Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 534 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslek Lisesi Elektrik bölümü Diplomami nasil denklestirebilirim?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar niyahetinde Diplomami tanittim.
    Türkiyede Elektrik bölümü mezunuyum.
    IHK-FASO dün Bescheid über Gleichwertigkeit gönderdi als Industrieelektiker Fachrichtung Betriebstechnik olarak.
    Bu arada P-Scheinide aldim, artik yeni bir is arama vakti geldi.
    Isini halledebildigine sevindim arkadasim, hayirli ugurlu olsun.

1995 te Almanya ya evlenip geldim. Bende TR deki diplomami burada tercüme ettirip, denklestirmek istedim. Bana o zaman denklikten ziyade, sunduklari tek secenek "Umschulung" olmustu. Tek avantaji baskalari 3,5 sene yaparken ben 2,5 senede Alman diplomasini almistim. Demekki artik TR nin diplomalarida burada ise yariyor. Zaten bana TR de okulda ögrettikleri hersey buradaki Almanca kitaplarin bire bir tercümesiydi. O yüzden buradaki okulda ve devaminda hic problem yasamadim.

Yalniz haddim degil ama sana nacizane tavsiyem, bu isi burada birakma. Bu denkligin üzerine en az techniker falan yap. Göreceksin TR deki ögrendiklerinle, burada kolayca bu isi tamamina erdireceksin.

Selamlar
    05300 - Merzifon
    Konu *05300 tarafından (24 Nisan 2023 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    158 mesaja 348 teşekkür aldı
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isini halledebildigine sevindim arkadasim, hayirli ugurlu olsun.

1995 te Almanya ya evlenip geldim. Bende TR deki diplomami burada tercüme ettirip, denklestirmek istedim. Bana o zaman denklikten ziyade, sunduklari tek secenek "Umschulung" olmustu. Tek avantaji baskalari 3,5 sene yaparken ben 2,5 senede Alman diplomasini almistim. Demekki artik TR nin diplomalarida burada ise yariyor. Zaten bana TR de okulda ögrettikleri hersey buradaki Almanca kitaplarin bire bir tercümesiydi. O yüzden buradaki okulda ve devaminda hic problem yasamadim.

Yalniz haddim degil ama sana nacizane tavsiyem, bu isi burada birakma. Bu denkligin üzerine en az techniker falan yap. Göreceksin TR deki ögrendiklerinle, burada kolayca bu isi tamamina erdireceksin.

Selamlar
    05300 - Merzifon
    Insallah dostum bakalim, aslinda haklisin ama yas oldu 49 bundan sonrasi icin biraz gec.
    Ama bakalim simdilik bir kac yere bas vurdum hatta bir yerden Termin de verdiler.
    Elektrik,Elektronik ve Elektrotechnik branjinda bayagi isci acigi var su an Almanyada.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    158 mesaja 348 teşekkür aldı
    Lüzüm kalmadi sildim.
    Son zamanlarda Forumda yardimlasma yok denecek kadae azaldi.Bazen soru soran kisi pisman dahi edilebiliniyor.
    Konu Haziran tarafından (28 Nisan 2023 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)