Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O 40 seneye bazı gelişmiş ülkelerde çalıştın süreler eş değer sayılıyor. Tabiki aylıkda kısmenn.

Yaş olayına gelince. Millet niye acele ediyor emekli olmak için anlamıyorum. Emekli demek, ölmeye yakın demek. 35 yaşında emekli demek, işin bitmiş demek.
Arkadasim size ozelden yazdim cevaplarsaniz sevinirim

Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence emeklilik işini kaldırsınlar,67-70 yaşından sonra emekli olsan ne yazar,oran buran tutmayacak,hastalıklar tavan yapmış,ölene kadar çalışsın insanlar,67 den sonra emeli olacaksın 3-5 sene sonra öbür dünyaya göçeçeksin ne anlamı kaşdı bu işin emekliliğini yaşayamadıktan sonra.
ben amerikadayim burada 100 ve daha ustu yasayan insanlarin sayisinda patlama var

Dunya eski dunya degil

En son calistigim sirketteki mudurum 85 yasindaydi gunde 5km kosuyordu

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ilerde yüksek bir emekli istiyorsan sana Lüxemburg'u tavsiye ederim. Çok güzel emekli aylığı veriyor. Bir ay Lüxemburg'da çalışsan, sonra başka devlete gitsen bile isteğe bağlı devam sigorta Lüxemburg'da ödeyebiliyorsun. Lüxemburg sınırında oturan Almanlar bunu yapıyor.
bu harika bir haber. Istege bagli nasil olacak bunun internetten linkini atabilirmisiniz ayrintili bilgi icin. Kendim aradim ama bulamadim

Istege baglinin ingilizcesini bulamadim belki ondandir

Yani orada 1-2 ay calisip sonra borclanmak mantiklimi onu hesaplamak istiyorum