Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum masraflar nasil olur sizce?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Edit......
    Konu player6767 tarafından (18 Temmuz 2023 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,685
    1,651 mesaja 3,372 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka şimdi aradi ok verdi

Almasam pisman olcam ama bir tarafdanda korkuyoruz ja ödiyemezem diye yatirdim para gitcek banka elimden alir saten
    2 cocuklarim var ikiside daha kucuk biri 1 yasinda biri 3 yasinda
    Herkezin dedi gibi faizler yuksek ayda sirf 1600 euri eve gidicek.. Sondertilgen hersene 3500 euro yapmis olsam bile kalan borcumuz halen
    155 bin euro simdi 15 sene sonra faizler neolur bilmiyorum yuksek oldu diyelim nasil ödicem onun korkusu var..

Hanim evi cok istiyor tabiki bende icimize yatti ama korkuda var cok
    2 cocuk var onlari ev borcu icin sunu alamam bunu yapamam diyesimde yok
    Hanim pflegede calisiyor suan Elternzeita 5 aya kadar seneye evi alırsam en kotu 500 euro mini joba gitmesi gerekiyor.

Kafam cok karisik 2 haftadir bunu dusunuyorum kafam catliyor
    Usta anliyorum
    Biryerde merak biryerde korku..
    Parayi bereitstellen yapip almassan cezasini odersin..o yuzden istersen bankayla tam bir gorus..acik acik anlat ve beratere tavsiye sor..senin schmerzensgrenseni yazdim,birde bankaya sor..
    Sen beni bosver,bak bana soracak olsan yada senin yerine ben olsam almazdim .cunku oncedende yazdim,,ev almanin bir suru ayagi var..devletle komsu oluyorsun,,bankaya soeumluluklarin var,tapuyu bankaya iade edeceksin,,
    Senin sesin ne diyorsa oraya git..biz sana burdan anca al al deriz,,yasayacak ve o sikintilara girecek sensin..

4. webci üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka şimdi aradi ok verdi

Almasam pisman olcam ama bir tarafdanda korkuyoruz ja ödiyemezem diye yatirdim para gitcek banka elimden alir saten
    2 cocuklarim var ikiside daha kucuk biri 1 yasinda biri 3 yasinda
    Herkezin dedi gibi faizler yuksek ayda sirf 1600 euri eve gidicek.. Sondertilgen hersene 3500 euro yapmis olsam bile kalan borcumuz halen
    155 bin euro simdi 15 sene sonra faizler neolur bilmiyorum yuksek oldu diyelim nasil ödicem onun korkusu var..

Hanim evi cok istiyor tabiki bende icimize yatti ama korkuda var cok
    2 cocuk var onlari ev borcu icin sunu alamam bunu yapamam diyesimde yok
    Hanim pflegede calisiyor suan Elternzeita 5 aya kadar seneye evi alırsam en kotu 500 euro mini joba gitmesi gerekiyor.

Kafam cok karisik 2 haftadir bunu dusunuyorum kafam catliyor
    O korkuyu anliyorum. Hepimiz o korkuyu yasiyoruz. Ama dedigim gibi rizikosuz birsey yok. Af buyur, dünya cocuk dogarken bile Allah korusun rizikosu var.

Kendi ayligim 3000 Euro. Esim Teilzeit calisiyor 1100 Euro kazaniyor. Ikide cocuk var bende. Bire kiracim var.

Eve giren para:
    3000 Euro + 1100 Euro + Kindergeld 250 Euro + Kindergeld 250 Euro + Kiradan kalan net 620 (Kira vergisi ve Nebenkosten ciktikdan sonra ortalama)

Toplam: 5520 Euro.

Aylik gider sirf bankaya 1936 Euro. Kindergeldi dogdum dogali biriktiriyorum. Ölüm zulüm olmazsa hic dokanmiyorum. 500 gider yani.
    Kaliyor 3084 Euro.

Mutfak harcligi yaklasik 800 - 1000 Euro. Bunun icinde McDonalds falanda var ayda bir iki kere.

Kaliyor 2084 Euro.

Ev icin ortalama masraf 400 Euro düsün.

Kaliyor 1684 Euro.

Gaz aylik 130 Euroya düstü. Elektrik sirf 50 Euro bende.

Kaldi 1504 Euro.

Internet = 27,50 Euro ödüyorum aylik. Ceptelefonu yaklasik 30 Euro.

Kaldi 1446 Euro.

Tabiki bazi aylar sigortalar, falanda geliyor. Coluk cocugun masrafi. Ayda belki 400 Euro anca para atabiliyorum kenera iki Kindergeld haric.

Suanda iyi idare ediyorum. Ama tutumlu insanimdir. Dealdoktor, MyDealz gibi appleri takip ederim. Kiyafetleri orada ucuz bulunca alirim. Hanimda dikkatli alisveris eder.
    Cocuklarin yazlik kiyafetlerini hep Türkiye'den LCW Waikki ve Ernstig Familyden alirip. Kislik ayak kabilari sezon sonu gelecek kis icin alirim. Böyle kolay kolay en kral kislik cizme 50 Euro gecmiyor.

Araba sigortasini her yil en ucuz nereyse oraya gecerim. Elektrik, Gaz hersene degistiririm.

Arabam 2005 model Mercedes. Yaptiri yapitir binerim. Birde Corsa F aldim. Köyde yasadigim icin iki tane araba lazim.

Benizini falan derken dedigim gibi Kindergeld haric 400 - 500 Euro ancak biriktirebiliyorum. Oda her ay degil ama.

Seneye hesapladim aylik net 200 Euro cikiyor. Bir kac yil daha gectimi nefeslenecegim.

Cocuklarima bagzen bende birsey alamiyorum. Tabiki hos degil. Ama bir yandan iyi. Az ile yetinmeyide ögreniyorlar. Yokluga alismak bence bu devirdeki cocuklar icin cok daha önemli.

Lafin özü:
    Disini sikarsan, hesabinizi bilirseniz oluyor. Tabiki basta sen ve hanim bazi seylerde feragat etmeniz gerekecek. Ne zaman hersey ozaman Angebotda ozaman alacaksiniz ayakkabi ve kiyafetleri.

Ayligin ne kadar bilmiyorum. Ama gerekirse yenge hanim fazla calisacak. 500 Euro ile olmaz bu is. Ikinizin geliri 4000 Euro Kindergeld haric gelmesi lazim.

Birde söyle düsün. Borcu neden bitirmek istiyorsun? Verme misal Eigenkapital hepsini. Elinde 50000 Euro dursun. Taksit yine 1600 Euro olsun. Bugün kiralik bir eve ciksan Einfamilienhaus onu kiralmis gibi düsün. Yaslaninca taksidi düsürürsün. Sen vefat ve hanim vefat ettikten sonra diyelim borcun yarisi kaldi. Ev fiyatlari dahada artar ona kadar. Cocuklarin biri devir alir krediyi ve devam öder. Yada satarlar ve elinde kapital kalir.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Temmuz 2023 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Eigenkapital vermesem aylik rahat 1600 sirf kredi öderim o yüzden öyle yapdim eigenkapital 100 bin verdim aylik az ödemek. Icin suan bu kredi
    1% Tilgung sadece

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)