PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba kredisi

ahmet976
07 Mart 2023, 17:51
Sa arkadaşlar araba olacağım 25000 değerinde krediler şu anda %6 diyorlar bildiğiniz düşük faizli kredi alabileceğim yer varmi. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

batum
07 Mart 2023, 18:06
25000 Euroya kredili araba ???
ich sage nichts

Musti
07 Mart 2023, 19:47
6% altinda suan sor

Birbey 3.0
07 Mart 2023, 22:04
Check24 ve smava.de başka yerde daha ucuz bulamazsın.

Ama 25000 Euro borç ile araba almayı bende garipsedim.

dadaloglu3865
07 Mart 2023, 23:06
hic tavsiye etmem kardesim ilerde pisman olursun

Emo1980
08 Mart 2023, 00:26
Check24 ve smava.de başka yerde daha ucuz bulamazsın.

Ama 25000 Euro borç ile araba almayı bende garipsedim.

Garip olan nedir?

batum
08 Mart 2023, 01:13
Garip olan nedir?
Anlamadiysan sorun yok
devam et

Bir kac sene sonra cebinde olmayan parayla bir teneke parcasina neden bu kadar para verdigini anlarsin

Birbey 3.0
08 Mart 2023, 16:43
Garip olan nedir?

Borç gereksimli olan birşey için yapılır. Borç demek kazanmadığın parayı harcamak demek.

Misal paran yoktur. İşe girdin ve uzakta. 5000 Euro çekip araba alanı anlarım. Yani zor durumda olursun anlarım.

Ama 25.000 Euro pek gereksimli değil gibi geliyor bana.

Araba tabiki şart şu günümüzde. Ama 5000 - 7000 Euroyada ayağını kesecek kadar yeter maddiyeti yoksa insanın. Ama izine gideceğim falan diye alınıyorsa anlamsız.

Allah yinede çekenlerin işlerini ve sağlıklarını rasgetirsin diyeyim.

atsiz77
08 Mart 2023, 17:29
Ağalar konuyu açan ahmet976 ustayı daha tam dinlemeden suçlu ilan etmişsiniz.

Şuanki piyasadaki duruma göre bu faizlerle bende o kadar fazla para verip araba almam doğru, durum hele bi kendisini dinleyelim.

Birbey 3.0
08 Mart 2023, 20:21
25000 Euro'da yüzde 6 faiz demek, yillik 1500 Euro faiz geliyor üstüne. Onuda 1 yilda teorik olarak ödersen.

Dört senede ödersen 25000 Euro üstüne 6000 Euro faiz biniyor.

Sirf bu 6000 Euro'yu aya dökersen aylik 125 Euro faiz ödüyorsun.

Milyonlarca kisinin evsiz kaldigi, Almanya'da enflasyonun hortladigi zamanda gereksiz yere borc altina girmekdir.

Ama iste araba hastaligi var bazilarinda. Bir tür kumar gibi birsey.

talo176
08 Mart 2023, 21:20
@ahmet976,
Arkadaslari dinle ve bu isten vazgec..
25k kredi bi araba icin mantiksiz, ilerde cok pisman olursun..
Belki hevesin var, güzel bir araba kullanmak.. ama aradan bir kac ay gectikten sonra o heves gider ve satmak istersin, ama bu sefer 20 bine zor satarsin + faiz.. yani bir kac ay icinde 7-10bin zarar yaparsin..

Birbey 3.0
08 Mart 2023, 23:14
01/2012 yılında 5,5 yaşındaki Mercedes 12400 Euro verdim.

11 seneyi geçti ve halen biniyorum.

Bozulanı yaptırıp yaptırıp biniyorum. En karlısı ve mantıklısı.

Cuma günü Stoßdämpfertest yaptıracağım arabaya. 230.000 km'de.

Manuel Vites. Getriebe ve Differenzialöl'de değiştirtcem.

Birde yeni lastik alacağım.

Allah kaza bela vermezse gittiği yere kadar.

İçim rahat bir şekilde biniyorum.

Arabalara bakıyorum. Adamlar şimdi 10 yaşındaki Meecedese en az 15.000 Euro istiyorlar. Oda bulursan o fiyata.

Türkiye'ye döndü burası. Gittiği yere kadar.

TRSnake1992
08 Mart 2023, 23:23
10 yasindaki arabaya 15bin vermek sorun degil, araba gitmis yaklasik 300bin km daha dünyanin parasini istiyorlar, anlamis degilim.

Birbey 3.0
08 Mart 2023, 23:33
15 binde cok. 100000'de olsa bile.

Biz yıllarca lüks içinde yasadık. Türkiye'deki insanlara hep diyorduk sizdeki arabalar Almanya'da cöplükde diye.

Nacizhane fikrim, aklın varsa altındaki arabana sahip çıkacaksın.

Niye durmadan Umweltplakete falan çıkarıyorlar. Çevre bir yana, ama sana yeni araba sattıracak.

Şubat 2022'de iliğu hanımın başkasına tuttu. Stuttgarta ilik vermeye çağırdılar. Benim Dizel girmiyor.

Aradım Ordnungsamtı. Durumi anlattım. Bana demesinmi şehirini girişine parl edin ve ondan sonra otobüs ile gidin. Adama dedim, anlamadın galiba, biz hayır işi yapıyoruz, can kurtarmak için gidiyoruz. Belgesini mailledim. Zar zor izin verdiler. Stuttgartın içinde dönüşte lambalar bozukdu. Trafik polisi bir ara bize yılık yılık baktı. Çıkaracak bizi dedim, çıkarmadı.

mavi78ates
09 Mart 2023, 08:14
Arabalara bakıyorum. Adamlar şimdi 10 yaşındaki Meecedese en az 15.000 Euro istiyorlar. Oda bulursan o fiyata.

Türkiye'ye döndü burası. Gittiği yere kadar.

Mercedes yine iyi adamlar 10 yaşında Fiesta 10 bin istiyor bu suanki piyasa hiç normal deyil

Birbey 3.0
09 Mart 2023, 13:42
İşte onun için yaptır yaptır bineceksin.

25000 falan çok para. Yarın Allah göstermesin bunun işsizliği var, hastalığı var, düğün derneği var. Araba sırf zarar edilen bir teneke. Ya alacaksın 15-20 @ene bineceksinki değsin bu paraları vermeye. Yada 5000e alacaksın, fazla marka ekstra takip etmeyeceksin. KM az olsun, küfü olmasın diyeceksin ve bineceksin.

Musti
09 Mart 2023, 14:33
Al bin kefenin cebi yok

webci
09 Mart 2023, 14:45
Suana kadar yorum yapmadim ama genelleme olarak arkadaslar dogru tavsiyede bulunmuslar,,tabi bunlari sende önceden kestirmis olmalisinki ucuz kredi ariyorsun..
Acizane düsüncem olarak derimki 25bin avro araba bu devirde cok para,,
Tabi senin gelirin giderine bagli..
Keyfin kiyaksa paranda varsa olabilir,,lakin karsi oldugum tek sey haram olan faiz..
Buna hepimiz bulasmisiz..
Eeer, napalim evmi almayalim,arabami almayalim,,izne mi gitmeyelim..
Herkes kendi bilir...

Birbey 3.0
09 Mart 2023, 14:57
Al bin kefenin cebi yok

Heee...yarin ama ondan sonra kiz istemeye gidince "Dünür bende para yok" demesini iyi biliyorlar ama. Körmü arabalara o kadar para vermeseymis, derim ben kiz babasi olsam.

webci
09 Mart 2023, 15:00
Ya evliyse;)

Cengiz Bond
09 Mart 2023, 15:02
ahmet nerde? ahmet cokdan aldi arabayi gitti smilie_ban_005

talo176
09 Mart 2023, 19:10
Al bin kefenin cebi yok

Birikmisin varsa, olur.. ama 25k kredi araba icin????

antika
09 Mart 2023, 19:38
arkadaslar kendi düsüncem tabiki beni baglar yorumlairniz okudum hakliisniz genelde ama su var gencler icin bu dediiginiz gecersiz yetisgin cocugu olanla bilir baba ve anne olarak bizler yardimci olmuyozmuyuz biz binemedik o binsin veya biz yapmadik o yapsin diye arkadasimiz düsük kredi sormus bizler sadece biliyorsak ona cevap verelim alir almaz kendi bilir diye düsünüyom kolay gelsin ( benim düsüncem beni baglar arkadaslar haddim degil kimseye farkli birsey demek ) genclerin altindaki arabalara bir bakin birde eskidendi türkler kötü arabaya biniyor demek simdi en iyisine en lüksüne biniliyor öyle görüyom hakkisir binsin alak kaza bela vermesin kimseyede

Birbey 3.0
09 Mart 2023, 19:56
Zaten çocuğunu seven anne baba oğlum lüks arabaya binsin diye para vermez. Verirse iyilik etmez. Şımartır.

Çok gördüm etrafımda ehliyet parası babası veren. Ehliyeti kaptıran kaptıran. Benim gibi kendi çalışıp ödese cebine acıdığı için ehliyetinin ve arabın değerini bilir.

Para çocuğa zor durumda kalırsa veya ev dam alırsa verilir. Keyif için verirsen kıymet bilmez. Allah korusun çarpar çarpar gelir.

Musti
09 Mart 2023, 20:29
Birikmisin varsa, olur.. ama 25k kredi araba icin????
kazandi paraya bagli ben Faizler cikmadan Kredi aldim gerek yokdu ama uygun oldu icin aldim max vade yaptim 3% den aldim.

Generell gesprochen profitieren Kreditnehmer von der Inflation: Der nominale Betrag ihres Kredits bleibt gleich, aber das Geld ist weniger wert. Somit sinkt die reale Schuldensumme. Kredite lassen sich somit leichter zurückzahlen, man kann sie „weginflationieren“.

batum
09 Mart 2023, 21:15
türkler kötü arabaya biniyor demek simdi en iyisine en lüksüne biniliyor öyle görüyom hakkisir binsin alak kaza bela vermesin kimseyede

Güzel yazmissin
Bizim burdada herkesde 1-2 yasinda mercedes bmw arabalar var
Benim köylüm mersedes S bilmem kac aldi 20000 euroya,kis geldi kis tekerligi yok diye agliyordu
Oglu 27 bin euroya Golf gti aldi 200 Euro taksitle ödüyor

Ha bende iyi bir -ok degildim tabii gencligimde bende 50 bin euro vermisimdir arabalara (mark olarak 100 bin)
Bugün elimde o yönden ne var ? hic bir sey

Hani düsünüyorumda bugünkü aklim olsa hayatta arabalara bu kadar para vermezdim

Ben Millet Mercedese BMW biniyor diye onlarla yaris etmeye calismam
bir polo 6 N vardi ise gidip geliyordum bana yetiyordu,4 sene önce isden cikinca sattim ,daha arabada almadim

Herhalde yaslaninca böyle oluyor :) :) :)

Birbey 3.0
09 Mart 2023, 21:20
Tecrübe denen şey gençken lazım, ama iş işten geçtikten sonra yaşlandıkca geliyor. Akıllı insan eğer gençken bunun farkına varırsa o tecrübeleri yaşamadan faydalanır.

ahmet976
10 Mart 2023, 00:49
Sa arkadaşlar sizlerin naçizane fikirlerine saygı duyarak araba almaktan vazgeçtim. Allah hepinizden razı olsun

batum
10 Mart 2023, 12:45
Sa arkadaşlar sizlerin naçizane fikirlerine saygı duyarak araba almaktan vazgeçtim. Allah hepinizden razı olsun

Tebrikler
Gerekden iyi karar verdin

antika
11 Mart 2023, 20:36
Zaten çocuğunu seven anne baba oğlum lüks arabaya binsin diye para vermez. Verirse iyilik etmez. Şımartır.

aslinda dogru söylüyon ama hengi ortamda hangi cagdayiz sizin oralari bilmemde büüyksehirde yasayanlar genelde almanayasa cocugunu kaybetmemek icin tavizler verioyrlar verenleri biliyom yeterki cocuk dönsün diye eger büüyksehirde iseniz söyle cikin disari bahnhoflara veya bagzi yerlere bakin ne demek isteigimi anlarsiniz kücük yelre icin birsey diyemem mutlaka cevreyeda bagli bu bir gercek kolay gelsin

webci
11 Mart 2023, 20:57
Uzun lafin kisasi:
Anne ve babalar karakterlerini cocuklarina aktariyor ve krndi yaptiklari hatalari onlarda yapiyor veya iyi hareketleri..
Zaten is taviz boyutuna vardiysa cocuk ustunlügu ele gecirmis baskiya baslamistir..
Buda anne ve babanin zaten bayragi tektiginin ispati..
Cevrenize bir bakin..
Bizim turklerin yasadigi sosyal hayat nasil..malesef ortada ne amca ne dayi ne abi ne yenge,,herkes miras yuzunden birbirine kanli bicakli,,
Kiskancliklar
Yalanlar
Gösterisler
Cagas atmalar..
Oglanlar uniyi bitirmeden,is sahibi olmadan ,kizlar sorumluluk yasina gelmeden ve okuyup bir baltaya sap olmadan ask mesk pesinde..
Yalanmi??
Bunlar kendi hayatlarini duzenleyip ayaklari uzerinde duramadan ileride cokuklarina nasil bir hayat bagislayacak..
Gerci konu 25 bin avroya araba almak ama yazdiklarim genel bir bakis.....

Birbey 3.0
11 Mart 2023, 22:02
Bugün büyük oğluma ditibe Kuran kursuna götürdüm. Daha ikinci dersi.

Öğlen namazına 20 dakika kala namaz kılınan bölüme gittim.

13-14-15 yaşlarında çocuklar mihrabın orada birbirleri ile boks yapıyorlar, birbirlerini tekmeliyorlar. Vaiz verelin kürsüde aklınca ezan testi yapıyorlar.

Belki 15 kişiydik. Kalabalıkda değil. Hiç büyükler var, hakkımızda ne düşünür, düşünen yok.

Aile terbiyesi maalesef alamamışlar.

Tuhafıma gitti.

Sonra oğlum geldi. Kapıdan içeri baktı. Beni görünce gülümsedi. Sevindi ve koşarak yanıma geldi.

İçimden bir ses dedi, daha belli olmaz 9 yaşında, ama anlatarak, göstererek, yeri gelip arkadaş olup şuana kadar terbiyesini verebilmişim.

Tabiki büyül konuşmamak ve asla ve asla başka anne babaları yadırgamamak lazım. Kimse çocuğunun kötü olmasını istemez. Bugün belki çoçuğum iyi, ama yarın ne olur bilemiyorum.

Ama ben çocukken öyle şeyleri büyüklerimin yanında yapmayı cesaret edemezdim.

Allah hepimizin çoluk çocuğunu korusun. Hiç bir zamanda benim çocuğum yapmaz dememek lazım.

webci
11 Mart 2023, 22:42
Usta zamamimizin teknolojisi ve nimetleri degil cocuklari büyükleri bile raydan cikardi..
Gene burada da bir zorlama yok..
Herkes iradesi dogrultusunda egriyi ve dogruyu seciyor..
Camideki cocuklara gelince disarda kiz tavlamaya gitmektense camii ye gidip islam egitimi almalari tabiki dogrudur..
Burada cocuklara camii adabinin ögretilmeyisinin eksikligi var..
Ne olursa olsun herseyden önce ahlak...
Insan herseyi bilir ama herseyi yapmaz..

Birbey 3.0
12 Mart 2023, 00:04
Ben kızlar ile erkeklerin edep çercevesinde arkadaş olmalarına karşı değilip. Tam tersi. Normal karşılıyorum. Bu doğanın normal akışı. Olgunlaşmanında bence gereksimi. İlerideki evlilikler için bence bir recete. Kızların nasıl düşündüğünü günlük hayatda erkekler daha iyi anlıyor ve terside öyle.

Misal meslektaşım var bayan. Onunla bile sohbet ederiz whatsappda. Eşimim onayı var, onun eşininde onayı var. Herkes edep ve sınırı bilmesi tabiki şart..

Kimse ters anlamasın, yani blu cağına kızların ve erkeklerin sohbet etmesi iyi birşey. Geceleri tozsun diskoda falan kastetmiyorum. Misal bir kafede gündüzleri arkadaş ortamında sohbet etmek gibi.

Memoli1976x
12 Mart 2023, 00:18
Konu Araba Kredisi ama son meesajlara bakildiginda bambasaka yerlere gelmis Konu.

Konuyu Acan Arkadasimiz Araba Almaktan vazgectiginden ve Konununda daha fazla dagilmamasi icin müsadenizle kapatiyorum.