Ama sanki enflasyonun ateşi sönmeye başladı gibi.

Avro'nun Dolara karşı değer kazanması, brent petrolün 80 dolaea düşmesi, Almanya'nın Katar ile sulu sıvı gaz konusunda bugün anlaşması fiyatları düşürmeye başladı.

Misal Sonnenbumenöl'ü 1 Euroya gördüm yine. Bugün misal Baywa Pelletsin tonunu 540 Euroya düşürdü, Dizel fiyat 1,80'in altına indi.

İnanın bende isterim Einmalzahlung yerine aylığıma kalıcı yüzde 10 zam, ama bu çözüm değil. Dediğim gibi kısır döngü başlar. Türkiye'deki kısır döngüyü görüyoruz. Enlasyonun ateşi bir türlü sönmüyor. Enerji ve gıda fiyatları böyle giderse geri düşeceği için kısmen zam, kısmen Einmalzahlung ekonomik açıdan daha mantıklı.

Egoist düşünsem enflasyonun düşmemesini ve Einmalzahlunh yerine 10% kalıcı zam isterdim. 20 yıllık ev evkredim var çok düşük faizden. Enflasyon çıktıkca taksit aynı kaalacağı için işime gelir, ama sırf ben yaşamıyorum bu dünyada.

Talo176 emekliliği iyi bildiğime inanıyorum. Sana şunu söylebilirim, zam ne kadar gelirse gelsin alacağîm emekli aylığı ortalama yüzde 48i olacak son aylığımızın. Tabiki buna steuerfrei Zuschlaglar dahil değil.