Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3253 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı

Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Arkadaslar bu konuyu eski beceriksizler sayfasindada acmistim . Zaman icinde 2013 senesinde cikan yasadan sonra artik bir cözumun olmadigini yazip konuyu takip etmekten vazgecmistim. Arada sirda bakiyordum ama cozumden cok tekrar tekrar ben odermiyim tarzinda sorular oluyordu. Bu sebeble ben gez ile anlasma yoluna gidip borcumu taksitlendirmistim. Buraya kadar 3 asagi bes yukari bilindik seyler.

Bugun isyerinden bir arkadastan farkli bilgiler aldim ve oldukca ilgimi cekti. Facebook da oldukca yogun bir orgutlenme var ve gez gercekten karsilar. Soyledikleri sey cok basit bu cikan sey kesinlikle yasa degil diyorlar. Ve temel olarak dikkat edilmesi gereken seyleri soyluyorlar.
    1. Odemeyi hemen durdurun ve mektuplar gelene kadar bekleyin diyorlar. Mektuplar geldikten sonra borcunu borcunu hala odemezssen inkassoya veriyorlarmis. Borc un olusma sekli vetrag ile olurmus yani biz bu adamlarla vetrag yapmadigimiz icin aslinda borcumuzda olmuyormus. Bizim odememiz gereken sey beitrag ise istege bagli oldugundan istemesek odemeyebiliyormusuz.

2. Nokta ise inkasso gorevlisinin elindeki kagit... bilmemkacinci yasanin bilmem kacinci maddesine gore adamin elindeki kagidin mahkemeden imzali ve muhurlu olmasi gerekiyormus. Ve bu kagitlar mahkemeden imzalanmiyormus.
    3. Nokta ise borcumuzu odeyecegimiz sahis kim. Orda aslinda gez in mudurunun baskaninin her kimse onun adinin olmasi gerekiyormus. Orda yazan beitrag service icra yasasinin bilmem kacinci paragrafina gore gecersizmis...

Inkassodan gelen adamin adini not edip ben bu borcu odeyecegim ama once su odeme kagidini mahkameye bir muhurletin sonra odeyecegim sahsin adini yazin gelin dedigin zaman. Inkassodaki adam bir daha gelip seni rahatsiz etmiyormus...

Gelin bizde orgutlenelim ve hakkimizi ogrenelim... burda ben odermiyim amcam oder mi diye soracagimiza almanlar neler yapiyor bir bakalim... benim netten ogrendiklerim bu. Almancam iyi ama muttersprahe degil. O yuzden almancasi iyi arkadaslar youtubeden ve facebookdan bu orgutlenmeleri arastirip bize yol gosterirse sevinirim
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Haziran 2015 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

2. 9 kişi Uppsallla üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)