Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 655 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK 01.01.2012 - 7201 s Kanuna Göre Teblig

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,370
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    FArketmez Alman makamlarindan sizin ikametinizin Su seneden bu zamana kadar siz burada yasiyorsunuz diye melderegister almaniz gerekir.

Benim basimdan gecti ve birkac arkadas da da gördüm yardimci oldum.

Bu sekil cözeceksin.Izine gidersen direk SGK veya buradan dilekce veya Konsolosluk. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği bölümü mesela münihte konsoloslugun icerisinde degil baska yerde.Internetten bakin bulundugunuz konsolosluk icerisinde var mi,veya nerede olduguna.

Bu dedigim sekil düzelteceksin.Konsolosluga da gitmis ken E devlet sifresi al.Oradan takip edebilirsin.Borcunu da görürsün islem takibi.Cok seyler kayitli vergi borcu.
    Türk vatandasi veya mavi kart la e devlet sifresi alabilirsiniz.Türkiye de Postaneden ne aliniyor.

Bunu problem etme Meldebescheinigung ve LVA verlauf tercüme yaptir tahütlü olarak veya konsolosluk sosyal güvenlik bölümü üzeri kontaga gir.
    6 ay icerisinde silinir.

Geriye Dönük Borç Nasıl Sildirilir?

Peki, GSS reformunun gerçekleştirildiği 2012 yılının Ocak ayından beri bu işlemi gerçekleştirmemiş olan vatandaşlar adına çıkmış olan GSS borçları ne olacak?

Bu gibi durumda olan kişiler zaten ilk baştan beri GSS’li olmalarına gerek olmadığı için SGK’ya bir dilekçe ile başvurmaları halinde adlarına çıkan borç siliniyor.

Ancak SGK vatandaştan yurtdışında yaşamakta olduğunu belgelemesini istiyor.

Bunun için vatandaşın oturmakta olduğu ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti temsilciğine (büyükelçilik veya konsolosluk) başvurarak anılan ülkede ikamet ettiğine dair ikamet belgesi alması gerekmekte.

Keza yurtdışındaki Eğitim ve Çalışma Ateşeliklerinden alınacak çalışma veya eğitim belgeleri, yurtdışındaki okullardan alınacak öğrenci belgeleri ve diplomalar ile pasaport giriş ve çıkış kayıtları da SGK’ya yurtdışında yaşadığınız ispat etmede yararlı olacaktır.

https://www.erdogansanal.com/haberle...andaslarin-gss

https://www.google.de/search?q=alman...client=gws-wiz

Hekimoglu üstat bu konularin uzmani veya birkac arkadas bu konuda da bilgilerini yazacaklardir.Gördüklerinde.
    Sonuc benim yukarda yazdigim gibi cözülecek.Sakin Emeklilik primini bozmayin.Simdi emekli olayim deseniz 65.000€ larda tutar 9.000 is günü erkeklerde.
    Zamaninda 2012 lerde 23.000€ tutuyordu.

Bu borc cözmezsen devamli zamli sekilde eklenir. En yakin zamanda cözmeye bak. Emeklilik yatirdigin prime birsey olmaz.
    Konu murat39 tarafından (01 Ağustos 2022 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)