Saygi deger kardesler.

Konuya vermis oldugunuz yanitlar icin, Tesekürlerimi arz ederim.

ayda 0,40 € senede 4,80 € deger mi? 0,65 x50= 32,50 x12 =390 € Senede.

Kardesim yasal yollardan yükseltilen kiralara karsi herhangi bir itirazimiz 1979 dan beri olamadi. Burada Evin benzerlikleri. Mietspiegelde belirtilen kiriter, 15 aylik dilim kiriterleri, Evdeki Bes daireye uymkata. Üstelik benim penceremde, Evin duvarlarinda olusan catlakliklar gibi sebeler var, Diger Dairelerlerde bu sorunlar malesef kismi var.
Pauschal olarak belirtilen bir seferligine mahsus bir talep olsa amenna. Gecen sene Mietspiegele göre 0,5 Cent yani 7,95`den 8:00 €

Ausstatung Asansör icin .025 € x50 m² = 12,50 € Nerdeyse böyle her 15 ayda talep ederlerse , Kira artisindan daha karli bir artis talep ediyorlar.
Birde kira sözlesmesinde olsa onada karsi cikmayacagim.
1988 den 2017 kadar ödenmeyen bir talep söz konusu.

Kardesim. Asansör parasi nebenkostene girer diyorusun. Eve tasinirken Ausstattung ( Özellik olarak) Asansör oldugundan dolayi kira belirlenerek eve 1988 tasindik. Nebenkosten Asansörün kiraci karsilar diye Kiraci antlasmasinda var.Bunuda her ay ödüyorum.

Bunlar 2017 bu 0,25 kurusu her kira artisinda Als Ausstattung olarak istiyorlar. Bende bunlara kira sözlesmesinde özel olarak yazilmadigi icin kabul etmedigimi bildirdim. Baska bir sözlesmede bunun bire bir yazildigini gördüm. Önceki ev sahibim kira artisi degerlendirmesinde. Kiracilar dernegi ve Ev sahiplerinin ortak olarak hazirladigi kira bedeli belirlemesine, Evin Ausstattuguna. ( Yani lift - Asansör lü) evlerin degerine göre kira artisini yazili olarak bildiriyordu. Ev iki kere satildi.

Burda Murat kardese sunu sormak istiyorum. Nebenkosten Wasser. Verteile Schlüssell. kiracilarin kismi olarak imza toplanmasiyla degistirilebilinir mi?
Adamlar bazi komsularin kocasi evde oturmuyor.Adamin oturumu baska yerede. Cocugundan dolayi eve girer cikarken gördüklerinden dolayi Su evde 3 Kisi kaliyor diye birileri bildirimde bulunmuslar ve simdi kisiye göre hesap yapiliyor. Ben iki sene ugrastim. Adallar bizim dedigimiz ve yaptigimiz dogru bir karar dedilerde baska bir sey demediler. Benden sonra diger 3 kiracida ayni yolu izledi. onlarda kira sözlesmesine

Yukarda belirttigim konu kiracilar yabanci Aile olarak kalabalik diye yapilan bir degisiklik. Evde 10 Aile alman var. gerisi yabanci.
Bunun gibi bürsürü sorunlar var.

Saygilarimla