Şu an Reha dayım ve dün Sosyal Danışman ile Randevum vardı ve iyice kafamı karıştırdı.

Bana Rentenkasseden Mektup geldi gösterdim ve dediki bunun bir bölümünü iş yerine gönderin ve diyerinide Krank olduktan 6 Hafta sonra eğer Krank durumunuz devam edecekse doldurun ve Rentenkasseye gönderin çünkü sizin son aylığınızdan 75% ini Rentenkasse verecek.

Wiedereingliederung isterseniz ve doktorunuzda buna tamam derse o zaman haftalık 2 saat vs. başlarsınız ve gene Krank sayılıyorsunuz paranızı gene Rentenkasse öder 75% den.

Yok ben bu işimi devam yapamam derseniz o zaman Rentenkasse size Umschulung vs. gösterir ki bir an önce işe dönüp kasaya devam para yatırasınız diye (şimdiki emeklilerin aylıklarını ödemek için)

Schwerbehinderung içinde (GdB) Antrag veririz ama belli olmaz ya hiç vermezler ya 20-30% verirler yada 50% verirler, bilemeyiz dedi, Hipertansiyon ve Stent var bende günde toplam 10 ilaç alıyorum.

3 Vardıya çalışıyorum ve doktor zaten burda bunu kesinlikle tavsiye etmez dedi.

Ağzında birde Maske vardı tabii ve konuşmasıda tam anlaşılmayınca Süper oldu tabiiki, siz düşünün haftaya bir termin daha veririm size söylersiniz dedi.

Şimdi beni ayrıca burda Psikologa da gönderecekler Depressionda olabilir sizde diye.

İşin aslı aynı işi devam yapmak istemiyorum, stresli ve ağır iş ve ortam çok pis ve yağlı bir iş. Makinada ama severek yapıyordum işimi.

Nasıl bir yol tavsiye edersiniz, veya buna benzer bir durum başınızdan geçtimi, yaş 44 ve yeniden Umschulung vs. kesinlikle istemem, bildiklerim bana yeter, 25 sene oldu.