Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 450 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cep telefonlariniz kaybolur veya calinirsa

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Kauflanda acayip gicik kaptim arkadaslar. Telefonu baska birine satan kisi Kaufland´in önünde buldum diye ifade vermis, cocuk bunun imkansiz oldugunu söyledi. Kameralara baktirmamislar, polis de isyan ediyor, olacak is degil.
    Calan kisi polis tarafindan taninan yabanci biri, eli kolu tattoo doluymus, cocuga resimlerini göstermisler acaba tanidik geldimi diye.
    Demek ki Kauflandin icinde aceleyle alis veris yaparken dikkati daginikti ve bunu fark eden hirsiz cebinden cekti aldi ama bu nalet Kaufland Datenschutz bilmem ne diyerek kamera kayitlarini polise göstermiyor. Polisin tavsiyesi üzerine ifadeyi degistirdik, %90 calindi diye ifade verdi cocuk, baska türlü savcilik arama izni vermiyor.

Almanya suclular cenneti olmus yahu, akla mantiga sigacak isler degil bunlar.
    Size tavsiyem, basiniza böyle bir is gelirse nasil kayboldugunu bilmiyorum falan diye ifade vermeyin, direkt calindi deyin yoksa hic sansiniz yok. Verdiginiz ifade polisinde önünü acacak sekilde olmali ki savciliktan izin cikabilsin.
    Yasadigim tecrübelerden biri de bu oldu.

Nasil buldum telefonu: 2 gün gece gündüz takip ettim, cocuk bana da bir iPhone verdi hem evden hem sinyalin geldigi yerden yeri asagi yukari belirledim ve bölgedeki arabalarin tamaminin plaka numarasini kaydettim, baska bir bölgeden gelen sinyalin oldugu yere gidip arabalarin plakasini kiyasladim ve bu sekilde buldum. Tabi sans da yardim etti, pek o kadar kolay bir is degil ama üzerinde durulursa asla kacisi yok. Telefonu alan kisinin en büyük sorunu telefonun hep sinyal göndermesi, buna engel olmak mümkün degil. Bir actilarsa hemen sinyal geliyor. Satmak ve craklamak icin de illa acmak gerektiginden eninde sonunda ne oldugu belli oluyor. Polise biraksak o kadar takip etmezler, ortada cok büyük bir suc olmasi gerekiyor.
    Kisacasi kaybolan her iPhone 14 ü kesin bulacak tecrübeye ulastim arkadaslar. Baslarda sinyal tam yerini göstermediginden tam emin olamamistim ama zamanla cok takip edince tam yerini göstedigi anlari fark edebiliyor insan. Tabi 3 aletin birbirine bagli olmasi da cok yardimci oldu.
    Apple Watch ile de görebiliyorduk ama onunla olacak is degil, detayli tespit imkani yok.

Yer belli olmasin diye iyice ufalttim, gördügünüz screen evden cocugun aldigi, ben o an o bölgedeydim, mavi görünen elimdeki telefonun yolladigi sinyal. Aradaki mesafe 10 metre kadar ama tabi 30 metrelik bir alani kapsiyor aslinda ve cok sayida insanin oturdugu yerse cok zaman alici bir islem.

Konu mxm tarafından (04 Mart 2023 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)