Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2810 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede Yaz uygulaması

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    bu kadar saçma bir yorum okumadım ..

bir zamanlar bir gazeteciye aynı oyunu yapmışlardı ..Hac bu yıl da Kurban'a rastladı! diye

madem birileri yanlış yaziyor sende yanlışlarla daha yanlıs bilgiler veriyorsun

tarihten bahsediyorsak ilk uygulama 30 Nisan 1916 ile 1 Kasım 1916 da uygulanmıştır

O zaman Rusya da Suudilere göre saatlerini ayarlamışlar çünkü onlarda 2011 de sadece yaz saati 2015 den itibaren sadece kış saati uyguluyorlar.

senin teorine göre o zaman Avrupayla iş yapan Japon firmalari batması gerek
    Konu hOrOz tarafından (12 Eylül 2016 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar saçma bir yorum okumadım ..

bir zamanlar bir gazeteciye aynı oyunu yapmışlardı ..Hac bu yıl da Kurban'a rastladı! diye

madem birileri yanlış yaziyor sende yanlışlarla daha yanlıs bilgiler veriyorsun

tarihten bahsediyorsak ilk uygulama 30 Nisan 1916 ile 1 Kasım 1916 da uygulanmıştır

O zaman Rusya da Suudilere göre saatlerini ayarlamışlar çünkü onlarda 2011 de sadece yaz saati 2015 den itibaren sadece kış saati uyguluyorlar.

senin teorine göre o zaman Avrupayla iş yapan Japon firmalari batması gerek
    @hOrOz arkadasim Vermis oldugum hangi bilgi yanlis söylermisin?
    Ikincisi ben idia eden den alinti yaptim..Madem sana sacma geliyor neden peki orta avrupa saatine yakin 30.boylam ( GMT+2 izmit ) saatine uyarlanma di da taaaa igdir 45.boylam baz alindi ?

Ulusal bircok sirket saat farkindan dolayi islerini yapmakta zorlandigi kanitlanmis birsey degilmi ? Amazonda calisan bir arkadasim sirf merkezi yönetimle görese bilmek icin sabahin 5.inde uyanip konferez yapiyordu yada gecenin gec saatinde uykusundan uyandirilmislii coktur.
    Hem ben calisma saatlerine göre ayarlanmadigini söyledim , ayarlanmadigi zaman batar demedim.!! Bir de yapilan arastirmalarin oldugunu ve yaz kis saati uygulamasinin eenerji kazanci sagladigini tespit ettiklerini söyledim.

Ruslar kismina gelince , onlarin cografi durumu bizimkine nazaran daha degisik oldugu icin öyle bir karar almis olabilirler, detayini bilmedigim icin daha fazla birsey diyemiyecegim ama senin de malumundur ki Rusyanin büyük bir yüz ölcümü sibirya da kaliyor ve orada fazla yasandi yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)