Reha-Klinikdeki heyetlerin Türklere karsi tutumu maalesef diger hastalara göre daha olumsuz oluyor.
son 5 sene icinde 2. defa ayni psychosomatische-klinige gittim ve terapist ayni kisiydi,
ayni klinikte olan diger bir kac vatandasimizin yasadigi olumsuzlugu bizzat kendimde yasadim.

2015 yilinda konulan teshisi (Diagnose), heyete girmeden klinige vardigimdan 4 gün sonra iptal ettiklerini söyledi terapist.
terapist ile teshisi geri vermeleri icin 3 defa konusdum. her defasinda agresif sekilde bana benim icin hile yapamayacaklarini söyledi ve bende benim icin hile yapilmasini istemedigimi, bana verilen teshisi geri istedigimi söyledigimde konusmayi/tartismayi bitirdi.
bende kendisininde imzasi olan 2018/2019 klinigin bana verdikleri raporunu gösterdim, o zaman teshisi hile olarakmi verdiklerini söyledigimde, o zaman hastaydin simdi iyisin dedi. bende heyete girmeden karar veremezsiniz dedim ve direk Oberarzt gittim.
olayi anlatdim ve terapistin demesine göre teshisi Oberarzt iptal ettigini söyledigini söyledim.
teshisin ne zaman konuldugunu sordu 2015 yili dedigimde biraz PC bakarak oyalandi ve o an o klinigin 2018/2019 yilinda verdigi raporu gösterdim.
rapora bakti ve benim dosyanin kendisine eksik geldiginden dolayi sadece 1 tane teshis koydugunu söyledi. bana verilmis olan teshisi kendilerinin kaldiramayagini söylerek tekrardan kayitlara geri yazdi.
Doktorlardan konulan teshisi (Diagnose Code) Code olarak isteyin ve dosyanizda bulunsun.

60 yasinda issiz Vatandasimizinda psikoloji ve diger hastaliklari oldugu halde 6 saat üzerinde calisir sekilde rapor verdiler.
40-45 yasinda bayan vatandasimiza teshisini koymuslar ve 3 saat altinda vermeleri gerektigini söyleyerek 3-6 saat calisir raporu vermisler.

klinigin vermis oldugu raporla emekli olunacak/olunmayacak diye olay yok, karari DVR veriyor.
Facebookda Erwebsminderungsrente gruplari var, orada yazilanlara bakildiginda Rehaya gitmeden emekli olanda var, Reha 3 saatin altinda rapor verdigi halde emekli olamayanlarda var.
bazilari 1-2 ay icinde bazilari 7-8 ay sonra emekli olurken, 4-5 seneden beri mahkemede olan kisiler var.