Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2231 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jugendamt benden aylik kacancimi ve vergi iadesi kazancimi soruyor

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Beyler galiba siz beni yanlis anladiniz!!! kimse cocuklarindan kaderinden kacamaz.evet iki insan evlenir ayrilir.
    lakin cevrede edindigim gercege dayali izlenimlerim,cocuklarin anneleri okadar masum degiller.ve bu cocuklari tek basina babalari yapmamistir.
    birzat sahit oldugum bir ayrilmis cift var ,kadinin hedefi eski kocasindan kopara bildigi kadar koparmak,sebebi ise kendisi arbeitsamt tarafindan rahatsiz edilmemek.

yukarda yazmis oldugum bir arkadas vardi 3 cocuk icin 410 euro mahkeme karar vermis,
    ve esi avukatiyla mahkemeye itiraz etmis 970 euro ödemesini istiyolar,
    bu arkadasim diyorki simdi
    evliyken 20 bin euro kredi cektim ,ben cektim haliyle esim ev hanimiydi diyor
    simdi esi bu paradan haberi olmadigini söylüyor ve onu hesaba katmayin diyor

arkadasda diyor ben napayim

2200 net maas aliyorum
    500 euro kiram var diyor
    600 euro kredi borcum var diyor
    410 euro unterhalt ödüyorum diyor
    böyle kalirsa gidi gidina anca gecine biliyorum diyor yani
    bana kalan geriye 700 euro
    arabam var diyor 200 euro mazot parasi
    400 euroda yeme icme parasi
    her hafta cocuklari aldigim vakit 50 euro para gidiyor

bu durumda arabanin sigortasi vergisi arizasini hic katmiyorum
    50 euro telefon
    25 euro ev interneti
    3 ayda bir gez e 50 euro

simdi ben heray 970 ödersem bankaya her ay iceriye giricem ve en fazla 3 ay sonra konto patlar
    bu durumda schufa ve iflasa kadar gider

söyleyin ben ne yapicam diyor!! ayrilmak isteyende kendisi degil bir zat esidir.
    yani arkadasim siraat köprüsünde gidiyor ne yapsin bu adam!!!

madem öyle versin cocuklarimi ben bakayim o gitsin öyle daha rahat olurum diyor -!!!

kimse bana burda hikaye anlatmasin,almanya burda kadinlarin cenesini acmakdan baska bisey vermiyor,
    ben burdaki artis kadin milletini TR de gormek isterdim,kocalarinin b...kunu yerler oturur dizinin dibinde gecim ehli olurlar
    ama almanyada maglesef elimde iphone x ; Altimda arabam , cocukalrdan devletden parada geliyor,ailemde burda ,diledigim gibi tatilede giderim ,yasarim tozarim ,hafta sonlarida babaya veririm
    esiklerinizi ona soylettiririm,baba vicdanlidir vicdanina oynatirim cocuklari der,baba dayanamaz disinden bogazindan artirir cocugun gönlunu gormeye calisir,
    ne cekecem kocayi deyip almanyanin vermis oldugu ozgurluk haklarinin dibini kullanmak dururken ....

oyuzden kusura bakmayin kimse cocugundan vazgecmiyor ,

arkadasim diyor 970 euro nafaka 570 euro civarida 3 cocuk kinder geld
    ettimi 1500 euro ,
    bu para geldigi surece eski esimi arbeitsamt rahatsiz etmezmis onun icin savisiyormus
    benim 600 euro kredimi kabul ettirmemeye calisiyormus bu durumda bu adam napsin!!!

size soruyorum!!!

2 cocuk icin 800 euro odeyen arkadasin sucu ne !!!

bu arkadas 400 euro ödese üstünü devlet tamamliyor
    800 euro ödese kendisi zorlaniyor magdur oluyor
    bir babanin magdur olmasi kimin ne isine yaricak???
    cocukalr büyür ,evlenirler ele giderler
    oglanlar elin kizini koynuna alinca ne anayi bilirler nede babayi bilirler ,babalarinin ne zorluklar icinde calistigini bilmezler unuturlar

gecin bunu arkadaslar...

almanyada hersey kitabina gore yasarsan bir bugday tanesi kadar yol alamazsin..
    devlet adil olacak

babanin giderini gelirini hesaplicak,aile birlikteligi icinde olan herseyi hesaplicak ,egerki hesaplamazsa ceker iflasi oturur evinde hergun cay kahve yürüse cikar devlete yük olur .

bide sigara masrafini unuttum 200 euro da sigara ,icmesin demek kolay maglesef öyle olmuyor.cocuklarinin buyudugunu gorememek,bi yandan devlet,bi yandan avukat mahkeme derken helede bu adam ithal damatsa ,yarim yamalak almancasi varsa,icmesin demeyin, bazen tek dostu sigarasi oluyor..
    Konu Efsane-RTE tarafından (21 Mayıs 2018 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi Efsane-RTE üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)