Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Behindertinausweis ve rente

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    159 mesaja 349 teşekkür aldı
    Sagol Dostum, eger %50 GdB olsaydi ve 35 yil sigortali calismisliginda olsaydi (Altersrente für schwerbehinderte Menschen) kanunundan yararlanip 60 yasinda erken emeklilik icin basvurabilirdin.

Malesef bende %50 var ama 35 sene calismisligim yok.Ayni sen gibi 27 sene calismisligim var.Su an arbeitslosum.
    Is bulamiyorum, bir is buldular 2 ay calistim her yerim agridi bende Ankylosierende Spondylitis (Entzündliche starke Rheuma) und Spondylolisthesis (Wirbelgleiten) rahatsizliklari var.Schwerbehinderung %50 yi bunlardan aldim.
    Hareket ettigimde Beton gibi oluyorum sag sola dahi dönemiyorum.
    Kendim Cosentyx 150 mg adinda fertige iyne kullaniyorum aynen seker hastalari gibi.

Rentenkasseden Rentenauskunf'da 7 Jahre und 8 Monate'ye ihtiyacim oldugu yaziyor.
    Burdan yeri gelmisken bu 7 sene 8 ayi ben 3 cocugun yillarini esimden alip dolduramazmiyim? Böyle birsey varmi?
    Konu Haziran tarafından (19 Ağustos 2023 Saat 20:17 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,677
    1,640 mesaja 3,358 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol Dostum, eger %50 GdB olsaydi ve 35 yil sigortali calismisliginda olsaydi (Altersrente für schwerbehinderte Menschen) kanunundan yararlanip 60 yasinda erken emeklilik icin basvurabilirdin.

Malesef bende %50 var ama 35 sene calismisligim yok.Ayni sen gibi 27 sene calismisligim var.Su an arbeitslosum.
    Is bulamiyorum, bir is buldular 2 ay calistim her yerim agridi bende Ankylosierende Spondylitis (Entzündliche starke Rheuma) und Spondylolisthesis (Wirbelgleiten) rahatsizliklari var.Schwerbehinderung %50 yi bunlardan aldim.
    Kendim Cosentyx 150 mg adinda fertige iyne kullaniyorum aynen seker hastalari gibi.

Rentenkasseden Rentenauskunf'da 7 Jahre und 8 Monate'ye ihtiyacim oldugu yaziyor.
    Burdan yeri gelmisken bu 7 sene 8 ayi ben 3 cocugun yillarini esimden alip dolduramazmiyim? Böyle birsey varmi?
    Onu anca emeklilige hak kazanirsan yapiyorlar biliyorum,,diyelimki hastaliktan emeklilik hakki kazandin antragda soylersin..

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    647
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gecmis olsun Arkadasim.

Eger simdiye kadar cocuk bakim senelerini yaptirmadiniz ise kendi üzerine yaptirabilirsin.

v800 formunu doldurup gönder.,kagitlarla birlikte. Ben yazmistim form`a ,ben degil esim bakmisti cocuklara diye.
    Ben yillar önce cocuklari esimin üzerine kayit ettirdim.

Hatta gebursurkundeleri istemislerdi,elimde olanlari kabul etmediler,yeniden standesamtdan tekrar aldim gebursurkunde.
    Konu aksarayli tarafından (19 Ağustos 2023 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı aksarayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun Arkadasim.

Eger simdiye kadar cocuk bakim senelerini yaptirmadiniz ise kendi üzerine yaptirabilirsin.

v800 formunu doldurup gönder.,kagitlarla birlikte. Ben yazmistim form`a ,ben degil esim bakmisti cocuklara diye.
    Ben yillar önce cocuklari esimin üzerine kayit ettirdim.
    tesekkürler cevap icin,
    valla bu Yurtdisi emeklilik kanunu degismeden önce sanirim hanimin üstüne yaptirmistim.Hanimi TR'de emekli edebilmek icin ama kanun degisti zorlasti bizde öyle kalmistik.
    Ama daha renteye gidenimiz olmadi, ne esim nede ben daha rente olmadik? tekrardan degistiremiyormuyuz ki?
    ben degistirebiliyorsunuz diye okudum ama emin degilim.Dedim ya rentenkasseye gidip soracagim.
    Konu Haziran tarafından (19 Ağustos 2023 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Türkiye'de sigorta girişim 1981 yılı,askerlikle beraber 10 seneyi dolduruyor.Bunu Rentenkasse'ye bildirmiştim.Süre olarak Tr'de calışmışlıkta sayılıyormuş (doğru yanlış bilmiyorum) ama renten geld'e bir faydası olmuyormuş Toplarsak 37 sene yapıyor benimki.Sonuç ne olur önümüzdeki aylarda görecez.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı cabbar abi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de sigorta girişim 1981 yılı,askerlikle beraber 10 seneyi dolduruyor.Bunu Rentenkasse'ye bildirmiştim.Süre olarak Tr'de calışmışlıkta sayılıyormuş (doğru yanlış bilmiyorum) ama renten geld'e bir faydası olmuyormuş Toplarsak 37 sene yapıyor benimki.Sonuç ne olur önümüzdeki aylarda görecez.
    Türkiyede sigortali calismisligin varsa burda sayiliyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)