Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2307 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calistigim yetde Abmahnung aldim sorun olurmu?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,457 mesaja 9,809 teşekkür aldı
    belki son yıllarda sendikalar yaşanan işsizlik ve işyeri kapanmalarıyla çok güç kaybettiler ..

60-70-80 li senelerde çok güçlülerdi

hatırlarım işyerlerinin hastalıkta 6 hafta krank ta maaaşların ödenmesi , 35 saat için uyarı grevleri, 30 gün izin hakkının kazanılması, kapılarda eli sopalı beklendiğini

bunlar işveren tarafından hediye edilmiş haklar değildir bunlar sendikaların uzun süre ve işçilerin grev diretmesiyle kazanılmıştır..

madem 30 sene bir yere para ödüyorsunuz arkadaş ben bunu niye ödüyorum diye soruşturmuyorsunuz ...

biraz öncede yazdım Sendikaların Betriebstrat ile alakası yoktur ... Sendika sadece onlara destek verir ... Sendikasız bir sürü Betriebsrat ta vardır

bunu ben işyerinde tam 5 sene anlattım .. işten atılma tehlikesine rağmen zar zor bir Betriebsrat kurduk .

Eğer Betriebsrat olmasaydı bugün hiç biri tazminat alamayacaktı .. İşveren hepsini 5 parasız kapının önüne koyacaktı ..

Betriebsrat olmayan firmalarda işverenin böyle bir hakkı var .. O zamanlar şiddetle karşı çıkanlar sonra iyiki yapmışız dediler

Bir Betriebsrat ta işverenin temsilcileride seçilebilinir işçininde işçiler ne kadar örgütlüyse seçim sandıklarınıda o yansır

evet bazılarına işverenin yalakası gelebilir ama görevlerinden biride işyerini savunmaktır ...

işinize gelir veya gelmeyebilir ..
    Konu hOrOz tarafından (11 Şubat 2018 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)