Alıntı tufanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle gecmis olsun,

Nafaka olayi ile ilgili basimdan gecenleri yazmak istiyorum, Almanyada Nafaka mantik disi.
Ayrilmadan önce giderlerini iyice hesap et, misal aylik ekstra giderlerin varsa , arac leasing/finanzierung gibi, veya düzenli ödedigin aylik taksitlerle borclarin varsa, nafaka davasinda hesba katilmiyor.
Basimdan gecen bir olay, hakim bana cocuguna aylik nafakayi yetistiremiyorsan , hafta sonlari ek is yap dedi, yani almanlarin meshur lafi "Leben und Leben lassen" gecersiz.
Benim 12 yasinda kizim var , annesi calismadigi icin aylik ödedigim nafaka 477 Euro.
Montajda calisiyorum, aylik ortalama gelirim 2500 Euro Spesen ve Auslöse ile birlikte,

2500 Eur Maasim
477 Eur Nafaka
610 Eur Kira
350 Euro Araba
120 Eur Elektrik
100 Eur Telefon/Internet
200 Eur Sigortalarim
400 Eur Aylik Otel giderim (is)

uzun lafin kisasi bana aylik maasimdan hesabimda ya 200 Eur kaliyor yada kalmiyor, bu kalan 200 Eur dan ne alisveris yaptim nede baska bir yere harcadim,
basta yazdigim gibi , mantik disi, 3 cocuk ile ayrilip calisiyorsan , seni bitirler, isini degistirip maasini gelirini az gösteren arkadaslara hak veriyorum, bunun erkeklikle gururla bir alakasi yok, benim
durumum iyi olmasi lazim ki cocuklarima da bakayim , hesap ortada.
Allah yar ve yardimcin olsun.

nasil ya borclarini hesaba katmiyorlar??? aile birlesimi icerisinde yapilan borcu mahkeme nasil gormezden gelirki??

birde arkadasim 477 euro unterhalt gayet normal

dua et daha fazla almiyolar