PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koln civari brennholz

gizemm
15 Mart 2023, 14:06
Slm arkadaslar ben kolnde kaliyorum , her zaman kamin icin kislik odunumuzu forster dan ismarlar ve gidip keserdik , ama bu kez odun bestellung yapmak icin gittimizde odun yok bitti dedi
bildiginiz yerde odun satis yeri varmi uygun fiyata nerden kaminholz bulabilirim ? saygilar

batum
15 Mart 2023, 18:50
Ben köln den deglim ama
uygun odun bauer(Ciftci) larda oluyor

gizemm
17 Mart 2023, 13:21
hangi cifciler onlar - koln yada koln civari olupta kamini olan arkadaslar nerden odun aliyorsunuz adres verirseniz sevinirim .

hOrOz
17 Mart 2023, 13:58
hangi cifciler onlar - koln yada koln civari olupta kamini olan arkadaslar nerden odun aliyorsunuz adres verirseniz sevinirim .

Çiftçi de odun bulunmaz çevrendeki Forstamt lara sor..

Köln çevresinde Bergisch Gladbach filan orman bakımından zengin yöreler+

https://www.google.com/maps/search/Bergisches+Land+forst%C3%A4mter/@50.884392,7.208384,11z/data=!3m1!4b1

batum
17 Mart 2023, 21:03
Çiftçi de odun bulunmaz çevrendeki Forstamt lara sor..

Köln çevresinde Bergisch Gladbach filan orman bakımından zengin yöreler+

https://www.google.com/maps/search/Bergisches+Land+forst%C3%A4mter/@50.884392,7.208384,11z/data=!3m1!4b1

öyle deme ummadigin tas bas yarar ;-)

Ben 10 senedir ciftcilerden aliyorum (bauern)

10 bauerdan 3-4 ü odun satiyor (Hamburg yakinlari)

gizemm
18 Mart 2023, 14:39
Evinde kamini olan tek benim sanirim , kimse kislik ihtiyaci olan odunu nerden aldigini soylemek istemiyor yada herkes gaza gecti

batum
18 Mart 2023, 21:07
Evinde kamini olan tek benim sanirim , kimse kislik ihtiyaci olan odunu nerden aldigini soylemek istemiyor yada herkes gaza gecti

Bur forumda yazan Arkadaslar odun yaksaydi kesinlikle söylerdide
--------------------------------------------------------------

Digerlerine gelince sana Söyle anlatayim

Ben Almanyaya 46 sene önce cocukken geldim
Bizim burda kestane agaci varmis (Karadeniz kestanasine benziyor,ufak ve tatli)
3-5 Aileden baska kimse bilmiyormus.Düsüne biliyormusun 30-40 sene boyunca kimseye söylemeyip
kendileri toplayip yerlermis

Bizlerse bir sey bulsak herkese duyururuz,Herkes faydalansin diye

Ama maalesef bazi insanlar cok bencil

hOrOz
18 Mart 2023, 21:21

Burda orman işletmelerinden alıyorlar (Gemeindeforstamt)

Geçen sene Eifel bölgesinde çalıştım adam orman işletmesinden aldığı odunları yarıyordu

Bizim Aachen civarıda Gemeindeforstamt üzerinden açık artırmayla satılıyor
https://www.aachen.de/de/stadt_buerger/umwelt/wald/03_waldwirtschaft/brennholz/index.html

akbaba
19 Mart 2023, 03:04
ben 15 senedir kaminofen kullanıyorum, şimdiye kadar odun için para ödemedim
bahçe işleri yapan firması olan arkadaşlarım var, Onlar ağaç kesince, kestikleri odunu atmak için para vermeleri gerekiyor
bunun yerine kestikleri ağaçların odununu benim bahçeme atarlar, bende onları keser ve 2 sene bekletir yakarım
biraz zahmeti var tabii, odunu kesmek,güzelce dizmek zahmetli, bir de her zaman iyi agaç getirmiyorlar, şansıma ne çikarsa, ben eiche-buche yanında meyve agaçlarını tercih ederim, çam agacı hem fazla ısı vermiyor, hemde baca ve soba için iyi degil
eğer bahçeniz müsaitse, bahçe işleri yapanlara sorabilirsiniz.

atsiz77
19 Mart 2023, 10:18
Ebay Kleinanzeigen takip edin orda Odun var, hatta Ağaç kesme işini öğrenirsen hem ağacı keser odunu bedava alır üstünede para kazanırsın.

Ozanonur38
19 Mart 2023, 13:01
Ben Baumarktdan 10kg Paketlerde preslenmis Kaminbriketts ve Kohlebriketts aliyorum. En temizi.
Daire oldugundan Kellerye indirip kulanmasi kulanisli oluyor. Lazim oldukca eve 10kg Paket halinde temizce getiriyorum. Dairedeki Kamin Wasserführend. Soba yaninca otomatik dairedeki kaloriferler de isiniyor. :)

gizemm
19 Mart 2023, 21:54
Bendede wasserführende kamin var tek problem su isininca otomatik sistem acmiyor ben kler e gidip kendim acmam lazim , sonrasinda suyu sistem tüm odalara kendi yolluyor

@r@y@n
20 Mart 2023, 09:19
Ben Baumarktdan 10kg Paketlerde preslenmis Kaminbriketts ve Kohlebriketts aliyorum. En temizi.
Daire oldugundan Kellerye indirip kulanmasi kulanisli oluyor. Lazim oldukca eve 10kg Paket halinde temizce getiriyorum. Dairedeki Kamin Wasserführend. Soba yaninca otomatik dairedeki kaloriferler de isiniyor. :)

Bende wasserführende Kamin yaptirmak istiyorum. Bana tavsiye edebilceginiz bir Firma varmidir? Selamlar

gizemm
20 Mart 2023, 15:43
Tanidigim firna yok benim kini 2010 yilinda ev aldigimizda,, alman bir insalatör kitabini okuya okuya yapti kurdu baya bir ugrasti sistem i tavsiye ederim su ile tüm evin odalari isiniyor

@r@y@n
21 Mart 2023, 09:13
Tanidigim firna yok benim kini 2010 yilinda ev aldigimizda,, alman bir insalatör kitabini okuya okuya yapti kurdu baya bir ugrasti sistem i tavsiye ederim su ile tüm evin odalari isiniyor

Cevabin icin sag ol.
Sende Warmwasserspeicher varmi, varsa kac Litrelik, kac metrekare istiyorsun?, yaninda Gaszentralheizungmu var?
Mesela bir aksamdan sabaha kadar ne kadar odun koyuyorsun?
Selamlar

gizemm
29 Mart 2023, 14:26
Evet evde gas da var ama kamin oldugu icin lazim olmuyor , ayrica benim Warmwasserspeicher 1 tonluk ve yeterli oluyor 2 -3 saatlik kamin yakmakla evin tamami 120 m2 ısınıyor

@r@y@n
30 Mart 2023, 10:26
Evet evde gas da var ama kamin oldugu icin lazim olmuyor , ayrica benim Warmwasserspeicher 1 tonluk ve yeterli oluyor 2 -3 saatlik kamin yakmakla evin tamami 120 m2 ısınıyor

bir tonluk süpermis
2-3 saatlik yakdimi isiniyor ok- tekrar odun kac saat sonra koyuyorsun?
Benim amacim mesela aksam son odunu koyup ertesi gün sabahi bulurmu veya öyleni. Sen tekrar ne zaman koyuyorsun?

enes67
30 Mart 2023, 14:35
bir tonluk süpermis
Benim amacim mesela aksam son odunu koyup ertesi gün sabahi bulurmu veya öyleni. Sen tekrar ne zaman koyuyorsun?

Selam Arkadaslar,
Benim evdede WasserführendeOfen var , evi isitmak icin devamli yakit (Odun veya Kömür ) atman gerek , yoksa cevreyi Evi isitmiyor .
Yani evde soba bulundurmak hele SU TANKLI OLDUGU ZAMAN cok zahmetli , isisi cok hos oluyor ama

batum
30 Mart 2023, 19:57
bir tonluk süpermis

sobaya Eiche veya Buche attimi cok uzun süre yaniyor
ama sabaha kadar biraz zor
Kömür yakman lazim
kömürüde fazla attimi sobanin ici döküm oldugu icin izgarasini eritiyor

gizemm
03 Nisan 2023, 13:42
Kömür asla yakmiyorum Wasserführende kamin icin odun yakmak en mantiklisi kömür tavsiye edilmiyor sisteme zarar verir , eiche en güzeli hem isisi yüksek hemde daha uzun yaniyor - ama eiche yoksa buche da iyi ,ama tanne asla iyi deyil cok is yapiyor kara duman atiyor gece yatarken artik odun atmiyorum her hangi bir firtinada duman geri teper ev halki zehirlenir en mantiklisi yatarken atmamak kendi kendine zaten sönüyor