Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1+1 daire yatirimlik ve finanzamt olayi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    332
    251 mesaja 366 teşekkür aldı
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

almanyada 1+1 daire almayi düsünüyorum yatirim amacli. Fakat aklimda bi soru var bu vergi olayi tam olarak nasil isleniyor? Diyelim kira aylik kaltmiete 250 euro getiriyor yani yilda 3.000 euro. Ben burda nekadar vergi vermem gerekir? tek gelirli biriyim (angestellter) evli degilim ve bitane evim var kendim oturuyorum kredili...

finanzamtdan sene sonu yaklasik 2bin üzeri para aliyorum (lohnsteuerbescheinigung dan) ailem benle yasadigi icin ve gelirleri az oldugu icin bunuda etkilermi daire olayi?
    olay söyle:

senin kiradan ayri gelirin vardir, bu aldigin net kira gelir sayilir. yani mesela 40.000 € brutto kazandiysan, 43.000 € kazanmis olursan.
    isyeri üzerinden 40.000 € yu mevcut Steuerklassen ile ödedigin icin, seni sonu tabii borclu cikacaksin.

ama su da var, o 3.000 € kirayi kazanmak icin harcadiklarini, kazancindan düsüyorsun Steuererklärung yaparken. mesela o sene ödedigin faizler, kendin öedigin sigartalar, tamiratlar, daireye her türlü yatirimlar.

korkacak birsey yok, biraz fazla vergi ödersin, ama onun yerine kazancin yükseliyor ve bir dairen extra olmus oluyor.
    Konu Cengiz Bond tarafından (20 Aralık 2023 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)