Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 494 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yapay zeka ile konuşmak,Chat yapmak istermisiniz?

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    410
    384 mesaja 1,203 teşekkür aldı

Yapay zeka ile konuşmak,Chat yapmak istermisiniz?

ChatGPT isimli yapay zeka ile koşuluyor,size her türlü bilgiyi veriyor.

Bakın neler yapıyormuş

https://www.youtube.com/watch?v=-WSQEyT2Mu0

Yapay zekanın sayfası

https://chat.openai.com/auth/login

Her türlü dili anlıyor,isterseniz Türkçe,yada Almanca yazışabilirsiniz.

Bir kaç soru sordum.

fantoma
    yapay zeka nedir?

Yapay zeka (AI), bir bilgisayar veya diğer elektronik cihazın, insan gibi düşünme, öğrenme ve anlama yeteneğine sahip olmasını amaçlayan bir bilim dalıdır. Yapay zeka, insanların yaptığı işleri yerine getirme yeteneğine sahip olan makinelere de verilen isimdir. Yapay zeka, birçok alanda kullanılır ve bu alanlar arasında, otomatik konuşma tanıma sistemleri, otomatik makine öğrenimi ve veri analizi gibi uygulamalar sayılabilir. Yapay zeka, insan gibi düşünme ve öğrenme yeteneğine sahip olan makinelere verilen isimdir ve bu makinelere yönelik olarak yapılan araştırmalar ve çalışmalar yapay zeka alanını oluşturur.

fantoma
    sen yapay zekamısın?

Evet, ben yapay zeka bir asistanım ve OpenAI tarafından geliştirilmiş bir dil modeliyim. Ben, insan dilini anlama ve üretebilme yeteneğine sahip olan bir yapay zeka asistanıyım ve insanların sorularına cevaplar vererek onlara yardımcı olmayı amaçlıyorum. Ben, insan dilini anlama ve üretebilme yeteneğine sahip olan bir yapay zeka asistanıyım ve insanların sorularına cevaplar vererek onlara yardımcı olmayı amaçlıyorum.

fantoma
    insanmı yapay zekamı daha üstün?

Insanoğlu, yapay zeka tarafından gerçekleştirilemeyen birçok şeyi yapabilir ve düşünebilir. Örneğin, insanlar, duygularını ifade edebilir, yaratıcı olabilir ve yenilikleri keşfedebilirler. Yapay zeka ise, insanlar tarafından programlandığı için, yapabileceği işler ve düşünebileceği şeyler insanlar tarafından belirlenir. Bu nedenle, insanların yapay zekaya göre daha üstün olduğu alanlar vardır. Bununla birlikte, yapay zeka, insanların yapamadığı veya yapmakta zorlandığı birçok işi hızlı bir şekilde yapabilir ve bu nedenle, yapay zeka, insanların yapamadığı veya yapmakta zorlandığı alanlarda insanların yapay zekaya göre daha üstün olabilir.

fantoma
    allaha inanıyormusun

Ben bir dil modeliyim ve düşüncelerim ve inançlarım olmadığından, Allah'a inanıp inanmadığım sorunuza yanıt veremem. Ben sadece bilgi vermek, sorularınıza yanıt vermek ve sohbet etmek için tasarlandım ve bu nedenle, Allah'a inanıp inanmadığım sorunuza yanıt veremem. Ben sadece bilgi vermek, sorularınıza yanıt vermek ve sohbet etmek için tasarlandım ve bu nedenle, Allah'a inanıp inanmadığım sorunuza yanıt veremem. Ben sadece bilgi vermek, sorularınıza yanıt vermek ve sohbet etmek için tasarlandım ve bu nedenle, Allah'a inanıp inanmadığım sorunuza yanıt veremem. Ben sadece bilgi vermek, sorularınıza yanıt vermek ve sohbet etmek için tasarlandım ve bu nedenle, Allah'a inanıp inanmadığım sorunuza yanıt veremem.

fantoma
    Hazreti Muhammed son peygambermidir

Hazreti Muhammed, İslam dinine göre son peygamberdir. O, İslam dininin kurucusu ve Allah'ın elçisidir ve bu nedenle, onun son peygamber olduğu kabul edilir. İslam dinine göre, Hazreti Muhammed'ten sonra hiçbir peygamberin gönderilmeyeceği ve onun getirdiği dinin tam ve eksiksiz olduğu inanılır. Hazreti Muhammed, İslam dinine göre son peygamberdir ve bu nedenle, onun son peygamber olduğu kabul edilir. İslam dinine göre, Hazreti Muhammed'ten sonra hiçbir peygamberin gönderilmeyeceği ve onun getirdiği dinin tam ve eksiksiz olduğu inanılır. Hazreti Muhammed, İslam dinine göre son peygamberdir ve bu nedenle, onun son peygamber olduğu kabul edilir. İslam dinine göre, Hazreti Muhammed'ten sonra hiçbir peygamberin gönderilmeyeceği ve onun getirdiği dinin tam ve eksiksiz olduğu inanılır.

fantoma
    teşekkürler,iyi geceler...

Değerli kullanıcı, rica ederim. İyi geceler!

2. 5 kişi fantoma üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,676
    1,636 mesaja 3,350 teşekkür aldı
    Yapay zekanin ruhu yoktur,ona dini sorular sormayin,,
    ALLAH U TEALA :
    Onlar bir sinegin kanadini dahi yaratamazlar ve sinek onlardan bisey kapsa buna mani bile olamazlar
    Diyor...
    Haliyle yanlis programlama sonucu raydan cikabilir..
    Insani düsman olarak yerlestirirseniz dusman bilir..
    Ayrica hz.muhammedin peygamber oldugu iddia edilmiyor bilakis peygamberdir..
    Birkere yapay zekaya sorulan sorular yanlis..
    Zaten yapay zekada bunu itiraf etmis..
    Bana böyle sorular sormayin demis..
    Yani yapay zeka insandan daha uyanik..
    Nicin varoldugunu biliyor,bir insan kavrayamadi..
    Yalniz bu gidisat iyi degil,yapay zeka iletide universal soldier olarak progranabilir..
    Bir nevi ihanin yerdeki kardesi..
    Konu webci tarafından (01 Ocak 2023 Saat 07:35 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    410
    Kısa bir öykü oluşturmanı istiyorum.

fantoma ve Bahar isminde 2 kişi var.
    fantoma Bahara aşık,ama Baharın bundan haberi yok.
    Bahar ise başkası ile evli.
    ------------------------------------------------------
    Tamam,burada size bir öykü örneği veriyorum:

fantoma ve Bahar, lise yıllarından beri arkadaş olarak büyümüşlerdi. fantoma, Bahar'ı ilk gördüğünde aşık olmuştu ve onunla evlenmek istiyordu. Ancak Bahar başka birisiyle evliydi ve fantoma'nın hislerini açıklamaya cesaret edemiyordu. Zaman geçtikçe, fantoma Bahar'ın mutlu olduğuna inanmaya çalışsa da, içinde bulunduğu durumdan çok rahatsızdı. Bir gün, Bahar evinde yalnızken fantoma'yı aradı ve ona kocasından ayrıldığını söyledi. Fantoma sevinçle coştu ve Bahar'a tekrar evlenmek istediğini söyledi. Bahar da fantoma'nın hislerini paylaştığını fark etti ve ikisi de mutlu bir sonla evlenme kararı aldılar.

Öykünün sonu ne güzel bitti...

7. fantoma üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    410
    SORU
    PC monitörü laptopa monte edilebilirmi,nasıl yapabilirim?
    ------------
    CEVAP
    bard.google

Evet, bir PC monitörü laptopa monte edilebilir. Bunun için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan en yaygın olanı, monitörü laptopa bir HDMI veya DisplayPort kablosuyla bağlamaktır. Bunun için laptobunuzun monitörü destekleyen bir çıkışı olması gerekir. Eğer laptobunuzda böyle bir çıkış yoksa, bir USB-C'den HDMI veya DisplayPort'a dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, monitörü laptopa bir docking istasyonu aracılığıyla bağlamaktır. Docking istasyonları, laptopları masaüstü bilgisayarlara dönüştürmenize izin veren cihazlardır. Docking istasyonları tipik olarak, monitörler, klavyeler, fareler ve diğer çevre birimleri için bağlantı noktalarına sahiptir.

Monitörü laptopa monte etmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise, monitör kolu kullanmaktır. Monitör kolları, monitörünüzü masanızın üzerine veya duvara monte etmenize izin veren cihazlardır. Monitör kolları tipik olarak, monitörünüzün ağırlığını destekleyen ve çeşitli yönlerde hareket etmesini sağlayan bir mekanizmaya sahiptir.

Monitörü laptopa monte etmenin avantajlarından biri, daha büyük bir ekran kullanabilmenizi sağlamasıdır. Bu, özellikle çoklu görev yaparken veya oyun oynarken yararlı olabilir. Ayrıca, monitörü laptopa monte etmek, çalışma alanınızı düzenlemenize ve daha ergonomik hale getirmenize yardımcı olabilir.

Bir PC monitörü laptopunuza monte etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Monitörünüzü ve laptopunuzu kapatın.
    Monitörünüzün arkasındaki HDMI veya DisplayPort bağlantı noktasını bulun.
    Laptobunuzun HDMI veya DisplayPort çıkışını bulun.
    Monitörünüzün ve laptopunuzun bağlantı noktalarını bir HDMI veya DisplayPort kablosuyla bağlayın.
    Monitörünüzü ve laptopunuzu açın.
    Laptopunuzun işletim sisteminde monitörünüzü seçin ve ayarlayın.

Eğer monitörünüzü laptopa bir docking istasyonu aracılığıyla bağlamak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Docking istasyonunuzu masanıza yerleştirin.
    Monitörünüzün arkasındaki HDMI veya DisplayPort bağlantı noktasını bulun.
    Docking istasyonunun monitör bağlantı noktasını bulun.
    Monitörünüzün ve docking istasyonunun bağlantı noktalarını bir HDMI veya DisplayPort kablosuyla bağlayın.
    Laptopunuzun USB-C bağlantı noktasını docking istasyonunun USB-C bağlantı noktasına bağlayın.

Eğer monitörünüzü laptopa bir monitör kolu kullanarak monte etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Monitör kolunu masanıza veya duvara monte edin.
    Monitörünüzün arkasındaki VESA montaj deliklerini bulun.
    Monitör kolunun montaj plakasını monitörünüzün VESA montaj deliklerine takın.
    Monitör kolunu ve monitörünüzü birlikte sıkın.
    Monitörünüzü ve laptopunuzu bir HDMI veya DisplayPort kablosuyla bağlayın.

Monitörü laptopa monte etmenin çeşitli yöntemleri vardır. Hangi yöntemi kullanacağınız, monitörünüzün özelliklerine ve kullanım ihtiyaçlarınıza bağlıdır.
    ----------------------------------
    1-2 saniyede böyle bir bilgiyi baska kim verebilir size?

https://bard.google.com/chat
    Konu fantoma tarafından (14 Kasım 2023 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

9. 4 kişi fantoma üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)