Alıntı abbas2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Karedeniz kardes,

Türkiyede Ziraat Bankasinda Yurt disi Emekli Borclanmasi icin, borcumu ödeyecegim.
Ödeme yapmadan önce size bir danisiyim dedim. Nelere dikkat etmem lazim Bankada?
Ayrica Mosip OBP SGK Borclama nedir?
Banka Makbuzunda neler yazmasi gerekiyor?
Ödeme yapilan Makbuzun kopyasini Nufüsa bagli oldugum SGK ya Postayla göndermem gerekiyormu?

Karadeniz Arkadas sana zahmet bu konuyu acik bir sekilde anlatirsan cok memnun olurum. tsk.

Saygilar
abbas20006
Sgk.yurtdisi borclanmasi,Ziraatbankasi,Halkbankasi, veya Vakiflarbankasi üzerinden yatirabilirsiniz,Mosip obp sgk. hesabi online hesabi olup para yatirirken kimlik numarasi ve ad soyad yazdirin makbuzu sgk.muna göndermenize gerek yok hesap online oldugu icin sgk.munda görülüyor,varsa devlet kapisi sifreniz yoksa Ptt'den sifre alarak paranin hesaba gecmesini takip edebilirsiniz.

Alıntı kileyikli44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merhaba
Forma baktım fakat bulamadım yanlış konuya yazdıysam kusura bakmayın. yurtdışı emekliliği için Türkiye'de çalışma yapmak istiyorum. iki gün yeterli mi acaba Bir de Türkiye'de sigortalı çalışmak için gerekli evraklar nelerdir Bilgi verirseniz sevinirim

Türkiye'de oldugunuz süre icinde bir hafta kadar calisma yapmaniz yeterli,evrak olarak kimlik bilgileriniz yeterli.