Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3093 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Nasil bir Ülke Yeteri kadar taniyormuyuz ?

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Türkiye tatil yapmak icin güzel ama yasamak icin zor bir ülkedir.Almanyadaki düzene alisan bir insan Türkiyede ilk zamanlarda cok zorluklar yasayabilir.
    Oraya ayak uydurup uyduramamak kisinin yapisina ve maddi durumuna kalmis birsey.
    Yorumlarda herkesin kendine göre haklilik payi var cünkü ülkemizin her tarafi ayni düzeye sahip degil .Türkiyede cok ayri sartlarda ve dünyalarda yasayanlar var mahalesef.Keske hersey toz pembe olsada, bizde cok güzel seyler yazsak!

2. 2 kişi smeilet üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    kisaca türkyede paran varsa insan gibi yasarsin,yoksa sürünürsün bol tekme yersin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kisaca türkyede paran varsa insan gibi yasarsin,yoksa sürünürsün bol tekme yersin
    Bu dediğin dunyanin.her yerinde geçerli kardesim

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Sende bir sorun var, bazı Harfler Ü,Ö,Ş bozuk gösteriyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Tabi zorluk Yasar, Burda cogu sosyal yardim ve cocuk parasina alisik.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    34 mesaja 48 teşekkür aldı
    Slm,lar.

Sevgili arkadaşlar bunları yazmanız güzel olmuş, yanına yaşlarınızıda yazmış olsa idiniz tahminen beklentilerinizi görebilirdim. Ben mesela 63 yaşındayim,senelerdir malulen emekliyim ve her senede hemen hemen 4-5 ay kalıp sinirlenip geliyorum ama oradanda pek gelme arzumda yok açıkcasi. Ben geçensene gidememiştim ,o zamana kadar insanları biraz hani derlerya benim saf köylüm diye öyle görüyor biraz bilgisiz görüyor her nekadar okumuşta olsa. Bu son yazdiklarım tabiki bütün insanlar için geçerli degil içlerinde kendilerini çok iyi yetiştirmiş olanlarıda var.Fakat bu sene insanların ne kadar şerefsizleştiğini ne kadar haysiyetsiz, yalancı namustan uzaklaşmış olduklarını daha fazla gördüm.hepsini yazacak olursam zaten buralar yetmez,ne yazıkki bunlarda bizim insanımız.En güzel olayda buradan seneler evvel TR ye dönüpte orada halaa buradaki arkadaşlığı arayan arkadaşlarımla buluşup hoş sohpetler geçirmemiz oldu. Ve buda biraz fazla uzun oldu...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Yorumlari söyle bir Okudum iyi yanları olduğu gibi hakli olarakta Eleştirilerde olaçak bu doğal bence.

Yanlız şuda bir gerçek ki Beynimizle alakalı. Beyinsel olarak neyi kabullenmekten geçtiği önemli. Türkiyede yaşamaya karar verdiğinde beyinsel olarak artılarına eksilerini hesaba katmayarak çıktığında sonu hüzün olacaktır.
    Dünyanın her yerinde bu böyledir böylede olmaya devam edecektir . Buradaki kurulu düzeni sabahtan akşama kadar kurulmadı. Büyük zahmetler,Acılar,Tatlı anılarla bu düzen şimdiki halini almıştır.Zaten siz dömeye karar vermemişsiniz-ki gidip geleceksiniz.

Burda haksızlıklara uğratılmadıkmı. Dışlanmadık'mı. Kanunlar önünde haksızlığa uğratılmadık'mı. vs... Her-şeyi bir özveriyle sabırla aşılarak Şimdiki düzeni kurabildik.Ama genede bir Mutsuzluk daima içimizde oluştu.Var oldu vede var olacak.
    Şucu vede sorunları başkalarına vede sebeblerle yıkmak en-çok kolay olan şey olsa gerek.

Ben olayı şöyle bir örnekle bağlamak itiyorum. Sigarayı bırakacaksın dediğinde Doktor bu ne diyor deli dedim içimden. İçimden geceni de Doktor aynısını bana dedi. Ve ekledi bir-şeye karar vermek için insanının kendisinin kararı vede Azmi olması gerekir. bırakmamak için bahane aramak ister-sende istemedin kadarını sana saya bilirim .

Azmin yenemeyeceği hiç bir-şey yok. Kararda Azimde Size ait olmalı.Bizim düşüncelerimiz Size bir fikir, yol göstermek amaçlı olabilir ama hiç bir zaman gerçek olanı yansıtmaz.Ben olayları farklı algılar farklı uygularım . Siz farklı görebilirsiniz.Suda bir gercek' ki herkes yaşadığı ortama uyumluluk sağlamış. Türkiye'deki Türkiye'ye , Almanya'daki Almanya'ya.

Saygılarımla.

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Arkadaslar tabi ki herkesin kendi bilecegi fakat gercek olan kesin dönüs yapanda pisman yapmayanda pisman,yani iki derenin arasinda kalmis gibiyiz,bir gercek daha var ki ben 1981 yilindan beri 10-11 yaslarindan beri almanyada yasiyorum ne yalan söyleyeyim bir türlü bu alman memleketine isanamadim,Bizler Türk olarak adetlerimiz,geleneklerimiz ve kültürümüz daha bir baska.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)