Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3134 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kiralanmis daire satin almak nelere dikkat

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    @ Dalga Ustam,

inan okadar bilgim yok, benim bildigim yil'da Hausverwaltung ve daire sahipleri ile birlikde "Eignetümerversammlung" yapilir, bahs etmis oldugun mevzu tam burda dillendirilip neticelendirilecek birsey.
    Bu toplantida bunu mutlaka gündeme aldirman lazim, zira diger mülk sahiplerinide muhtemelen hemen fikren yanina kazanirsin.
    Yapmis oldugun aciklamalar ile birlikde, bu artisi hicbir ev sahibi kabul etmez, kaldiki Wirtschaftsplan ile ilgili tüm Eigentümer'lar toplanip onayi aliniyor, önümüzdeki yil hangi artislar olacak ve bunun sebepleri ne orda konusuluyor.

Beni sakin yanlis anlamayin, ama bu Hausverwaltung'larin cogu sere.... istedikleri seyi istedikleri gibi yansitip kafa karistiriyorlar, bu konuda mutlaka güvendiginiz bir ismin Beirat'da olmasini tavsiye ederim, zira o mülk sahiplerini temsilen onlar ile SIKSIK görüsüyor.

Benim acizane birtane kirada olan dairem var, cok bilgim yok sadece kendi tecrübemi paylasdim. Bu konuda mutlaka daha fazla ve saglam bilgisi olan kardeslerimiz vardir.

@ firstantepli kardesim,
    birtane dairen varsa bir konto kafi, ama bu isin ticari olarak yapip birkac dairen varsa ayri bir konto acman mantikli.
    Ama bendeki gibi, aylik kira geliri ve Hausverwaltunga giden meblaglar acikca belirlenebiliyorsa hic gerek yok, nacizane benim tavsiyem.

Kaution (Mietsicherheit) kiracidan evinde olasi kasti hasarlari, anlasmaya uymayan mesela sen tapeten sökülmüs olarak geri teslim edilecek demissin sözlesmeye adam hicbisey yapmadan birakmis, bunlari bertaraf etmek üzere alinan bir güvencedir.
    Eger kiracin tüm anlasmalara uydu, ve hicbir sorumlu oldugu hasar olusdurmadiysa bu parayi oldugu gibi geri iade ediyorsun, yok hasar vs. olusduysa hasarlari karsilayip arta kalani geri veriyorsun.

Sen parayi sahsen alip yatirim yaparsin, bisey alirsin kimseyi ilgilendirmez, ama zamani gelince geri vermen gerektigini bilmen lazim.
    Faizlendirmen gerekmiyor kesinlikle!

Selamlar
    Almanyadan

2. 2 kişi Almanyadan üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)