Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 603 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teilerwerbsminderungsrente

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    159 mesaja 349 teşekkür aldı
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Haziran kardeş Reha ya gitmeni tavsiye ederim,eğerki emekli olmak istiyorsan,yok ben emekli olmucam vazgeçtim dersen o ayrı mesele gitmeyebilirsin.

Arbeitslosengeld,krankengeld için gerekli bilgileri sana daha öncede verdik tekrar tekrar aynı şeyleri soruyorsun.

Horoz un dediği gibi bağlı olduğun kurumlardan,kanunlardan hiç birşey öğrenmemişsin malesef.

Bende aynı senin durumundayım, ALG1 aldım, ALG1 alırken krank yaptım 3 ay Krankasse geçtim sonra çıktım ordan tekrar ALG1 başvurup devam ettim.

Geçişte sorun oldu aradım krankenkasse böyle böyle sorun yapıyor Arbeitsagentur dedim,sağolsunlar yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar.

Yani demek istediğim insan işin içine girdimi otomatikmen neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreniyor.

Hayatında Arbeitsamt ın yolunu bilmeyen,ALG1 veya ALG2 almamış,krankengeld almamış bir insan isterse süper almanca bilsin konuşsun, sana sadece bildiği duyduğu kadar yardımcı olabilir.

Ama para,prim olunca maşallah idiğini düdüğünü araştırmışsın.126000€ nerden hesapladın.rente de kaç param var, reha ya gidersem prim kesilirmi şunu yaparsam primim artarmı ne merak ettim nede düşündüm.

Önce sağlık, allah ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin , milyonları olupta doktor doktor çare arayanlardan eylemesin.

Ama para,prim olunca maşallah idiğini düdüğünü araştırmışsın.126000€ nerden hesapladın.rente de kaç param var, reha ya gidersem prim kesilirmi şunu yaparsam primim artarmı ne merak ettim nede düşündüm.
    Bak sende Cahil kalmissin hic birseyi ögrenmemissin.
    DRV den belirli yillarda Renteninformation gelir.Orda senin ve isverinin ödedigi Prim yazar.
    Yada DRV nin sayfasina giris yaparsan oradan Versicherungsverlauf, Renteninformation, Rentenauskunft, Lückenauskunft belgelerini indirebilirsin.
    Bunu didik didik arastirmaya gerek yok ki.Sanada gelmistir bu Belgeler belirli dönemlerde, iste gelen Kagitlara bakmadan köseye attigini icin bilemiyorsun sonrda burda Ahkam kesiyorsun.

Kusura kalmada,demek ki tuzun kuru hic birsey düsünmedigine göre.
    Yani surda Krankengelden ALG1'e tekrar gececegim Rente olma sansim yok ne yapmaliyim dedim, yani hayat hikayemi yazdiniz ya.

Herkesin olaylari degisiktir sende basit gelismis olaylar bir baskasinda mümkün degil veya olmayabilir.
    Ben böyle yaptim sende yap demekle olmuyor. Ben DRV'den Renteye Red aldim ama neden aldim belki sende olmayan baska Problemler yüzünden aldim, belki Widerspruch dahi veremeyecegim bir durum var.
    Ben sana bunlari anlat demedim ki. Burda sordugum ben Krankengeld aliyorum, onu durudurup tekrar ALG1'e gececegim nasil yapmaliyim? Yani konuya yorumlar fikirler katmanin bir anlami yok ki.

Birgün Horoz birgün sen bir gün bir baskasi, ya kardesim istemiyorsunuz Cevap vermeyin.Yada cevap verirken yorum katmayin isin icine. Karsidaki ne sormus biliyorsan net yaz, bilmiyorsan yazma.
    Konu Haziran tarafından (24 Ocak 2024 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.

2. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)