilar Avukat sigortaniz yoksa yapamayiz dediler..sizin kendi paranizi almak istemeyiz dediler..
demekki Garantie diye birsey yok..baska avukatla görüstüm dosyayi inceliyor ama bizim Anlasmada Wideruf yok bankadan istedik hala vermediler..
Avukata parayi al yarisi senin olsun diyecegim :)

uyku
04 Haziran 2016, 14:51
Slm arkadaslar bende avukata verdim, yanlislik bulmus c,cuma gunu konusmaya cagidi bakalim olumlumu size sonra yazarim. Hayirli hafta sonlari hepinize

Adanasporlu
04 Haziran 2016, 22:43
benim avukat baska bir yerden yakaliyor..eger siz bankaya gitmeyip araci sizi götürdüyse o zamanda iptal oluyor dedi..pazartesi yazacagiz olay nasil gelisti..bizi bir arai bankaya götürmüstü..

Adanasporlu
04 Haziran 2016, 22:43
birde benim avukat 3000 Euro istedi sizden ne istediler..

SesSizliK
05 Haziran 2016, 00:49
yaaa kimse kizmasin ama neyin tartismasi bu günlerdir okuyorum hala elle tutulur biseyle gelen olmamis, tamam Alman mahkemeleri bearbeitungsgebühr icin yasa disi dedi ve milyonlar belkide parasini geri aldi. Ama simdi diyelim ben %5 den 6 dan 10 dan vss.. kendi istegim ve arzumla kredi aldiysam burda bankanin ne yanlisligi var ben bunu cözemedim. Zaten olay bearbeitungsgebühr ler kadar acik net gözle görülür bi durum olsa gittiginiz hic bi avukat sizi geri cevirmez. neyse ben yine burdan takip edicem bu konu nereye varicak :)

hOrOz
05 Haziran 2016, 01:17
yaaa kimse kizmasin ama neyin tartismasi bu günlerdir okuyorum hala elle tutulur biseyle gelen olmamis, tamam Alman mahkemeleri bearbeitungsgebühr icin yasa disi dedi ve milyonlar belkide parasini geri aldi. Ama simdi diyelim ben %5 den 6 dan 10 dan vss.. kendi istegim ve arzumla kredi aldiysam burda bankanin ne yanlisligi var ben bunu cözemedim. Zaten olay bearbeitungsgebühr ler kadar acik net gözle görülür bi durum olsa gittiginiz hic bi avukat sizi geri cevirmez. neyse ben yine burdan takip edicem bu konu nereye varicak :)

şimdi Bankalar kredi verirken yapılan anlaşmalarda Widerbelehrungsrecht fikkrasını unutmuşlar veya hatalı yazmışlar ..
O yüzden mahkeme bu kredi anlaşmalarını geçersiz sayıyor ...

isteyen o zaman krediden vazgeçme cezası olan Vorfälligkeitsentschädigung muaf oluyor ve kredi anlaşmasını iptal edip

yeniden bu günün ucuz kredilerinden yararlanabiliyor

aşagıda TEST.de sayfasindan

şimdiye kadar kazanan avukatlar

https://www.test.de/Immobilienkredite-So-kommen-Sie-aus-teuren-Kreditvertraegen-raus-4718800-4719373/

bugüne kadar olan mahkeme ve mahkeme dışi kazananlar
https://www.test.de/Immobilienkredite-So-kommen-Sie-aus-teuren-Kreditvertraegen-raus-4718800-4719374/

SesSizliK
05 Haziran 2016, 01:34
nasil yani simdi diyelim ben 2007 de %10 faizle 10 bin euro kredi cektim diyelim ödenmis bitmis borc zaten nasil olcak faizi % 6 yami indirecekler örnek olarak aradaki fazla verdigim parayida bana geri vericekler tam olarak olay bumu oluyor.

metzeman
05 Haziran 2016, 02:01
nasil yani simdi diyelim ben 2007 de %10 faizle 10 bin euro kredi cektim diyelim ödenmis bitmis borc zaten nasil olcak faizi % 6 yami indirecekler örnek olarak aradaki fazla verdigim parayida bana geri vericekler tam olarak olay bumu oluyor.

Merhaba arkadasim,
bankadan para geri alma diye birsey yok, sadece wiederruf yazan kisimda hata olursa anlasmadan istedigin zaman cikma hakkin oluyor.

Örnegin 2010 yilinda 10 senelik 7% kredi almis isen, wiederruf kismi yanlis ise hemen cikma hakkin olur,
geri kalan 4seneyi %7 degilde suanda olan 2%-2,5% kredi ile degistirebilir, olay bu.

akbaba
05 Haziran 2016, 15:16
şimdi Bankalar kredi verirken yapılan anlaşmalarda Widerbelehrungsrecht fikkrasını unutmuşlar veya hatalı yazmışlar ..
O yüzden mahkeme bu kredi anlaşmalarını geçersiz sayıyor ...

isteyen o zaman krediden vazgeçme cezası olan Vorfälligkeitsentschädigung muaf oluyor ve kredi anlaşmasını iptal edip

yeniden bu günün ucuz kredilerinden yararlanabiliyor

aşagıda TEST.de sayfasindan

şimdiye kadar kazanan avukatlar

https://www.test.de/Immobilienkredite-So-kommen-Sie-aus-teuren-Kreditvertraegen-raus-4718800-4719373/

bugüne kadar olan mahkeme ve mahkeme dışi kazananlar
https://www.test.de/Immobilienkredite-So-kommen-Sie-aus-teuren-Kreditvertraegen-raus-4718800-4719374/
simdiye kadar kazanan avukatlarin listesinde benim avukatin ismide var, Hünlein Frankfurt'ta.
bu listeler nasil yapiliyor ben bilmiyorum,sadece tecrübem sudur,sakin kimse bu sahtekar avukata gitmesin.
biz sadece telefon ettik,sorduk, e mail ile vertraglari gönderdik, yine telefon edip, vertraglar hatali,dava acalim dediler.
bizde eger rechtschutz masrafin hepsini karsilyorsa dava acalim diye telefon ve e mail ile haberlestik.
bize telefon acip rechtschutz masrafin hepsini karsiliyor,davayi aciyoruz dediler.
biz bürolarina bile gitmedik,yazili vekaletname vermedik, bunlara illa gerek dediler.
aradan iki ay gecince rechunglar gelmeye basladi, avukatlik masrafi,mahkeme masraflari.
telefon acip bunlar ne,diye sorduk, rechtschutz hepsini karsilamiyor,kiracin var,sadece senin kismini ödüyor dediler.
böyle anlasmadik,hani rechtschutz ödüyordu dedik...
benim mahkeme masrafim 30bin€ civarinda, kiracilari sayip,benden 25bin€ para istiyor, sonundada ne olacagi belli degil.
bundan kurtulmak icin baska bir avukata gittim ve avukatla avukattan kurtulmaya calisiyorum.
avukatlarin bizi düsündükleri yok,dava acip davalardan kendileri para kazaniyorlar.
avukata gidecek kardesler lütfen cok dikkat edin....

Fedayi38
06 Haziran 2016, 00:17
simdiye kadar kazanan avukatlarin listesinde benim avukatin ismide var, Hünlein Frankfurt'ta.
bu listeler nasil yapiliyor ben bilmiyorum,sadece tecrübem sudur,sakin kimse bu sahtekar avukata gitmesin.
biz sadece telefon ettik,sorduk, e mail ile vertraglari gönderdik, yine telefon edip, vertraglar hatali,dava acalim dediler.
bizde eger rechtschutz masrafin hepsini karsilyorsa dava acalim diye telefon ve e mail ile haberlestik.
bize telefon acip rechtschutz masrafin hepsini karsiliyor,davayi aciyoruz dediler.
biz bürolarina bile gitmedik,yazili vekaletname vermedik, bunlara illa gerek dediler.
aradan iki ay gecince rechunglar gelmeye basladi, avukatlik masrafi,mahkeme masraflari.
telefon acip bunlar ne,diye sorduk, rechtschutz hepsini karsilamiyor,kiracin var,sadece senin kismini ödüyor dediler.
böyle anlasmadik,hani rechtschutz ödüyordu dedik...
benim mahkeme masrafim 30bin€ civarinda, kiracilari sayip,benden 25bin€ para istiyor, sonundada ne olacagi belli degil.
bundan kurtulmak icin baska bir avukata gittim ve avukatla avukattan kurtulmaya calisiyorum.
avukatlarin bizi düsündükleri yok,dava acip davalardan kendileri para kazaniyorlar.
avukata gidecek kardesler lütfen cok dikkat edin....

Kardesim bu yazidan sonra icime süphedüsürdün korku basdi bende ayni senin anlatigin sekil yaptim bakalim ne cikacak

akbaba
06 Haziran 2016, 00:27
Fedayi38,ne yaptin biraz yazsaydin bari. sendemi Hünlein'a gittin.
arkadaslar cekinmeden basinizdan gecenleri yazin,belki birine yardiminiz olur..

Adanasporlu
06 Haziran 2016, 10:20
ilginc olan son günlere girdik ama somut olarak bir sey elde eden duymadik..
benim Avukat sigortam yok 25 bin masraf yazimis o zaman hic girmeye gerek yok gibime geliyor..

Fedayi38
06 Haziran 2016, 20:27
Fedayi38,ne yaptin biraz yazsaydin bari. sendemi Hünlein'a gittin.
arkadaslar cekinmeden basinizdan gecenleri yazin,belki birine yardiminiz olur..
Hayirben baska bir Avukata gittim Böblingende Dr. Eberspächer isminde biri fakat adamain dedigi gibi sonuclar bir sene kadar sürebilir dedi talep cokmus.
Para meselesine gelincede iki arkadas gittik onun dosyasina bakti ve senin isin olmaz dedi ve benimde dosyama bakinca su vertrag olur dedi.
Arkadasdanhic bir ücret almadan gönderdi ve benimkini isleme aldi Rechtschutzumu bir daha ki sefere istedi ve benimicin bir ücret olmuyacagini söyledi.
1.Peki senden bu 30 bin euroyu neye dayanarak istiyor ?
2.Sen Bankadan sözkonusu olan parayi aldinmiki 30 bin euro istiyor
3.Neticede sen ne aldinki senden bu parayi istiyor.

akbaba
06 Haziran 2016, 20:41
Hayirben baska bir Avukata gittim Böblingende Dr. Eberspächer isminde biri fakat adamain dedigi gibi sonuclar bir sene kadar sürebilir dedi talep cokmus.
Para meselesine gelincede iki arkadas gittik onun dosyasina bakti ve senin isin olmaz dedi ve benimde dosyama bakinca su vertrag olur dedi.
Arkadasdanhic bir ücret almadan gönderdi ve benimkini isleme aldi Rechtschutzumu bir daha ki sefere istedi ve benimicin bir ücret olmuyacagini söyledi.
1.Peki senden bu 30 bin euroyu neye dayanarak istiyor ?
2.Sen Bankadan sözkonusu olan parayi aldinmiki 30 bin euro istiyor
3.Neticede sen ne aldinki senden bu parayi istiyor.

benim avukata bastan biz dedikki,eger rechtschuz tüm masrafi karsiliyorsa,dava ac..
kendi rechtschutzumuza sordu ve masrafi karsiliyor dedi,bankamiza mektup yazip isleme basladi.
aylar sonra bana rechtschutz paranin hepsini vermiyor,cünkü kiracin var diyor. bunu basta bize söylemedi.
benim kredi miktarima göre dava masrafi hesapladi. herkesin kredi miktarina göre dava masrafi cikar.
benim kredi mikrarima göre mahkeme masrafi ve avukatlik masrafi bu kadar.
ben bankadan para almadigim gibi davanin sonuda belli degil, bunlarin hicbirini bana uzah etmeden dava acmis avukat.
simdi benim sana sorularim var,
krediyi ne zaman aldin? vertrag bittimi? bir daha uzattinmi? kiracin varmi?kac tane

Fedayi38
08 Haziran 2016, 19:37
2005 de aldim ve 2015 de bitti 1 tanede kiracim vardi.

benim avukata bastan biz dedikki,eger rechtschuz tüm masrafi karsiliyorsa,dava ac..
kendi rechtschutzumuza sordu ve masrafi karsiliyor dedi,bankamiza mektup yazip isleme basladi.
aylar sonra bana rechtschutz paranin hepsini vermiyor,cünkü kiracin var diyor. bunu basta bize söylemedi.
benim kredi miktarima göre dava masrafi hesapladi. herkesin kredi miktarina göre dava masrafi cikar.
benim kredi mikrarima göre mahkeme masrafi ve avukatlik masrafi bu kadar.
ben bankadan para almadigim gibi davanin sonuda belli degil, bunlarin hicbirini bana uzah etmeden dava acmis avukat.
simdi benim sana sorularim var,
krediyi ne zaman aldin? vertrag bittimi? bir daha uzattinmi? kiracin varmi?kac tane

akbaba
08 Haziran 2016, 20:06
Fedayi38,ben bildigim kadarini yazayim,maksadim sadece bilgi paylasimi,
senin 1 kiracin varsa,rechtschutz masraflarinin sadece yarisini öder.
borcun bitmis, eger mahmemeye gidersen,kazanabilecegin rakami söyle hesapla,
bankalarin bizden aldigi faiz kuru var,mesala 2005'de 4% diyelim. birde bankalarin birbirinden para aldigindeki faiz kuru var,bu piyasa faizinden 1% az oluyor, mesala 2005 icin 3% diyelim.
eger mahkemeyi kazanirsan, bankanin yaptigi vertrag gecersiz sayiliyor, banka senden yüksek faiz almis sayiliyor,bankanin bankadan alacagi faiz gibi sayilacak ve sana geri para ödeyecek.
100.000€ icin hesaplayalim, 2005'de faiz 4% diyelim, senelik 4.000€ 10 senelik 40.000€ faiz ödedin. mahkemeyi kazandin, faiz 3% sayilacak, 10 senelik 30.000€ ödemen gerekiyor.
sen 40.000 ödemissin , 30.000 ödemen gerekirdi, 10.000 banka sana geri ödeyecek.
avukatlarin anlattigi hikaye bu,alinabilecek en büyük para miktari bu.
bunun icin kac para masraf edeceksin?
kazanma sansin ne? bu davalar Nasrettin hoca fikrasi gibi,haklisin ama kazanani ben görmedim.
bu davalarin tek kazanani avukatlar.davayi aciyor,parasini aliyorlar.

Adanasporlu
08 Haziran 2016, 23:51
bana mektup geldi avuklattan simdilik 750 Euro istiyor..dava acmayacakmis BAnkayla anlasacakmis ben 2002 de 5.86 dan krediyi almistim..99.000 Euro

uyku
09 Haziran 2016, 01:05
Peki burda senin ne karin var avukatin ne dedi ,verdigin paraya degiyormu .kazanacagin bellimi,yoksa ya tutarsa,mi? Yagmurdan kacarken doluya tutulmada.

Antakya
09 Haziran 2016, 09:09
Inanin sirf bu cakallar (avukatlar) ile ugrasmamak icin bende bu ise girismedim. Halbuki bendede rechtschutz var, bende o Zaman arasi kredi cektim ve üyük ihtimalle benim Kredi anlasmamda parayi geri almak icin Uygun, fakat bu is o Kadar cok daginik ve zorki, riske girip girmemek icin insan iki-üc kere oturup düsünüyor. Fakat avukatlar ile genelde sorun yasadigim icin sonunda bu ise girismeme karari aldim. yagmurdan kacayim derken doluya tutulmayim diye. Ve görünen o ki, hak ettigin parayi geri almak icin insanin önüne hep tas koyuyorlar, isini zorlastiriyorlar. Illaki avukatla ve mahkeme ile olacak diyorlar. Kalsin, istemiyorum.

Biliyorlar, cogu insan bu riski göze almayip parayi bankaya hediye edeceklerini, ayni benim gibi. Zikkim olsun bankaya.

Adanasporlu
09 Haziran 2016, 11:16
Avukat benim 33 bin Euro kadar alabilecegimi söyledi..Mahkemye gitmeden halledebilecegini söyledi..benim durumum baskaymis..bankadan krediyi ben almadim araci vardi o aldi biz gittik imza attik avukat bundan dolayi hak edersiniz dedi..ben hala karar veremedim..tamam 3 bin istiyor vereyim ama mahkeme acilirsa 10-15 bin Euroyu rikse atamam gibime geliyor..

Adanasporlu
09 Haziran 2016, 12:29
simdi aradi Avukat konustuk adam kendinden emin..tamam basla dedik gelismeleri yazarim sizlere..

Fedayi38
09 Haziran 2016, 19:25
Kardesim simdi ok yaydan cikti artik yapa bilecek birsey yok filmin sonunu izlemem gerek film bitince ben sana burdan yine neticegi bildiririm ins...

Fedayi38,ben bildigim kadarini yazayim,maksadim sadece bilgi paylasimi,
senin 1 kiracin varsa,rechtschutz masraflarinin sadece yarisini öder.
borcun bitmis, eger mahmemeye gidersen,kazanabilecegin rakami söyle hesapla,
bankalarin bizden aldigi faiz kuru var,mesala 2005'de 4% diyelim. birde bankalarin birbirinden para aldigindeki faiz kuru var,bu piyasa faizinden 1% az oluyor, mesala 2005 icin 3% diyelim.
eger mahkemeyi kazanirsan, bankanin yaptigi vertrag gecersiz sayiliyor, banka senden yüksek faiz almis sayiliyor,bankanin bankadan alacagi faiz gibi sayilacak ve sana geri para ödeyecek.
100.000€ icin hesaplayalim, 2005'de faiz 4% diyelim, senelik 4.000€ 10 senelik 40.000€ faiz ödedin. mahkemeyi kazandin, faiz 3% sayilacak, 10 senelik 30.000€ ödemen gerekiyor.
sen 40.000 ödemissin , 30.000 ödemen gerekirdi, 10.000 banka sana geri ödeyecek.
avukatlarin anlattigi hikaye bu,alinabilecek en büyük para miktari bu.
bunun icin kac para masraf edeceksin?
kazanma sansin ne? bu davalar Nasrettin hoca fikrasi gibi,haklisin ama kazanani ben görmedim.
bu davalarin tek kazanani avukatlar.davayi aciyor,parasini aliyorlar.

Samsunlu55
09 Haziran 2016, 20:51
S.a arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar degerli arkadaslar bende sizlere bir fikir ve almak istiyorum bende 2008 Wüstenrot pfandbrief ag daire almistim ve suan evin taksidi 2 sene kaldi 10 Jahre fest yapmistik 2008de ve faiz orani 4.64 yapmistin 2018 temmuz ayında bitiyor ins ve ayda 335 euro dairenin kredisini ödüyorum ins benim Rechtsschutzum yok sizce degermi bu ise girismek yani kredivertragini kontrol ettirmek çünkü duydumki rechtschutzuz bu is olmaz diyorlar sizece degermi sizden bir fikir almak istiyorum tsk ederim hepinize slmlar

Adanasporlu
09 Haziran 2016, 23:44
S.a arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar degerli arkadaslar bende sizlere bir fikir ve almak istiyorum bende 2008 Wüstenrot pfandbrief ag daire almistim ve suan evin taksidi 2 sene kaldi 10 Jahre fest yapmistik 2008de ve faiz orani 4.64 yapmistin 2018 temmuz ayında bitiyor ins ve ayda 335 euro dairenin kredisini ödüyorum ins benim Rechtsschutzum yok sizce degermi bu ise girismek yani kredivertragini kontrol ettirmek çünkü duydumki rechtschutzuz bu is olmaz diyorlar sizece degermi sizden bir fikir almak istiyorum tsk ederim hepinize slmlar
Türk Avukat benimde sigortam yok diye yaptirmadi..ama bu Alman Avukat %80 Kadar Garantie Verdi..mahkemeye gitmeden alacagim sanirim dedi..isterseniz telefonunu veririm..zaten danismalar ücretsiz..

Samsunlu55
10 Haziran 2016, 00:01
Evet adanasporlu kardes verirsen özelden sevinirim sana zahmet olacak tsk simdikten slmlar

akbaba
10 Haziran 2016, 00:14

2008'de yapilan vertrag büyük ihtimal hatalidir. kiraciniz varmi? rechtschutz sorun degil, simdide yaptirilabilir.
ayda 335Euro ödedigine göre 90bin civari bir kredin var. 8 senedir ödüyorsun.yukarda Fedayi38'e bildigim kadar hesap yaptim.
sen mahkemeye gitsen,kazansan, alabilecegin en yüksek rakam 8bin Euro civaridir.
avukat seni kandirir,davayi almak yalanlar söyler, sonunda mahkemeyi kaybedersen,bütün mahkeme masraflari sana kalir.
yani 8bin alma veya 5bin verme durumu var.(ben kafadan attim,mahkeme 5bin tutar diye)
bu davalari kazanan,bankadan geri para alan yok,ben görmedim. burda herkes ucuyor,avukatlar söyle-böyle diyor diye ama para aldim diyen yok.
bence bir avukata git ve icini rahatlat.ilerde keske dememek icin,icini rahatlat.
senin iki sene sonra vertragin bitiyor. 1,8%'den kredi alanlari duyuyorum.4,64'den 1,8%'e düssen, ayda 150Euro filan ödersin....

Samsunlu55
10 Haziran 2016, 04:49
Slm akbaba kardesim cekilen miktar 50.000 euro 2003 cekilmisti 2008 de vertrag ikincikez uzatmistim çünkü 2003 cekileni zatenv geri alamiyormusum 2008 itibaren sonra ödenecek para 32 .000 euro du tsk yinede bilgilerin icin iste benimde korkum orada degermi degmezmi diye birde rechtschutz yok ??? Ben zaten para geri istemiyorum sadece zu aylık faiz oranı düsürsem yeter bana

Adanasporlu
10 Haziran 2016, 10:25
Evet adanasporlu kardes verirsen özelden sevinirim sana zahmet olacak tsk simdikten slmlar
rica ederim..yolladim numarayi
selamlar

Samsunlu55
10 Haziran 2016, 16:04
Tsk aldim hayirli cumalar slmlar

akbaba
10 Haziran 2016, 19:57
Slm akbaba kardesim cekilen miktar 50.000 euro 2003 cekilmisti 2008 de vertrag ikincikez uzatmistim çünkü 2003 cekileni zatenv geri alamiyormusum 2008 itibaren sonra ödenecek para 32 .000 euro du tsk yinede bilgilerin icin iste benimde korkum orada degermi degmezmi diye birde rechtschutz yok ??? Ben zaten para geri istemiyorum sadece zu aylık faiz oranı düsürsem yeter bana

krediyin bitmesine 36ay kaladan itibaren,bankanla yeni kredi icin pazarlik yapabilirsin. 2018'de bitecek kredin icin bankandan nabiz yoklamasi yapabilirsin.
istersen bankanla termin yap,kredi vertragim hataliymis dersin,mahkemeye filan gitmek istemiyorum,bana uygun bir faiz orani verin,kredi vertragimi uzatayim dersin.
bence bankan sana yeni kredi vertragi yapar,uygun bir failzle.
zaten miktarin 32bin euro.bence bankanla konus arkadasim, ne olacagi belirsiz bir maceraya girmene hic gerek yok.

Samsunlu55
10 Haziran 2016, 23:59
Evet akbaba kardeş avukat beni aradi ve sonucta vertrag hatali diyor maile yoladim vertragi ona kontrol ettim dedi kazanma sansi 50 ye 50 diyor vede 2000 euro alirim ben diyor alacağım para 12000 euroyla 10000 euro arasi dedi ve cogu banka mahkemeye gitmeden kendi aramızda hal edelim diyormus ama tabi garantisi tam veremiyor iste yani yüzde 50 olabilir diyor bende dediğim gibi rechtschutz olmadigindan riske giremiyorum çünkü evdeki hesap birde çarşıya uymazsa kendi kendime gol atmış olacağım bakalim hayırlısı allahtan

akbaba
11 Haziran 2016, 14:16
benim bankam sparkasse,bende bankaya gittim,aramizda halledelim diye. hic bir banka vertraglarda hata oldugunu kabul etmiyor,bana aynen söyle dediler"bankamizda yüzlerce avukat calisiyor,vertraglarda hata yok, istersenizde mahkemeye gidin,bankanin yüzlerce avukati bankayi savunur"
hatali vertraglarin sayisinin milyonlarca oldugu söyleniyor,bankalar hatayi kabul edip,geri para ödemeye bir baslasalar kasalarinda para kalmaz.
bir kisiye ödeseler,hepsine ödemeleri gerekir.
Yunus Emre ne güzel söylemis,"Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler."
Allah yardimcimiz olsun,hakkimizda hayirli olani versin.
hayirli Ramazanlar...

uyku
12 Haziran 2016, 20:15
Slm arkadaslar banada biraz önce avukatim mail gönderdi, vekalet kagitlarini imzalayip ,göndermemizi istiyor ,simdide tereddüte kaldim.1000€ öylede böylede istiyor,kazanacagimi bir bilsem neyse,cok kararsiz kaldim.

Adanasporlu
13 Haziran 2016, 01:29
Slm arkadaslar banada biraz önce avukatim mail gönderdi, vekalet kagitlarini imzalayip ,göndermemizi istiyor ,simdide tereddüte kaldim.1000€ öylede böylede istiyor,kazanacagimi bir bilsem neyse,cok kararsiz kaldim.
sizden yine az istemis..benden 2850 Euro istedi..ama her islem yaptiginda istiyor simdilik 750 Euro istedi..kazanirsa 33 bin Euroya yakin alacagim..tabiki kazanirs avukat umutlu ben tam degilim

Fedayi38
13 Haziran 2016, 17:58
arkadasim var wiederrecehtruf yapiyorsun aliyorsun ben yaptim ve hallettik bir avukat araciligiyla istersen bana özel yaz detayli anlatayim

halletik derken davami actin yoksa netice bellimi?.
Birde arkadasimmadem öyle birsey varsa burda paylas ve herkez faydalansin herkezin sanna teker teker yazmasi biraz makul degil bence.

serdar77
13 Haziran 2016, 22:16
Bu olay kac senelik olay ama bir kiside ben para aldim yazmamis. Bence cok ilginc. Sanirim tek kazanan avukatlar.

uyku
14 Haziran 2016, 02:00
Slm ben avukatima dedim 1000€ veremem siz kendinize güveniyorsaniz bankayla mektuplasin eger kazanirsak ,paranizi oradan alin ,yoksa mahkemeye gitmem dedim. Avukat hayret ama kabul etti. Bakalim vekaleti imzalayip yarin göndericem, bu arada konusmalarimiz sözlü degil yazismali oldu .cunku o zamanki rechschutz,umu degistirmistim, simdikide kabul etmiyor, eski reschschutzuma mektup yazicak avukat bakalim kabul edicekmi?.gelismeleri size yazicam,

uyku
16 Haziran 2016, 18:59
Slm arkadaslar ben dava acmaktan vaz gectim.vekalet vermekten son anda vaz gectim,rechschtzum olmadigi icin cesaret edemedim,sonradan icinden cikamiycagim problemleri yasamak istemedim.insl diger arkadaslar,haklarini alirlar,kismet diyelim.

edem1978
16 Haziran 2016, 23:29
Slm arkadaslar bende avukata verdim, yanlislik bulmus
c,cuma gunu konusmaya cagidi bakalim olumlumu size sonra yazarim. Hayirli hafta sonlari hepinize

Arkadaslar bende 2004 senesinde aldim nassauische Sparkasse
2014bitti ben finanzberater üzerinden aldim benim anlasmada hatta varmidir bende rechtschuzt da yok ne yapayim zamanda kalmadi

akbaba
17 Haziran 2016, 01:19
bu konuyu 1 sene önce acan cw-expert arkadasimiz ne yapti?
bir senedir buraya yazanlarin,bir neticesi yokmu?
edem 1978,Naspa 2004 kredi vertragi büyük ihtimal hatalidir.kiracin varmi?kredi miktarin ne kadar?faiz oranin neydi?
iyice icin rahat olsun diyorsan,bir avukata git.

edem1978
17 Haziran 2016, 08:35
Kredi miktari 295000
2 kiraci var
rechtschutz yok

Kredi miktari 295000
2 kiraci var
rechtschutz yok
faiz 5.0
kredi 01.09.2004 aldim

giga38
17 Haziran 2016, 18:38
avukatlar bu konuyu firsati cevirmeye calisiyorlar dikkat edin, tek tük olan olayi herkesde varmis gibi gösteriyorlar

Ismet
19 Haziran 2016, 15:52
Selam arkadaşlar
Benim kredidede hata oldugu bildirildi, avukat ve araci 100 lik aliyor, 1 ile 5000€ arasi 33% 5000 ile 20000 arasi 25% istiyor..
Benim ögrenmek istedigim, aramizda hic para alan oldumu, yani davayi kazanan oldumu?
Teşekkürler

Antakya
19 Haziran 2016, 16:04
.......Benim ögrenmek istedigim, aramizda hic para alan oldumu, yani davayi kazanan oldumu?.......

Alan olmadi, kazananda olmadi.......kardesim bu sordugun soru burada belki 436.972 kere soruldu. yok, Alanda yok verende yok. istersen bir göz at mesajlara.

Fedayi38
19 Haziran 2016, 18:26
Selam arkadaşlar
Benim kredidede hata oldugu bildirildi, avukat ve araci 100 lik aliyor, 1 ile 5000€ arasi 33% 5000 ile 20000 arasi 25% istiyor..
Benim ögrenmek istedigim, aramizda hic para alan oldumu, yani davayi kazanan oldumu?
Teşekkürler
Güzel kardesim otur cayini yudumla ve bekle daha davalar henüz yeni onun icnde zamana birakmak gerek.Sen gereken islemini yaptiysan beklemen gerek hepimizde burda bekliyoruz hayirlisiyla haberi alan ekler.

Adanasporlu
19 Haziran 2016, 18:44
benim avukat kendinden cooook emin..kesin alacagiz diyor :)

uyku
18 Temmuz 2016, 23:28
Slm arkadaslar kredi sözlesmesinden bir sonuca baglanan varmi merak ettim uzun zamandir hic yorum yapilmadi

Adanasporlu
19 Temmuz 2016, 00:44
Slm arkadaslar kredi sözlesmesinden bir sonuca baglanan varmi merak ettim uzun zamandir hic yorum yapilmadi

benim avukat bankayla yazisiyor suan..eski kazanilan emsal davalarin fotokopisini yollamis haber bekliyorum..
haber gelince hemen yazarim..
bana krediyi araci almisti davayi onun üzerine acti..

GS_HeMsO
22 Ağustos 2016, 16:41
Slm.
Ben 2008 yılında BHW Bankasından ev kredisi (100000€) çekmiştim. Bu konuları okuduktan sonra bende bankaya bir mektup yazdım. Bana cumartesi yazı yazdılar.
Bu olaylar medya tarafından abartıldığı şeklinde.
Ama nedense biz size şimdi 2,08% faiz ile krediyi verebiliriz ve vorfälligkeitsenschädigung 12800€ yerine 6200€ verirsiniz yazıyor. Anlayacağınız benim 10 sene dolmadan krediyi değiştirmek istiyorlarsa vorfälligkeitsenschädigung yarısını alırız diyorlar.

Birde 31.08.16 tarihine kadar karar vermem gerekiyormuş. Yani biraz aceleciler. Buda beni kandırmak istedikleri gibi geliyor.

Bana tavsiye edebileceğiniz bir sağlam avukat varmı?

Ben Hamm da kalıyorum.

Tsk

Gercekler
22 Ağustos 2016, 20:42
Google de bu cikti

Tikla beni (https://www.anwalt.de/verzeichnis/rechtsanwaelte.php?stadt=Hamm&rechtsgebiet=Bankrecht_und_Kapitalmarktrecht&cityid=3771)

Adanasporlu
23 Ağustos 2016, 00:21
bas vuru süresi bitti diye biliyorum..benim Avukat iyi gibi isterseniz ismini verebilirim ama Türk degil..

GS_HeMsO
23 Ağustos 2016, 17:15
Ben baş vuruyu zamanı dolmadan yapmıştım.
İstersen bana özelden senin avukatın ismini ve adresini yaz usta.

Tsk

nike73
23 Ağustos 2016, 20:44
Arkadaslar bu konu ile bir kac Avukata telefon actim telde bilgi vermiyorlar.Gelip görüsmemiz lazim dediler..
Rechtschutz'um olmadiği icin kendim ödemem lazimmiş sadece danişmaya ca.300-400 Euro dediler..
Maddi olanağim kısıtlı olduğundan biraz zorlanacağim gibim..
Acaba aramizda almancasi iyi olan Arkadaslarimiz varsa..
Bu konu ile ilgili iki üc satir yazabilirlermi.?
Gereken lazim olan bilgileride ekleyip per einschreiben bankaya göndermek isdiyorum.
En azindan bi şansimi denemek isdiyorum..
Yardimci olursaniz cok sevineceğim.
Şimdiden cok tskl. Arkadaslar.

Kredi tarihim 11/2010
10 sene üzerinden 4.12%

akbaba
23 Ağustos 2016, 21:44
Arkadaslar bu konu ile bir kac Avukata telefon actim telde bilgi vermiyorlar.Gelip görüsmemiz lazim dediler..
Rechtschutz'um olmadiği icin kendim ödemem lazimmiş sadece danişmaya ca.300-400 Euro dediler..
Maddi olanağim kısıtlı olduğundan biraz zorlanacağim gibim..
Acaba aramizda almancasi iyi olan Arkadaslarimiz varsa..
Bu konu ile ilgili iki üc satir yazabilirlermi.?
Gereken lazim olan bilgileride ekleyip per einschreiben bankaya göndermek isdiyorum.
En azindan bi şansimi denemek isdiyorum..
Yardimci olursaniz cok sevineceğim.
Şimdiden cok tskl. Arkadaslar.

Kredi tarihim 11/2010
10 sene üzerinden 4.12%

arkadasim 11/2010 tarihli kredi vertraginda hata yoktur,hatali denenler 2003-2008 senelerindekiler.
burda yazilanlari iyice okumani tavsiye ederim, kredi icin acilan davalarin tek kazanan tarafi var : avukatlar
burda defalarca soruldu,dava acip kazanan varmi diye, yok yok yok
2010 kredi vertraglari zaten temiz,bence bosuna hic kimseye para kaptirma...

turgut38
27 Ağustos 2016, 14:19
Arkadaslar ben krediyi 2008 almistim ve bir arkadasin tavsiye ettigi bir turk avuta davami verdim bana oyle guzel seyler anlatti bende gecen sene temmuz ayinda davayi verdim bir iki mektuptan sonra cevap gelmeyeye basladi eski mahkeme kararlarini ornek gostererektoplamda uc tane mektup geldi bana 16000 euro geri alacagimizi ve kredi vetragindan erken cikacagimi yazdi ben bunun uzerine tam 6 ay bekledim ne bir telefon ne bir mektup daha sonra ben telefon actim bankanin kabul etmedigini ve mahkemeye vermemiz gerektigini soylededi bana hukuk sigortaniz varmi diye sordu bende var dedim ve sigortanin kabul ettigini butun masraflarin odeyecegini soyledi baya uzun bir zamandan sonra ben telefon actim ne oldu diye islerin cok yogunlugundan benim kagitlari one alacagini ve gectigimiz hafta telefon acmami soyledi telefon actim cikmadi persembe gunu nihayet telefona cikti ve bana 45-50 dakikadan arayacagini soyledi ama aramadi simdi telefonlara cikmiyor buroyu ariyorum sekreter burda olmadigini benim davamla ilgili hale haber beklediklerini soyluyor acaba aranizda bukadar bekleyen arkadaslar varmi yoksa avukat beni kandirdimi benden on odeme icin 1200 istemisti yatirdim biraz yazi uyun oldu kusura bakmayin arkadaslar bana oyle geliyorki yine dolangirildik selamlar

GS_HeMsO
27 Ağustos 2016, 15:03
Slm.
Arkadaşım böyle avukatların ismini buraya yazki, Başka arkadaşımızın başı ağrımasın.

Bende benim davam için (yukarıda yazdım), Gelsenkirchen de Türk avukatına gittim (Ünal Tashan). Bu avukat televizyonda çıkmıştı.
Benden bir ödeme istemedi ve sigorta ödemeyecek olursa benden bir para talep etmeyecek birinci görüşmem için. Tabiki sigortaya ulan etmez, ve ben yinede davayı açacak olursam, ödeme yapmam lazım.

Tsk

caner
07 Eylül 2016, 20:38
Slm arkadaslar benim 21.10.2016 tarihinde Mahkeme'm var Stuttgart'ta hayırlısı rechtschutz yoksa iki kere duşunun derim ben veya aracı şirketler var komisyon alıyorlar eğer mahkemeyi kazanırsanız bir senedir uğraşıyorum mahkemeye giren arkadaslar varsa bize bilgi versinler lütfen

turgut38
14 Eylül 2016, 21:20
arkadasim bende bir 1,5 yildan beri bekliyorum halen mahkeme belli bir tarih vermedi

alperaga50
22 Eylül 2016, 16:38
arkadasim bende bir 1,5 yildan beri bekliyorum halen mahkeme belli bir tarih vermedi

Selam. Mahkemeler artik dava günü vermeye basladilar bankalar isi uzatiyor mecbur kalirlarsa anlasma yolunu seciyorlar mahkeme karari cikarmak istemiyorlar.eger karar cikarsa bütün davalari otomatik olarak kaybedecekler onun icin anlasiyorlar anlastiklari kisilere konusma yasagi getiriyorlar.
bekleyip görecegiz ben 16 aydir bekliyorum henüz mahkeme günü verilmedi bir yakinima ekim aynin 21 ine gün vermis mahkeme bakalim ne olacak.
hayirli si olsun.herkeze iyi günler.

turgut38
23 Eylül 2016, 22:25
arkadaslar benimde nihayet bugun mahkemeden mektup geldi 25.10,16 termin vermisler bakalim sonuc ne olacak mahkemenin sonucunu buraya yazarim selamlar

turgut38
18 Ekim 2016, 19:03
arkadaslar daha once yazmistim 25.10,16 mahkeme termin var diye mahkeme termini uzatmis 09.11.16 gunune yeni termin vermisler acaba neden uzatmis olabilirler mektupta sadece uzatma diye yazmislar sebep bildirmemisler selamlar

hOrOz
18 Ekim 2016, 19:10
arkadaslar daha once yazmistim 25.10,16 mahkeme termin var diye mahkeme termini uzatmis 09.11.16 gunune yeni termin vermisler acaba neden uzatmis olabilirler mektupta sadece uzatma diye yazmislar sebep bildirmemisler selamlar

kağıttta yazmıyorsa biz nereden bilelim ???

Adanasporlu
20 Ekim 2016, 11:38
bizde merakla bekliyoruz..gec olsun ama olumlu olsun..

turgut38
23 Ekim 2016, 18:11
caner arkadas senin mahkeme sonucun ne oldu acaba bizi bilgilendirirsen seviniriz selamlar

boyy
05 Kasım 2016, 12:36
bende Sparkasse deb kredi çekmiştim önce bir mektup geldi bir gün içinde parayı ödememi istedi bende zaman istedim şimdi Banka ve kredi buldum şimdi de olmaz diyor olay avukat da bakalım ne olacak (gecen sene krediyi 2.2 ile garati almıştım ondan dolayi olmaz diyor bizde zaten ilk kredi gecetsiz o kredi iptal etmek istiyoruz . gecersiz olan krediye ikinci anlaşma da gecersiz dir dedik pakalim ne olacak)

boyy
07 Kasım 2016, 13:16
yokmu burada kesin bir sonuca ulaşan

emin29
07 Kasım 2016, 15:47
Mahkemelerde halen cevap yokmu arkadaşlar

caner
09 Kasım 2016, 05:41
Slm mahkemem oldu hakim ne yapip edip anlastirmaya bakiyor alacagima yakin Bir teklifte bulundular Kabul ettim mahkeye girersen 50ye 50 sansim oldugunu soylediler Bende riske Atmak istemedim iyimi yaptim Bende bilmiyorum ne dersiniz

Adanasporlu
09 Kasım 2016, 11:07
Aleyküm selam Mahkeme oldu diyorsunuz ama mahkemeye girsem 50 ye 50 sansim var diyorsunuz anlayamadim madem mahkeme oldu niye tekrar olacak..
sanirim bu ön görüsmeydi..madem alacaginiza yakin verdiler hayirli olsun rizikoya grek yok..
Mahkeme masrafi oldumu ??

boyy
09 Kasım 2016, 11:45
Hangi Banka ile ve hangi sehirdesiniz bildiriseniz sevinirim

boyy
09 Kasım 2016, 11:47
Verbraucherschutz var onlara git onlar yol gösterir

boyy
09 Kasım 2016, 11:51
zannizannimca Banka mahkemede bir teklif yapti ya onu alacak yada itiraz edip kesin sonucu bekleyecek .

GS_HeMsO
09 Kasım 2016, 18:07
Slm.
Arkadaşım, keşke biraz önem gösterseydin yazı yazarken. İnan bana, ben hiç bir şey anlamadım.

Benim avukat da mahkemeye verdi konuyu. Bakalım nazaran mahkeme olacak?

Ben 2008 yılında BHW Bank dan 100000 Euro almıştım.

Mahkeme olursa, ben detaylı bir şekilde sizlere açıklarım.

Tsk

caner
09 Kasım 2016, 19:48
Slm ilk önce guterverhandlung oldu yani anlasma yoluna gidiliyor anlasilma saglanmassa gercek mahkeme oluyor Commerzbank di stuttgart da oldu iki tane vertrag vardi Benim bu birincisiydi onun Icin riske Atmak istemedim uc aśśa bes yukari anlastik ikinci vertrag Icin daha mahkeme gunu gelmedi AMa onu sonuna kadar goturmeye kararliyim ne olacaksa olsun Zaten giden gitmis Schweigepflicht oldugu Icin fazla detaya giremiycem AMa yazdiklarimla umarim Bir yol haritasi cizebilirsiniz özel bi sorunuz olursa cevap vermeye calisirim Benim masraflari Rechtsschutz karsiliyor

caner
09 Kasım 2016, 20:06
Bugün turgut38 arkadasin Termini vardi ne oldu acaba paylasirsa seviniriz

turgut38
09 Kasım 2016, 21:50
arkadaslar bende mahkemeyi kazandim benim vetragim 2018 de bitiyordu 10 yillik fest vetrag yapmistim erkenden yani bir ay icinde baska bankadan kredi alip diger bankanin parasini kapatabiliyorum birde bizim avukat 11000 euro istemisti diger bakadan ama cok buldular bizde 6000 euroda anlastik yani borctan 6000 euro dusecekler ve vetragtan hemen cikabilecegiz benim rechtsuzt mahkeme masraflarinin hepsini odedi selamlar

turgut38
09 Kasım 2016, 21:55
bilde arkadaslar bu isler cok uzun suruyor eger anlasma yoluna gidilmeseydi avukatin demesi bir yil daha suruyor zaten mahkemelerde bankadan yana benim izlenimim devlet bankalari koruyor eger mahkemesi olanlar varsa uc asagi bes yukari anlasin zaten devlette 22.06,16 bu isi sonlandirdi selamlar

turgut38
09 Kasım 2016, 21:56
beim bankada Sparkasse zaten yarisi Alman devletine ait

turgut38
09 Kasım 2016, 22:00
caner arkadas herseyi acik acik yaz neden ozelden yazipta cevap yazacaksin burda herkes bilgilensin oyle degilmi sonucta devlet sirri degilki selamlar

boyy
09 Kasım 2016, 23:44
dogru burda adin yok soy ismin yok Kim nereden bilecek kim oldugunu

Adanasporlu
10 Kasım 2016, 01:25
Sonunda somut seyler duymaya baslamak güzel..daha önce hep mis..mis diyorduk..o almis bu almis diye simdi ALDIM diye diyenleri duymak bizede umut Verdi..
benim avukat mektup yazip duruyor..2 kez 750 Euro Aldi benim alacagim 30 bin oldugu icin 3000 TL alirim demisti.. bizde okey dedik..
bir gelisme olursa size yazarim..daha öncede yazmistim bana bankadan krediyi araci birisi almisti Avukat oradan yakalayip parani geri aliriz garantisi vermisti..

boyy
12 Kasım 2016, 00:05
Burda hiç vatan sever bir avukat yokmu bize yol yordam gösterecek.

boyy
12 Kasım 2016, 00:07
bugüne kadar ödediğin faizler ne olacak

seloaga
14 Kasım 2016, 20:27
arkadaslar bende sizler gibi bekliyorum daha banada cevap gelmedi fakat benim yigenimin hayat sigortasi vardi
onada itiraz mektubu yazdirmistim ve sigortadan önce itiraz geldi iki hafta sonrada
hatali olduklarini kabul ettiler mahkemeye gitmeyin dediler ve 2500 euro yigenimin hesabina yolladilar
yani ben bu ev kredilerinden bayagi umutluyum
saygilar

boyy
22 Kasım 2016, 01:52
yokmu hala kesin nur cevaba ulasan biri

boyy
22 Kasım 2016, 01:55
kardesim senin islem nekadar sürdü

Fedayi38
05 Aralık 2016, 22:45
http://fs5.directupload.net/images/161216/sqledx9g.jpg (http://www.directupload.net)

kaymak18
15 Aralık 2016, 16:48
arkdaslarson durumlar nasil mahkemesi sonuclanan arkaslar var mi ?

giresun28
15 Aralık 2016, 23:02
benim bir arkadasim anlasma yoluna gitti bankasi ile ve 16 bin euro avantasi oldugunu söyledi.

kendi bankaya basvurmus red gelmis,daha sonra avukat yolu ile anlasma saglamislar.banka ismi ve kredisinin tutarini bilmiyorum.

benim kendi ev kredim ise simdilik avukatta ve eger rechtschutz davayi üstlenirse mahkeme yolu görünüyor.banka avukatimin istegini red etti,sparkassedeyim.

gecen hafta sigortanin istedigi bazi evraklari avukata gönderdim.

toprakakın
16 Aralık 2016, 08:29
Alabildiniz mi geri paranızı? Biz hala beklemedeyiz.

Fedayi38
16 Aralık 2016, 18:44
http://www.fotos-hochladen.net/remove/1a4c8fe7a6c030f1f6791acd77c77e87Avukattan gelen mektubu eklemek istedim fakat beceremedim yardimci olursaniz sevinirim.[/QUOTE]

aslankral
18 Aralık 2016, 02:11
http://www.fotos-hochladen.net/remove/1a4c8fe7a6c030f1f6791acd77c77e87Avukattan gelen mektubu eklemek istedim fakat beceremedim yardimci olursaniz sevinirim.[/QUOTE]

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?909-Board-a-Resim-nasil-eklenir

Fedayi38
18 Aralık 2016, 10:40
Sagolasin Kardes

Fedayi38
18 Aralık 2016, 10:44
Sagolasin Kardes cuma günü ekledim bir önceki sayfada.

akbaba
20 Aralık 2016, 18:21
benim is biraz karisik,6 daireli binada 4 kiracim var,biz telefonla bir avukatla görüsmüstük 2 sene önce, e mail ilede vertraglarimizi göndermistik.
önce rechtshutz hepsini veriyor dedi ve bankaya mektup yazip,mahkemeye gitti.
sonra bize rechnung yolladi ve kiracin var,rechtschutz sadece senin kismi öder dedi,avukatla anlasmazliga düstük,kurtulmak icin baska bir avukata gittik,mahkeme yolundan vazgectik.davanin sonu karisik ve masraf cok olacak diye,düsündük.mahkememiz filan olmadi.
gecen hafta bankadan arayip,vertraglar hakkinda görüselim demisler, bugün terminimiz vardi.
banka bizim mahmeden vazgectigimizi bilmiyor,hala avukat yoluyla dava pesindeyiz saniyor,bize avukatin yazdigi ilk mektubu gösterdiler,
isterseniz anlasalim, benim faizim 3,6% ve 8 sene daha sürecek. vertragi iptal edip,aktüel faizden 1,8% ile 2% arasiymis, yeni vertrag yapalim dediler.
bana yazili angebotu mektubla gönderecekler,bizde karar verecegiz.
icinizde böyle tecrübesi olan varmi? ne yapmali bilemiyorum
banka sparkasse

nike73
12 Ocak 2017, 12:09
Selam Arkadaslar,
bugün bu konu hakkinda Avukatimdan email geldi..
Almancan fazla yeterli olmadiğindan tam cözemedim..
1 kismini anladim..Paranin tamamini yatirin.. Hersey kapansin..
Ama ikincisini EUR 6.241,30 anliyamadim..
Eyer beni aydinlatirsaniz cok Sevinecegim Arkadaslar.?

Sehr geehrter Herr,

anbei übersende ich Ihnen ein mir zugegangenes Schreiben der Commerzbank. Diese schlägt einen Vergleich vor. Dieser Vergleich sähe vor, dass Sie zum 31.01.2017 das Restdarlehen in Höhe von EUR 22.316,64 zurückzahlen. Eine Vorfälligkeitsentschädigung würde nicht anfallen. Gleichzeitig würde die gesamte Geschäftsverbindung zwischen Ihnen und der Commerzbank beendet. Etwaige weitere Verbindlichkeiten gegenüber der Bank wären ebenfalls zum 31.01.2017 abzulösen. Hier wäre zu klären, ob solche Verbindlichkeiten bestehen. Diesbezüglich bitte ich um Mitteilung.

*

Mit dieser Vereinbarung würden Sie auf weitergehende Ansprüche, gerichtet auf Nutzungsentschädigung verzichten. Hierbei handelt es sich nach meinen Berechnungen um einen Betrag in Höhe von EUR 6.241,30. Die Berechnung habe ich auf der Grundlage der Annahme einer Verzinsung von 2,5 % über Basiszinssatz angestellt. Hierbei handelt es sich um eine gesetzliche Vermutung, da Sie keine Kenntnis darüber haben können, welche die Bank mit Ihren Zahlungen tatsächlich verdient hat. Der Bank steht es im Zweifel offen, nachzuweisen, dass sie einen geringeren Gewinn gemacht hat. Sollte dies gelingen, so stünden Ihnen nicht die errechneten EUR 6.241,30, sondern ein geringerer Betrag zu.

*

Vorteil des vorgelegten Vergleichsvorschlags wäre, dass die Angelegenheit in Ihrem Sinne kurzfristig abgeschlossen werden könnte und Sie ohne Vorfälligkeitsentschädigungszahlung aus dem Darlehen aussteigen könnten. Sie würden auch Zinsen sparen, insbesondere wenn Sie das Darlehen aus Eigenmitteln zurückzahlen könnten. Nachteilig bei dieser Lösung wäre, dass Sie auf weitergehende Ansprüche (Nutzungsentschädigung) verzichten, die Sie ggf. in einem besseren Vergleich oder aber einem gerichtlichen Verfahren erlösen könnten, wobei hier nochmals darauf hinzuweisen ist, dass der errechnete Betrag von der Bank widerlegt werden kann und der sodann bestehende Anspruch auch erheblich geringer sein könnte.

*

Ich darf Sie bitten, mir angesichts der von der Bank sehr kurz bemessenen Stellungnahmefrist (13.01.2017) kurzfristig mitzuteilen, ob Sie zu den vorgelegten Konditionen einen Vergleich wünschen. In diesem Falle würde ich ebenfalls kurzfristig Ihre Rechtsschutzversicherung um Zustimmung zu dieser Regelung bitten.

*

Mit freundlichen Grüßen

hOrOz
12 Ocak 2017, 12:44
birinci kısımda banka anlaşalım diyor geri kalan 22.000€ öderseniz kredi kapanacak

ikinci kısımda 6.241,30 € bir hesap çıkmış ama bu meblag da gerçekten hangi bankanın kredi de kar ettiğini ettiğinizi bilmediğiniz için bu meblağ daha da düşük olabilir deniliyor

üçüncü kısımda eğer bu parayı kendi imkanlarinizla öderseniz faiz den kar edeceğinizi fakat bu seçeneği seçerseniz bütün haklarınızdan vazgeçmiş sayılacaksınız

şunuda göz önünde bulundurun eğer itiraz edersek gerçek meblağ daha da düşük olabilir

nike73
12 Ocak 2017, 16:55
Cok tskl. Horoz Usdam ;)

Adanasporlu
12 Ocak 2017, 23:55
benim avukata son mektununa banka cevap vermeyince Mahkemeye gidelim yüzde yüz kazanma sansimiz var dedi..
bizde tamam dedik sigortamiz yok masraflari biz verecegiz

Fedayi38
17 Ocak 2017, 21:45
Banada Avkattan bu yazi geldi siz olsaniz bu durumda ne yapardiniz?

Sehr geehrter Herr,

ich nehme Bezug auf Ihre E-Mail vom 05.01.2017. Da ich mich bis zum 09.01.2017 im Urlaub befand, war mir eine frühere Rückmeldung leider nicht möglich. Folgendes kann ich zu Ihren Fragen mitteilen:

- Um Ihre Ansprüche korrekt berechnen zu lassen, benötige ich grundsätzlich alle Zinsbescheinigungen seit Beginn der Darlehen. Diese erhalte ich von der LBBW zugeschickt, sobald die seitens der LBBW geforderten Beträge, wie bereits in meinem letzten Schreiben mitgeteilt, an die LBBW gezahlt wurden.

- Da alle drei Darlehensverträge beendet sind, sind die Erfolgsaussichten derzeit nicht schlussendlich absehbar. Der Bundesgerichtshof hat in den letzten Wochen einige Entscheidungen getroffen, die die Erfolgsaussichten hinsichtlich des Widerrufs von beendeten Darlehensverträgen verringert, diese jedoch nicht aussichtslos werden lässt. Dem Bundesgerichtshof zufolge ist in jedem Fall eine Einzelfallentscheidung zu fällen, wobei das Datum des Vertragsschlusses, das Datum der Rückzahlung und das Verhalten der Kreditnehmer während der Vertragslaufzeit und danach in eine Abwägung einzubeziehen sind. Ob sich hieraus ergibt, dass in Ihrem Fall das Widerrufsrecht nach Rückzahlung des Darlehens verwirkt gewesen wäre und Sie somit keine Aussicht auf Erfolg in den vorgenannten Mandaten haben, ist aufgrund uneinheitlicher Rechtsprechung der Landes- und Oberlandesgerichte nicht feststellbar. Grundsätzlich schätze ich Ihre Erfolgsaussichten auf 40%.

- Für den Prozess müssten Sie außer den Kosten für den Finanzmathematiker (ca. 110,00 EUR pro Vertrag) und den Kosten für die Zinsbescheinigungen (ca. 250,00 EUR) nichts weiter bezahlen, da Ihre Rechtsschutzversicherung, wie Ihnen bereits mitgeteilt, die Deckung für alle vorgenannten Mandate erteilt hat. Sofern Sie eine Selbstbeteiligung mit Ihrer Rechtsschutzversicherung vereinbart haben würde diese ebenfalls noch anfallen. Ob eine solche vereinbart wurde, ist mir nicht bekannt.

Sofern Sie daher wünschen, dass die Angelegenheiten weiter verfolgt werden und Ihre Ansprüche berechnet werden, bitte ich Sie, die seitens der LBBW geforderten Beträge zu bezahlen und mir dies kurz mitzuteilen.

Dem Schreiben Ihrer Rechtsschutzversicherung vom 01.09.2016 ist darüber hinaus zu entnehmen, dass Ihre Rechtsschutzversicherung noch die Mitteilung des Baujahres der von Ihnen erworbenen Immobilie sowie die Überlassung des Kaufvertrages der Immobilie wünscht. Sofern sich hieraus nicht ergibt, dass Sie einen Neubau erworben haben oder das sie ihn selbst errichtet haben, wird die Deckungszusage Ihrer Rechtsschutzversicherung weiterhin aufrecht erhalten bleiben.

Ich bitte um Mitteilung des Baujahres der Immobilie sowie des um Überlassung des Kaufvertrages für das Grundstück.

Mit freundlichen Grüßen

Rechtsanwalt

Ozdenkaya
23 Ocak 2017, 13:53
Bu fazla ödenen faiz ile alakalı bilgisi olmayanlar bu yazıyı okumanızı öneririm. http://paratic.com/12-bankaya-tazminat-davasi-acilabilir/ Bende başvuru yaptım avukat aracılığıyla.

Adanasporlu
23 Ocak 2017, 16:05
Bu fazla ödenen faiz ile alakalı bilgisi olmayanlar bu yazıyı okumanızı öneririm. http://paratic.com/12-bankaya-tazminat-davasi-acilabilir/ Bende başvuru yaptım avukat aracılığıyla.
bu yazi sanirim Türkiye ile ilgili..

giresun28
27 Ocak 2017, 21:35
Bugün Avukatimdan mektup geldi,Rechtschutz davayi üstlenmis.
Mahkemede dava acmis.artik sonucu bekliyecegiz bakalim.
bu arada benim kredinin süresi 2014 de bitti.

benim bir arkadasim anlasma yoluna gitti bankasi ile ve 16 bin euro avantasi oldugunu söyledi.

kendi bankaya basvurmus red gelmis,daha sonra avukat yolu ile anlasma saglamislar.banka ismi ve kredisinin tutarini bilmiyorum.

benim kendi ev kredim ise simdilik avukatta ve eger rechtschutz davayi üstlenirse mahkeme yolu görünüyor.banka avukatimin istegini red etti,sparkassedeyim.

gecen hafta sigortanin istedigi bazi evraklari avukata gönderdim.

Adanasporlu
28 Ocak 2017, 12:51
benimde Avukatima banka cevap vermiyormus..haksizlar diye veremiyorlar ve mahkemeye gidecegiz dedi..bizde tamam dedik

Adanasporlu
20 Şubat 2017, 22:47
gecen avukata gittik kafam karisti..bizim yeni anlasmayida verelim bundan 20 bin Euro alirsin dedi..bende ne 20 bini ben sadece 7 bin Euro Faiz verdim nasil 20 bin geri alirim dedim..bayagi sey anlatti banka parayi kullaniyormus onun faizi falan dedi..ben inanmadim tabiki..samirim bizim esas davada yatacak o yüzden mahkemeye gitmeyecek gibiyim suana Kadar Avukara sigortamiz olmadigi icin 3000 Euro para verdik..mahkemeyi KESIN kazanirim diyor ama bana bu anlattigindan sonra inanmiyorum..

Adanasporlu
22 Mart 2017, 00:13
Haber gelen yokmu ???

seloaga
16 Nisan 2017, 09:20
Haber gelen yokmu ???

bende alti sene önce ev kredisi almistim kuzenimde benden bir yil önce evkredisi almisti
kuzenim 4.8 faizle ben 4.4 faizle aldik
kuzenimi banka aradi anlasalim mahkemeye gerek yok dedi o da
anlasma yoluna gitti mahkeme acsaydi 20.000 bin hakediyordu
fakat banka dediki anlasalim senin faizini bu günden itibaren 1.1 faiz uyguluyalim
kuzenim davadan vazgecti su an 1.1 faizle anlastilar dosya kapandi
mahkemeye gitseydi 20.000 alacakti fakat davanin uzamasini istemedi
benim kredi ise beklemekteyim yeni bir haber gelince siz arkadaslarla paylasirim
saygilar selamlar

Adanasporlu
17 Nisan 2017, 22:53
benim Avukat mektuplar yazdi ama sonuc elde edemedi..bosu bosuna 3000 Euro verdim..
MAhkemye gideim dedi cavap bile vermedim...

seloaga
18 Nisan 2017, 08:54
benim Avukat mektuplar yazdi ama sonuc elde edemedi..bosu bosuna 3000 Euro verdim..
MAhkemye gideim dedi cavap bile vermedim...

sevgili arkadasim sen neden avukata para ödüyorsun anlamadim
mesela benim anlasmam hak edersek aldigimin yüzde yirmi besi ni kendileri alacak
benim cebimden para cikmiyacak

Adanasporlu
18 Nisan 2017, 23:24
ne yazikki biz öyle anlasmadik..biz eGARANTI mektupla hallederim dedigi icin tamam demistik..3000 Euro bosuna verdik..

seloaga
19 Nisan 2017, 09:30
ne yazikki biz öyle anlasmadik..biz eGARANTI mektupla hallederim dedigi icin tamam demistik..3000 Euro bosuna verdik..

sevgili adanasporlu arkadasim almanyanin neresinde oturdugunu bilmiyorum ama ben
odenwald breuberg de oturuyorum buraya yakin oturuyorsan sana yardimci olmak
isterim benim duyduguma göre tekrar dava acabiliyorsun ama ben o tarafa gidince
senin bu davani soracagim seni bilgilendiririm bu arada benim memlekette adana
yani hemseriyiz saygilar selamlar

Fedayi38
21 Nisan 2017, 23:06
Arkadaslar bugün Avukata gittim ve görüstüm.
Bana benim davanin olumlu oldugunu söyledi ve kazanmamizin yüzde yetmis gibi oldugunu söylüyor.
Bana dedigi su davayi kayip etsek bile hic bir kayibin olmaz dedi olsa olsa 650€ yanar dedi fakat karsiliginda tahmini olarak 10-15 bin euro arasi para alirsin dedi.
Bu 650€ yu 250€ su bankadan jahressummenblätter istiyecek geriye dönük yani son 10 seneyi. Ikinci 250€ da Finanzmatematikere verecekmis bu gecmis 10 seneyi heablamasi icin birde olurya dedi davayi kazanamasak rechtschutza 150€ selbstbeteiligung ödersin dedi.En sonundada sonuc nezaman belli olur dedim oda bana yaza belli olur dedi bende ins.... kazanirsak izin parasi cikar dedim ve ayrildim.

serdar77
22 Nisan 2017, 12:47
Arkadaslar her avukat olumlu bakiyor bu ise. Sizin aranizdan hic parayi geri alan oldumu?

selvet
22 Nisan 2017, 13:56
bana da auvkat kazanirsin demisine ragmen ve 2 sene gecmesine ragmen hic bir bilgi bana yolamadi.
rechtsschutz da cikisimi verdiler bu olaydan sonra fazla zarar göründügü icin baska sigortalarda bana tekrar rechtschutz yapmiyor.
yani benim acimda cogu auvkatlar para kazanma amacli kazanirsin deyip mileti gaza getiriyorlar.
yinede kendi karainiz.
burda arkadas da kazandi adama 2020 de bitecek olan keredisini simdiden bitirerek düsük bi faiz teklif edildi.
tanimadigniz bi auvkatla bu ise girmeyin derim

Adanasporlu
23 Nisan 2017, 02:02
sevgili adanasporlu arkadasim almanyanin neresinde oturdugunu bilmiyorum ama ben
odenwald breuberg de oturuyorum buraya yakin oturuyorsan sana yardimci olmak
isterim benim duyduguma göre tekrar dava acabiliyorsun ama ben o tarafa gidince
senin bu davani soracagim seni bilgilendiririm bu arada benim memlekette adana
yani hemseriyiz saygilar selamlar
Aleyküm selam BEn Aachenda kaliyorum Avukatimiz Krefeldte bize mektupla kesin hallederiz demisti..sonra yanina gittik MAhkemeye verecegizb dedi ve %100 kazaniriz dedi..ama mektup icinde %100 dedigi icin biz umut görmedik..en son mektup yazdi 14 Nisana kadarkarar verin dedi..bizde mektubuna cevap bile vermedik..öyle biraktik..bizlerdende selamlar saygilar..Aachene bekleriz..

Fedayi38
23 Nisan 2017, 12:04
Benim anlamadigim bu davada Rechtschutzu olan arkadaslar neden cekiniyor.
Benim Rechtschutzumdan avukata bildiri gelmis dava üstleniyorlar yani ödüyorlar.
Sizlerinkinide Rechtschutz ödüyorsa bence hic cekinmenize gerek yok zanederim.
Burdakayip edeceginiz birsey yok bence yoksa benmi yaniliyorum arkadaslar bilmedigim birseyllermi var.
Benide aydinlatirsaniz sevinirim.

seloaga
23 Nisan 2017, 16:24
Aleyküm selam BEn Aachenda kaliyorum Avukatimiz Krefeldte bize mektupla kesin hallederiz demisti..sonra yanina gittik MAhkemeye verecegizb dedi ve %100 kazaniriz dedi..ama mektup icinde %100 dedigi icin biz umut görmedik..en son mektup yazdi 14 Nisana kadarkarar verin dedi..bizde mektubuna cevap bile vermedik..öyle biraktik..bizlerdende selamlar saygilar..Aachene bekleriz..

sevgili hemserim 240 km aramizda uzaklik var kismetse tanisiriz
senin mevzuya bir seyler yazmak isterim ben duyduguma göre
bu ev kredileri icin hak arama suresi tekrar uzatilmis yani uzatilmissa
tekrar birilerine danisabilirsin eger öyle bir hakkin varsa bence git
tekrar dava ac ama benim actigim gibi olursa senin cebinden bes kurus
cikmaz bir düsünmeni tavsiye ediyorum benim davadan yeni gelisme olursa
ben yinede sizleri bilgilendiririm saygilar

Adanasporlu
24 Nisan 2017, 00:00
sevgili hemserim 240 km aramizda uzaklik var kismetse tanisiriz
senin mevzuya bir seyler yazmak isterim ben duyduguma göre
bu ev kredileri icin hak arama suresi tekrar uzatilmis yani uzatilmissa
tekrar birilerine danisabilirsin eger öyle bir hakkin varsa bence git
tekrar dava ac ama benim actigim gibi olursa senin cebinden bes kurus
cikmaz bir düsünmeni tavsiye ediyorum benim davadan yeni gelisme olursa
ben yinede sizleri bilgilendiririm saygilar
evet o Kadar uzak degiliz...insalahh tanisiriz..biz hic dava acmadik..Avukat mektupla KESIN olarak hallederim Mahkemeyegerek demisti..simdi iseMAhkemde KESIN alirim diyor bizde inamamdik dedigim gibi mektubuna cevap vermedik o da aramadi..öyle biraktik.umarim sizler alirsiniz..selamlar

turgut38
26 Nisan 2017, 20:08
arkadaslar bende 2015 yilindan beri ugrasiyorum nihayet mahkeme sonuclandi ve 6000 euro para geri odediler krdimin zamanina daha iki sene vardi krediyide simdiden cikabiliyorum benim hukuk sigortam vardi hepsini odedi sunu soylemek istiyorum sonuna kadar gidin hepiniz mutlaka kazanirsiniz sadace biraz sabretmeniz lazim birde bu isten gercekten anlayan avukatlarla calisin selamlar

aslankral
27 Nisan 2017, 20:27
arkadaslar bende 2015 yilindan beri ugrasiyorum nihayet mahkeme sonuclandi ve 6000 euro para geri odediler krdimin zamanina daha iki sene vardi krediyide simdiden cikabiliyorum benim hukuk sigortam vardi hepsini odedi sunu soylemek istiyorum sonuna kadar gidin hepiniz mutlaka kazanirsiniz sadace biraz sabretmeniz lazim birde bu isten gercekten anlayan avukatlarla calisin selamlar

turgut usta sen nerede kaliyorsun, yakin ise enin avukattan bilgi alabiliriz.

Adanasporlu
01 Mayıs 2017, 01:19
gözünüz aydin ilk defa ALDIM diyen siz oldunuz...hayirli olsun..

akbaba
01 Mayıs 2017, 15:56

gözün aydin arkadasim, bu konu acilali 2 sene oldu,173 mesaj yazilmis, ilk para alan sen oldun.
biraz detay yazabilirmisin? hangi bankadan,ne zaman ve ne kadar kredi almistin?% kac faizle? kiracin varmi? ev veya daire ne almistin?
sen neyi kazandin? bu 6000€ ne icin sana ödendi? rechtshutz'un hangisinde? avukat masrafin ne kadar tuttu?
cok olduysa kusura bakma

turgut38
01 Mayıs 2017, 18:47
arkadaslar benim banka sparkasse herford sene 2009 yuzde 4,8 faiz almistim kredi 170,000 kiracim yok avukat masrafi olarak ilk once 1200 euro odemistim 6000 euro bana fazla faiz alindigi icin odendi yanliz bu 6000 euro oyle birseyki onun bile finanzamt vergisini aliyor rechzut D.A,S avukatla yuzde 30 anlasmistim yani 6000 euronun yuzde otuzu ben burada bielefelde kaliyorum sparkasse bana 30,04.2017 kadar zaman vermisti bankadan cikmam icin bende commerzbankla anlastim faiz orani yuzde 1,2 anlastim selamlar baska sorusu olan varsa yardimci olurum

giresun28
01 Mayıs 2017, 20:52
Makemeden mektub geldi guterverhandlung icin. Artik ne anlama geliyorsa bilmiyorum. benimde orda olmami zorunlu tutuyorlar ayrica avukat olmasinida istiyorlar. Gegen hafta bankadanda arayip randevu istediler AMA randevunun nedenini söylemediler.

Bugün Avukatimdan mektup geldi,Rechtschutz davayi üstlenmis.
Mahkemede dava acmis.artik sonucu bekliyecegiz bakalim.
bu arada benim kredinin süresi 2014 de bitti.

seloaga
28 Haziran 2017, 06:31
arkadaslar bugün bankadan aradilar haftaya randevu verdiler sonucu haftaya sizinle paylasirim saygi ve selamlar

Adanasporlu
12 Temmuz 2017, 09:28
arkadaslar bugün bankadan aradilar haftaya randevu verdiler sonucu haftaya sizinle paylasirim saygi ve selamlar
merhaba ne yaptiniz ????

seloaga
11 Ağustos 2017, 12:22
bankaya gittim bankadaki memur yüzüme bakmadan sizzin randevunuz bugün degil haftaya dedi
bende sinirlendim birakip ciktim bugünde bankadan tekrar aradilar randevu icin bende sizinle
muhatabat olmak istemiyorum baska birisi arasin konusalim dedim yani onun bana yaptigi
saygisizligi suratina vurdum sizinle kesinlikle bu konuyu konusmak istemiyorum dedim
o da tamam dedi merkezden bir memura devredecegini söyledi simdi haber bekliyorum
gelismelerden tekrar haberdar ederim saygilar

GS_HeMsO
11 Ağustos 2017, 15:14
Slm. Benimde 12.01.18 tarihinde mahkemem var.
Bakalım sonuç ne olacak.
Sizleri mutlaka bilgilendiririm

TatliPiskopat
21 Kasım 2017, 23:24
Merhaba arkadaslar. Bu Wiederrufsbelehrung hatasi 1991-2007 senesi arasi yapilan Lebensversicherung ve Bausparvertrag larda da varmis. Bilgisi olan varmi? Sigortada calisan bir arkadas dedi ve daha yeni yeni davalar aciliyormus. Bir kac kisi kazanmis davayi. Zinses zins den yüklü bir miktar cikiyormus. Bir bilen duyan oldumu acaba?

GS_HeMsO
26 Aralık 2017, 12:54
Slm.
Ben 2008 yılında ev kredisini 4,8% faiz ile almıştım.
Bu olayı duyduktan sonra yani 2016 yılında mahkemeye verdim bankayı (BHW Bank).
Bana ilk başlarda birçok mektup geldi. Size günün faiz oranında yeni kredi verebiliriz diye ama vorfälligkeitschaden 8500 Euro istiyorlardı.
Neyse, 12.01.2018 tarihinde mahkeme randevu var.
İki gün önce bana mektup gönderdiler ve mektubu da bana mahkemeye gitmeyin, vorfälligkeitschaden de ödemeden çıkabilirsiniz diye teklif ettiler.

Cuma günü avukat ile konuşacağım, bakalım benim avukat ne yapalım diyecek.

Sizleri sonradan tekrar bilgilendiririm.

Tsk

GS_HeMsO
30 Aralık 2017, 00:26
Slm.
Arkadaşlar ben BHW bakın yaptığı teklifi kabul ettim.
Artık haftaya yeni bir banka ile anlaşma yapmam lazım.

yaseren
31 Aralık 2017, 22:24
Merhaba arkadaslar,benim de sorum bu widerrufsbelehrung hakkinda var.Benim Darlehen bitti. 2007-2017 arasi yapmistim,gectimi itiraz hakim.
bilgiler icin sagolun.Allaha emanet olun

Adanasporlu
14 Mayıs 2018, 20:36
sanirim kimse para alamadi..yine kandirildikmi ???

GS_HeMsO
14 Mayıs 2018, 22:44
sanirim kimse para alamadi..yine kandirildikmi ???

Usta, benim tekrardan tazminat davası açmam gerekiyordu.
Ama ben hemen çıkış alma kararı verdim.
Zamanında 4,8% faiz almıştım, şimdi 1,9% ödüyorum.
Ben sadece bu faiz olayından yılda yaklaşık 4000 euro kar yapıyorum. Buda bana yeter.

Tsk