Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 565 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.000 euro sonderzahlung

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Talo176, sen ben kötü durumda olanların eniyisiyiz

Öncelikle 3000 Euro olacak değil. 3000 Euroya kadar. Steuer olayına gelince niye bu kadar takıyorsunki? 3000 Einmalzahlubg olarak değilde 12 aya bölüp aylığının üstüne koysa dahada zararlı çıkıyorsun. Bu sefer yine vergisini ödeyeceksin. Biliyorsun vergiler yıllık ödeniyor. Ama aylığı koyunca birde Sozialbeiträge ödemen gerekiyor. Einmalzahlungda hiç yoktan bu yok.

Vergiyi niye kaldırmıyorlar biliyormusun, gaye gelir düzeyi iyi olana daha az vermek net olarak. Düşünsene bir adam var yıllık brüt aylığı 85000 Euro, birde Vollzeit 35000 Euro brüte çalışanda var. 85000 Euroya çalışana 3000 Euro gelmese bile yakıt zamlarını ödeme gücü var, 35000 Euro alanın ama yok hemen hemen. Hani bir laf varya, zengin daha zengin oluyor diye. Steuerfrei yapsa bu seferde millet bunu diyecek.

Ben olaya gördüğün gibi farklı bakıyorum. 3000 Euro'dan 1500 Euro da kalsa benim yakıt zamını kapatmiş oluyor.

İnaki kızması gereken varsa oda benim. 2021 yılı için Lohbsteurden Finanzamta 604 Euro geri ödedim. Oda iki çocuk olduğu halde. Bu haftada 2022 vergisini peşin istedi Finanzamt. Dün daha 709 Euro haval ettim. 2023 vergisinide peşin alacak. Daha mektubu gelmedi.

Tabiki bende istemem vergi vermek, ama ne yapayım, Allah şükür kazancımız yüksede vergisini veriyoruz.

Şu senin yılardaki saydığım zamlar ve Einmalzahkung ile yine yüzde 10% bulmuş oluyor. Büyük firmalardayız şanslıyız. Şirketlerin yüzde 80ini bu resmi enflasyon farkını bile kapatamayacak.

Hele emeklilere ne demeli. Aldıkları belli, ancak 3-4% alacaklar. -6% zararları.

Dediğim gibi sen ben Durchschnittsbürger değiliz. Biz gehobene Mittelklasseyiz, kurz vor der gehobene Klasse. Senin benim işyerinde kazançlar referans değil. Almanyadaki Durchschnittsentgelt yaklaşık brüt 40000 Euro. Bir çok kişi bile bunu alamıyor normal işyerlerinde.

Tamam eleştirelim, ama şükür edelim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Kasım 2022 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)