Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 513 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calismadigim seneleri Rentenversicherunga ödeyebilirmiyim?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    159 mesaja 349 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam bak ne güzel Telefon acmisin. Acmis oldugun telefon kayit etmislerdir.Durduk yere niye fazladan para vereceksin.
    Arbeitsamt a git veya bir dilekce yaz.durumu anlatan.O zamanlar Corona zamani oldugu icin Telefon la basvurular da kayit altinda.

Para verilmez ama Rentenversicherung Pflichtbeitragi öderler.

Ödeme konusunu her halukade sen kendin ödedikden sonra ödersin.LVA ya .Emeklilik Yasin gelmeden ödenmesi gerekir. eksik gün.

LVA ya zaten o bos günün hesabini vereceksin.Senden soracaklar.

Tavsiye Arbeitsamt dan termin al.Telefon actiginizi söyle.O zaman issizlik icin.
    Problemin LVA ya pirim konusunun acik oldugunu O zaman da Corona dan dolayi..herseyin zor oldgunu ne biraz anlat.LVA boslugu cözeceklerdir.O günler icin para istemiyorum.Sadece LVA pirim yatsin diye durumu arz edin.
    Kayidi birak yazisamlarim var Arbeitsagenturun portali üzerinden.Zaten dedigim gibi ilk 3 gün icinde Müracat ettim Portala kayit oldum kunde numarasi aldim ordan yazismalar yaptim.

Onlara ben Arbeitslosengeld1 almaiyacagim Türkiyeye gidip gelecegim, kendim is arayacagim bulursam calisirim dedim durdurdum.
    Zaten Arbeitsagentur bana sorun cikarmadi.
    18 ay sonra ALG1 icin Antag verecegim dedim hemen eski isyerimden Arbeitsbescheinigun istediler gönderdim ALG1 hemen göndermerye basladilar.

Simdi Murat kardesim sen bana eksik Rentenversicherung Pflichtbeitraglarini Arbeitsagentura mi ödettir diyorusun? Öderlermi diyorusun?
    Bunu hemen Arbeitsagentura Tel cekip sorabilirim.

Ama ben kendim ödeyim minumum dereceden diye düsünmüstüm.Öyle bir option varmis eksik aylar minimum dereceden ödenebiliniyormus.
    Kaldigim yer kücük buranin Gemeindesine E-Mail yazdim böyle Rentenberatung varmi diye.
    Degilse Münih bana 50 KM ordaki Rentenversicherungdan Termin alip gidip konusacagim.
    Konu Haziran tarafından (22 Aralık 2022 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)