Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3073 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iyi su icin Ters Osmose, Reverse Osmosis, Umkehrosmose filtrelerini tavsiye ederim!

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadasim bende,de üclü filitre su aritma cihazi var bu suyun kalitesini ölcen cihazi nasil kullanilacak biraz bilgi verirsen sevinirim tesekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı Türksat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim bende,de üclü filitre su aritma cihazi var bu suyun kalitesini ölcen cihazi nasil kullanilacak biraz bilgi verirsen sevinirim tesekkür ederim.
    Kardesim uSiemens (uS) diye ölcen bir alet var bu suyun yalitkanligini yani elektrik akimini nasil gecirdigini gösteriyor, ne kadar az geciririse suyun icinde o kadar az mineral, tuz vs var!!!

Ayrica TDS Total Desolved Salt suda cözülmüs tuzlari gösteren alet var bu da ppm (milyonda bulunan istenmeyen mineraller) olarak ölcüyor gayet iyidir.

Bu ölcü aletlerinden bririni kullanarak, filtreye giren ve cikan suyun kalinligina bakarak filtrenizin nasil calistigi hakkinda bir fikir edinin!

Ilk ölctügünüzde belli iyi bir sonuc alacaksiniz, belli zaman araliklarinda ölcerek temiz suyun durumunu kontrol edin icindeki minerallerde artma görürseniz, sizin filtreler kirlenmistir ve degistireceksiniz
    Konu moonrise tarafından (22 Aralık 2015 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Degerli arkadasim verdiginiz bilgi icin cok tesekkür ediyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı Türksat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadasim verdiginiz bilgi icin cok tesekkür ediyorum
    Sende sagol, yazimin altinda tesekkür dügmesi var yazarak tesk. edecegine oraya basmayi deneseniz daha iyi olur,
    bosuna mesaj yazmazsiniz

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı

Ben de tam tersini okudum

Merhaba ,
    ben de birkac aydir arastiriyorum bu konuyu ve gördügüm kadariyla bu osmose ve ters osmos prensibi ile calisan aletler tavsiye edilmiyor ...!
    cünkü bu aletler suyun icerisindeki yararli mineralleri önce cikarip ilerki asamalarda tekrar ilave ediyorlar . Artik bu ne kadar mükemmel ve tabii olur bilemiyorum.

Doktorlar en iyi su aritma yolunun , yer cekimi sistemi ile oldugunu söylüyorlar. Internette yer cekimi su aritma sistemleri ,veya gravity water cleaning falan diye aratirsaniz bir cok konu bulursunuz.

Ben ankarada su sisteme bakmak icin adres falan aldim ama daha bir türlü gidip bakamadim.

http://alkamina.com.tr/alkamina_sebill.php

7. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)