Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 633 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece 4 gün dayanabildim...

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,601 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gencken akcigerden dolayi hastaneye yatmistim. Doktor sordu ne kadar ictigimi, günde 7 tane falan demistim, tamam ne kadar icine cekiyorsun diye devam etti, bogazimdan asagi cekemiyorum, basim dönüyor demistim.
    Sayisi önemli degil, ne kadar derine cektigin daha önemli demisti. Kimisi günde 5 sigara icer, digeri 3 paket icer ama günde 5 tane icenin akcigeri digerine göre daha kötü durumda olabiliyor demisti.
    Ben de uzun zamandir iciyorum, 25 yaslarimda yolda arkadasla yürürken aniden sigarayi birakma istegi geldi iki sene agzima tek bir tane bile sürmedim, sonrasinda ayda bir tane, 3 haftada bir tane, haftalik bir tane diye diye 1 sene sonunda sigaraya yeniden basladim.
    Sigarayi biraktigimda icenlerin kokusunu 10 metreden aliyordum, nasil olur da insanlar sigara icerler diye düsünürdüm, yeniden baslayacaksin deseler 1 milyon lira iddiaya girerdim, imkan ve ihtimal vermiyordum cünkü birak canimin cekmesini, resmen tiksiniyordum.
    Sigarayi birakanlara tavsiyem, tek bir tane bile denemeyin, baslamayacaginiza asla emin olmayin. Her insan ayni degildir ama böyle bir iki tanidigim daha var, tek tük icen coktan tehlikeye girmistir.
    Allahtan icime cekemiyorum ama ne kadar cekmesem de zaman zaman bir sekilde giriyor fark ediyorum cünkü dumani bazen uzun sürüyor tamamen cikana degin. Derin bir cekeyim basim hala döner ve müthis öksürük basliyor, tkiyor resmen demek ki cigerleri bayagi etkilemis, vücut tepki veriyor. Zaten sigara icenlerin cok degisik bir öksürme sekilleri var, hastalananlarinkine hic benzemiyor.
    Bana muayene de hic bir doktor sormadi, sigarayi ne kadar derin cektigimi..
    Ilk kezz senden duyuyorum böyle bir sey hocam..
    Zaten en son check de hic sigara ictigimi bile sormadilar.. yani akcigerlerimde bi sorun olmadigindandir muhtemelen..
    He, ben sigarayi hic agazimda tutmam ve dumani da fazla icimde tutman, hemen disariya üfletirim..
    Bir de bunu biliyorum.. lunge ye cekmiyenin backenkrebs (mundkrebs) olayi varmis..
    Bence senin o tür sigara icmen biraz daha riskli..

2. talo176 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)