Ama daha nasil uygulayacaklarini karar vermediler.

Belki diyecekler, misal atiyorum 4 kisi yillik 4000 kw/h düsük fiyatdan, 4000 kw/h'dan sorasi yüksek fiyatdan.

Yada genel olarak fiyati bir yerde sabitleyecekler, ama sanmiyor. Ilki daha matikli yesiller icin. Tasarruf etmeye zorlayacaklar böyle.

Bende Fotovoltaikanlage var. Schätzen edip 100 Euro para yollamislar. Bende Zählere baktim ve bildirdim. Bir daha hesap yapmislar. 88 Euro geri yollamislar. Ama bu Grundversorger degil.
Grundversorgere sirf elektrigi satiyorum. Oda aylik 29 Euro yolluyor.

Aylik 61 Euro'ya düsürmüs sirket. 29 Euro'da satdigimdan geldigi icin, elektrigi simdilik aylik 32 Euroya kullaniyoruz.

Evde mutfakda birtane Einbauküche buzdolabi var Mielenin yeni. Bir kac yillik. Bir tane büyük Bosch buzdolabi var. Onu daha 1 yil önce almistim. Bu eve tasinacagimiz belli degildi. Birtanede keller 15 senelik kücük bir buzluk var. No-Frost falanda degil. Evde elektrik kullanim aleti var ölcmek icin. Bir takip bakacagim ne kadar yakiyor.

Fotovoltaikanlage sayesinde yillik elektrik tüketimim 1300 kw/h falan geliyor.

Bu krizde Allah berekt versin. Bazilarini görüyorum müstakil evde elektrige 150 Euro para veriyorlar. Ama hic kullanirken dikkat etmiyorlar fazla.