Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Fiatindan uygunlugundan ziyada. Almanya ya o miktari gönderecek mi banka.

Enistem miras hakkini nakit aldi.Noter huzurunda kagirtlar düzenlendi..Miras hakkini nakit olarak aldigi...Almanya ya göndermede bir kac banka dolasti.

En son Ziraat bankasi gönderdi. 100.000 € 500 € gönderme fiati tuttu demisti.
benimde tecrübem çok olumlu değil, 2010 senesinde Istanbul'da çalışıp, Garanti bankası üzerinden, Hollanda'daki ailemin giderlerini karşılamak amacıyla ordaki hesabıma her ay birkaç bin avro havale ediyordum;

ne yazık ki o zamanlar aracı bankalar transfer zinciri dahilindeydi ve epey bir kesinti oluyordu, bu rakkamlar o kadar yüksekti ki, bazı aylarda haftasonu gidiş dönüş uçak bileti alıp, parayı nakit götürüyordum ve banka kesintilerinden daha ucuz'a geliyordu, üstelik ailemi görmüş oluyordum.

örnek amaçlı, Wise üzerinden, Almanya'ya 100bin YTL havale ettiğinizde 1000 YTL civarında masrafı var; wise.com adresine girip kendiniz yollamak istediğiniz meblağ'yı hesaplayabilirsiniz.
ben Wise'i 6-7 senedir her ay NL'den TR'ye para yollamak için kullanıyorum, güvenilir bir hizmet ve hafta arası, Türkiye mesai saatleri içersinde yollanan para, 15-20dk da içersinde yollanan kişinin hesabına ekleniyor, bilginize.