Bizim burada bir emekli Türk teyze var, kocasi benim ilk okulda Türkce öhretmenimdi. Hem Türkiyeden, hem Almanyadan emekliler ve cok iyi para aliyorlar, her yil 30-40 bin Euro biriktirip görmedikleri, tanimadiklari torunlarina falan gönderirler Türkiyeye

Bu teyze Türkiyeye gidince de herkesle muhabbet etmek, arkadaslik kurmak ister, Türkiyede dolmusta genc sevgili cift görür, cebinden 100€ verir, herkese para dagitir. Bunu en son Türkiyden Dilan diye bir kadin baglamis, ilk basta nasilsin iyimisin, hal hatir sormaktan konu hep para olmaya baslamis ve teyze de kocasindan gizli gizli para göndermis hep. En sonunda canina tak etmis benden silmemi ve engellememi talep etti. Türkiyedeki insanlar kurt gibi, cok dikkatli olmak lazim. Yurtdisinda yasayan Türkleri hâla enayi olarak görüyorlar, sen ama yine de iyi insan olmayi ve iyiligi birakma.

Sahsen ben de seytan zihinli olsam bu teyzeyi diger insanlarin yaptigi gibi dolandirabilirdim ama kul hakki, Allah korkusu diye bir sey var iste, degmez yani.