Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 572 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kalp Krizi geçirdim 1 tane Stent takıldı, ne gibi haklarım var ???

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Cok gecmis olsun usta.
    Rabbim sifalar versin,bundan sonra daha dikkatli olmalisin.
    3 seneye bir checkup hakkimizi kullanalim arkadaslar.
    Cogumuz birseyim yoktur diye gitmeyip ihmal ediyor.
    Umarim tez vakitte sagligina kavusursun.

2. Murat01 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Şu an Reha dayım ve dün Sosyal Danışman ile Randevum vardı ve iyice kafamı karıştırdı.

Bana Rentenkasseden Mektup geldi gösterdim ve dediki bunun bir bölümünü iş yerine gönderin ve diyerinide Krank olduktan 6 Hafta sonra eğer Krank durumunuz devam edecekse doldurun ve Rentenkasseye gönderin çünkü sizin son aylığınızdan 75% ini Rentenkasse verecek.

Wiedereingliederung isterseniz ve doktorunuzda buna tamam derse o zaman haftalık 2 saat vs. başlarsınız ve gene Krank sayılıyorsunuz paranızı gene Rentenkasse öder 75% den.

Yok ben bu işimi devam yapamam derseniz o zaman Rentenkasse size Umschulung vs. gösterir ki bir an önce işe dönüp kasaya devam para yatırasınız diye (şimdiki emeklilerin aylıklarını ödemek için)

Schwerbehinderung içinde (GdB) Antrag veririz ama belli olmaz ya hiç vermezler ya 20-30% verirler yada 50% verirler, bilemeyiz dedi, Hipertansiyon ve Stent var bende günde toplam 10 ilaç alıyorum.

3 Vardıya çalışıyorum ve doktor zaten burda bunu kesinlikle tavsiye etmez dedi.

Ağzında birde Maske vardı tabii ve konuşmasıda tam anlaşılmayınca Süper oldu tabiiki, siz düşünün haftaya bir termin daha veririm size söylersiniz dedi.

Şimdi beni ayrıca burda Psikologa da gönderecekler Depressionda olabilir sizde diye.

İşin aslı aynı işi devam yapmak istemiyorum, stresli ve ağır iş ve ortam çok pis ve yağlı bir iş. Makinada ama severek yapıyordum işimi.

Nasıl bir yol tavsiye edersiniz, veya buna benzer bir durum başınızdan geçtimi, yaş 44 ve yeniden Umschulung vs. kesinlikle istemem, bildiklerim bana yeter, 25 sene oldu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    413
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ArkadaÅŸlar,

Pazar günü öğlen kalp krizi geçirdim, ambulans vs. çağırıldı ve Acilen Helikopterle en yakın Kardioloji olan Hastaneye götürdüler, 1 tane Stent taktılar ve şu an Hastanedeyım.

Çok şükür şimdi daha iyiyim ama kontrol amaçlı 2-3 gün daha kalacağım, sonra 1-2 Hafta evde kalıp 3 Hafta Reha diye önerdi Hastane istersem Hastaneden direk Rehayada gidebilirmişim ama ben istemiyorum, şöyle eve gidip 1-2 Hafta sonra daha iyi olur bence.

Asıl Soruma gelince acaba ne gibi Haklarım var bundan sonra, 1 Stent kıldı ve 5-6 Senedir yüksek tansiyon var Hipertansiyon, Tansiyon ilacı kullanıyorum 2 tane ve sanırım şimdi Blutverdünnerde eklenecek. GdS alma gibi bir hakkım varmı bunu nereye danışabilirim?
    Cok Gecmis Olsun! Bende 2 Stent var, hastaneye yürüyerek gittim, kapida "galiba kalp krizi gecircem " dedim, hemen iceri aldilar. Sigara halen iciyorum, bide az degil. Sekerde var ama Typ 2. Stres en kötü etki yapiyor bence. Haftada 1 kere istedigimi yiyiyorum. Yeme seklini degistirin. Pilav cok az yigin. Zeytin yagi yemeklere, Pindik ve Ceviz yagi tüketin (ALDI'de var). Pilavi, Makernayi, Beyaz Ekmegi bayaa azaltin. Onun yerine bol bol Salata. Bence cok sey kafa isi. Saglikli Yasamak Zor Degil. Haplarinizi Alirsaniz, aksatmadan hic bisey sorun olmiyacaktir. Benim Tabiiki Sigarayi Birakmam Lazim.

6. metrofm üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    @Burclu ; işyeri ile konuş seni başka bölüme almalarını iste, hatta sendika kuruluşu varsa onlarla irtibata geç. En azından 3 vardıya yerine tel vardiye işe dönmeye bak ilk olarak. İşten çıkmayı düşünme, bu zamanda güvenilir sağlam iş yeri bulmak zor.

8. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Burclu ; işyeri ile konuş seni başka bölüme almalarını iste, hatta sendika kuruluşu varsa onlarla irtibata geç. En azından 3 vardıya yerine tel vardiye işe dönmeye bak ilk olarak. İşten çıkmayı düşünme, bu zamanda güvenilir sağlam iş yeri bulmak zor.
    @atsiz77 iş yerinden çıkmayı zaten kesinlikle düşünmüyorum çünkü çevremde en yakın ve IG Metall de olan iş yeri tek bu, şu anki çalıştığım abteilung çok rahat ama dediğim gibi bazen stressli olabiliyor ve ağır kaldırmada var, mümkün olduğu kadar bunlardan uzak durmak istiyorum yani stress ve ağır işi istemiyorum.

Şimdi diyeceksin her işin kendine göre stresi var ama ben oldukca uzak durmak istiyorum, aslında bana göre en uygunu Homeoffice, ama gel gelelim oda imkansız, iş yeri bunu desem adamlar güler bence, çünkü derler ne yapmayı düşünüyorsun Homeoffice de.

10. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ArkadaÅŸlar,

Pazar günü öğlen kalp krizi geçirdim, ambulans vs. çağırıldı ve Acilen Helikopterle en yakın Kardioloji olan Hastaneye götürdüler, 1 tane Stent taktılar ve şu an Hastanedeyım.

Çok şükür şimdi daha iyiyim ama kontrol amaçlı 2-3 gün daha kalacağım, sonra 1-2 Hafta evde kalıp 3 Hafta Reha diye önerdi Hastane istersem Hastaneden direk Rehayada gidebilirmişim ama ben istemiyorum, şöyle eve gidip 1-2 Hafta sonra daha iyi olur bence.

Asıl Soruma gelince acaba ne gibi Haklarım var bundan sonra, 1 Stent kıldı ve 5-6 Senedir yüksek tansiyon var Hipertansiyon, Tansiyon ilacı kullanıyorum 2 tane ve sanırım şimdi Blutverdünnerde eklenecek. GdS alma gibi bir hakkım varmı bunu nereye danışabilirim?
    Burcu arkadaşım büyük geçmiş olsun Allah uzun ömür versin. Ben bir Bulgar Türkü arkadaşın schwebehinderung Antragini doldurdum ve yolladimdi cepten. Arkadaşta anjiyo olup Stent takilmisti. Kardiolog ve ev doktorunu yazmıştım. Arkadaşa yüzde 40 verdiler. Senin Neurologa gitmen de lazim. Arkadaş ev doktorundayken bir defa Neurologa gitmiş. %20 Kardiolog ve %20 Neurologdan almış. Ben kendim içinde doldurdum kağıtları fakat bana yolladigimdan 4 gün sonra rededildigini yazan mektup geldiydi. 3 defa sol omuz ameliyatı Ortapedi, Neurolog, Kardiolog anjiyo yapılmıştı ve yüksek tansiyon, Göz doktoru ve kulak doktorunu yazdığım halde reddedildi.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun kalp krizi gecirdigimde 4 tane stent taktilar damar 97% tikanmis kura gittik stentin 10-15 yil kadar gidecegini söylediler tabikine sevindik aradan bir yil gecti birseylerin farkinda olmadigini hissettim hasta arabasi cagirdik kalp krizi dediler koldan girerek 5 tane stent daha taktilar oldumu tam 9 tane stent aradan bir yil daha gecti muayneye gittik doktor dediki ben ellersem nallari dikersin stent falan olmuyor dediler beni essen uniklinike gönderdiler orada acik kalp ameliyati yaptilar yani bypass aradan tekrar bir yil gecti 60% iyisin dediler kendimi su anda sükürler olsun iyi hissetmekteyim ama ara sira zorlastiriyor bende biliyorum fazla sürmiyecek korktugum, kafama taktigim sadece yakin zamanda her mutlulugu hak eden canim esimi, cocuklarimi ve doyamadigim torunlarimi geride birakacam bir gün öylede böylede alarm caldiginda mutlaka olacak Allah,im dan tek istedigim yataklara düsmeden, elden avuctan düsmeden hayirlisiyla insallah sizleri korkutmak amacigiyla degilde bilgilendirmek istedim seker, tansiyon, yaglanma üstüne benim gibi sigarada icerseniz Allah korusun olacagi benimki gibi aman aman cok dikkat gerek saglicakla kalin
    Konu esmerkral tarafından (31 Ekim 2022 Saat 02:06 ) değiştirilmiştir.

13. 3 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Eyvallah usta..
    Demek gerekirki ALLAH hayirli ölüm nasip etsin..
    Bunlar bir sebep..
    Ölüm muhakkaki yakin..
    Aslinda stend yerine direk bypass yapabilirlerdi..
    Simdi merak ettigim niye damarlar bu kadar cok tikandi..
    Kendine nr eziyet ettin..

15. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle gecmis olsun kalp krizi gecirdigimde 4 tane stent taktilar damar 97% tikanmis kura gittik stentin 10-15 yil kadar gidecegini söylediler tabikine sevindik aradan bir yil gecti birseylerin farkinda olmadigini hissettim hasta arabasi cagirdik kalp krizi dediler koldan girerek 5 tane stent daha taktilar oldumu tam 9 tane stent aradan bir yil daha gecti muayneye gittik doktor dediki ben ellersem nallari dikersin stent falan olmuyor dediler beni essen uniklinike gönderdiler orada acik kalp ameliyati yaptilar yani bypass aradan tekrar bir yil gecti 60% iyisin dediler kendimi su anda sükürler olsun iyi hissetmekteyim ama ara sira zorlastiriyor bende biliyorum fazla sürmiyecek korktugum, kafama taktigim sadece yakin zamanda her mutlulugu hak eden canim esimi, cocuklarimi ve doyamadigim torunlarimi geride birakacam bir gün öylede böylede alarm caldiginda mutlaka olacak Allah,im dan tek istedigim yataklara düsmeden, elden avuctan düsmeden hayirlisiyla insallah sizleri korkutmak amacigiyla degilde bilgilendirmek istedim seker, tansiyon, yaglanma üstüne benim gibi sigarada icerseniz Allah korusun olacagi benimki gibi aman aman cok dikkat gerek saglicakla kalin
    esmerkral ustam cok cok gecmis olsun. sana stent takmalarinin sebebi kalp krizi gecirirdigin icin. önceden doktora gitmis olsaydin senin durumun bypass ,likti
    tekrardan gecmis olsun
    saygilar

17. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Üzdün beni be bilader!!! ALLAH seni sevenlerine bagislasin.

19. samsunlu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Moralini yüksek tut be Ustam, ben ne insanlar tanıyorum Ameliyat olupta şu anda 70 yaşlarında. Biraz zorlamayacaksın kendini yiyip içtiğine dikkat et Ustam.

ALLAH (cc) seni sevdiklerine uzun yaşamlar nasip etsin.

Yaş kaçtı bu araba ?

21. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Esmer Kral geçmiş olsun.

Zaten arkadaşlar yeterince bence birşeyler söylemiş.

Sana tavsiyem bir Türk Ernährungsberater ile konuşman. Belki yediklerinik etkisi vardır. Berlin'de Türk bir bayan bir Ernährungsberaterin ile online tedavi görüyorum. 5-6 haftada 12 kg verdim. Kendisi Türkiye'de ve Almanya'fa Lebensmitteötechnikerin okumuş ve şimdide piskoloji okuyor.

Allah hepimize gecinden ve hayırlı ölüm versin.

23. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Genellikle bizim yeme alışkanlıklarımız çok ters

makarnayla pilav la ekmek yemek, aşırı et tüketimi, yağlı hamurlu yiyecekler gibi

ağır şekerli tatlılar daha doğrusu ağır kalorili yakın doğu mutfağı

Zamanında millet bağ bahçe ve tarla da çalıştıkları için yemek kültürü olarak yüksek kalorili yiyeceklare yönelmişler

Türk Mutfağı daha çok karbonhidrat ağırlıklı olduğu içinde kilo çabuk aldııyor ..

Buna bağlı aşırı kilo,yüksek tansiyon,şeker ve bunlara bağlı diğer hastalıklar

Almanya da çalışan kesim için monoton hayat, ev-iş-ev üçgeni buna bağlı olarak spor yapan çok az

Bizim kasabanın sayfasında ölümlerle anket yayınlamışlar, ölümlerim %80 hepsi kalp ve damar ile ilgili

Türkiye de bizim oralarda kuyruk yağı, koyun kuzu eti olmazsa olmazlardandır..

25. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    396
    yasim 57 dünya halinin iyisinide, kötüsünüde gördüm inanin esim, cocuklarim o kadar destek oldularki halen olmaktalar dünyanin en mutlu insanim ben onlardan raziyim Allah,imda kendilerinden razi olsun hastaligim aklimin ucundan bile gecmiyor moralimi oldukca iyi tutmaya calisiyorum tek üzüntüm sevdiklerimi birakacam asiri kilom yok benim tahlihsizligim damar hastaligi yani damarlarin cok ince olmasi ne kadar sonuclar iyi ciksada seker ve sigaranin olmasi malesef bu noktaya getirdi fazla yazmakla sizleri dahada üzmek istemiyorum malesef hayat devam ediyor yazdiklarimi dikkata alip kendinize dikkat edin saglicakla kalin iyi niyet temenlilerinizden dolayi hepinize tesekür ederim

27. 3 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    @esmerkral ; daha uzun yılların var be Ustam.
    İlk olarak insanın morali iyi olacak gerisi kolay.

Göreceksin burda Boardda hep birlikte daha uzun yıllar olacağız.

29. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    396
    usta cok tesekür ederim insallah tabikine Allah ne derse ona inaniriz gün, vakit geldiginde yapacagimiz birsey yok bahaneler olacaktir bizimkisi sadece tahmin

31. esmerkral üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    usta cok tesekür ederim insallah tabikine Allah ne derse ona inaniriz gün, vakit geldiginde yapacagimiz birsey yok bahaneler olacaktir bizimkisi sadece tahmin
    Abi sen benden yasca daha büyüksün. Yani nasihat vermis gibi olmayim.

Ama sunu söyleyim. Vaden geldyise, basinda bes tane kalp profesörü olsa yine seni kurtaramaz, vaden gelmediyse yolda kalp krizi geciren insani yoldan gecen birisinin kalp masaji hayatini kurtarir. Yani kimse ne ömrüne bes dakika ekleyebilir, nede calabilir.

Onun icin, sen artik beyaz un'dan ve sekerden uzak dur, gerisi Allah'in takdiri. Birde kirimi eti birak ve sekeri unut. Kisacasi Ernährungsberater bunu yapti. Ilk üc 3-4 hafta cok zorlandim. Simdi pek zorlanmiyorum. Bride dietist Light ve Zero icecikleri hemen hemen serbest birakti. Cok kafam tatli cekerse onu kullaniyorum ve nefsimi köreltiyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (31 Ekim 2022 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

33. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    396
    estafurullah akil yasta degil bastadir bende yazdigin gibi ayni fikirdeyim sunu bilinki bizleri yaratan Allah sabrinida veriyor inanin vadenin gelecegi aklimin ucundan gecmiyor atsiz arkadasimizin dedigi gibi morel yukarda Allah,im ne verirse hayirlisini nasip eylesin

35. 2 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Can boğazdan gelir ömür zaten kısa bu Dünyanın nimetlerinden faydalamak lazım

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Esmerkral abi
    Benim babam da sigara icerdi 63 yasinda kalp krizi sonucu,komada ne kaldi.Kalp 65% calisiyor.Kalp krizi sonucu beyin oksijensiz kalmis, hastaneye varana kadar.
    Sonunda sigarayi birakti.15 senedir sigara icmiyor. Su an 78 yasinda. (Doktorlar la görüstügümde sigaranin tahribatini cok iyi gördüm.)
    Sükür sigarayi birakti kendine dikkat ediyor,yasantisini problemsiz bizim yardimimiz olmadan götürüyor.

Bir inat edip sigarayi birakabilsen.Ikinci si de kilo varsa kilolari atmak.Abilerin dedigi gibi yeme aliskanligini kismi olarak düzene koymak.

Insallah sigarayi birakirsin. Sevdiklerin icin birakirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdP446CUakw

https://www.youtube.com/shorts/I0qxqsDtLUg

https://www.youtube.com/watch?v=WfpQicJMAL4

https://www.youtube.com/watch?v=PKH1XNgd1rE
    https://www.youtube.com/watch?v=uEb2HccQzFc
    Konu murat39 tarafından (31 Ekim 2022 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

38. 3 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)