Alıntı Rookie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
(kasim ayinda almanya gidecegim bahara kadar orda birakip 185 gün dolunca geri getirmeyi düsünüyorum diyorsun)
Sadece araba değil sende 185 gün yurd dışında kalman lazım.
aynen biliyorum

Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyelimki ben aracimi türkiyeye biraktim ve almanyaya ucakla döndüm 3 Ay almanyada kaldim Tekrar türkiyeye gittim bir iki Türkiyede kulandim geri ucakla almanyaya döndüm 4 ay almanyada kaldim tekrar gittim ve araçla geri dönecegimde sorun olurmu
olmuyor iki yil icerisnde istedigin kadar gel git sadece e devletten giris cikis da beyan yapman lazim

Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevap için çok teşekkürler.

Diyelimki aracımı Türkiye bıraktım ve e devletten girip aracımı bu adrese bıraktım diye taahhütname verdim ve yurtdışına çıktım,

iki ay sonra tekrar Türkiye döndüm yine e-Devlete girip bir işlem yapmam gerekir mi yoksa garajdan çıkarıp arabamı kullanabilir miyim yoksa hiçbir işlem yapmama gerek yok mu taki iki yıl sonra aracımı yurtdışına çıkarana kadar.
islem derken Sadece tahütname veriyorsun gelince tahütnameyi kaldiriyorsun cikarken yine tahütname veriyorsun sadece bir tik e devlette cok kolay ve güzel öyle dilekceyle ugrasmiyorsun (e devlet kullanamayanlar dilekce vermek lazim gümrük kapilarinda ucarken .

Arkadaslar burda arbalar cok pahali örnegin benim araba 2500 € mal oldu ayni araba burda 350000 ile 400000 tl arasi ona göre kararinizi verin ben türkiyede uzun kaliyorum benim icin degiyor .