Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 657 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krankenkasse beni rehaya göndermek istiyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı gürbüz40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar başlıktada yazıldığı gibi krankenkasse beni kura göndermek için eve reha antraglarını gönderdi bir de 10 hafta süre tanımış bu benim ikinci reha oluyor 2021 de mart da gitmiştim 3 hafta orthopädi den gitmiştim rehada sonra iş başı yaptım çalıştım eski izinleri vardı onları kullandım ama hastalık bir tane deyilki kurdan önce iki ameliyat geçirdim bu arda psikolojik sorunlarda vardı tekrar kranka çıktım bu sefer başka bir hastalıktan 5 aydır kranktım kısa zamanda rehaya göndermek istemeleri doğrumu dr um izinde gelince konuşacam kendim rehazentrum seçme hakkım varmı ve antragları krankasseya vereceğim onlar
    Rentenkasaye gönderecekler
    Benim kura gitmem ne kadar sürer %50 behinderung var yaşım 58 birde sizlerden önerebileceğiniz reha klinik varmı sizlerden bilgi almak istiyorum çok sağolun herşey için şimdiden teşekkür ederim
    Krankenkasse'nin hedefi krank parasından kurtulmak.

Onun için bir an önce iyileşmeni istediği için kura yolluyor.

İkinci kur fayda etmezse emekli kurumu kendiliğinden seni emekli edip etmeyeceğine bakıyor. Bu durumda yine Krankenkasse krank parasın emekli kurumundan kısmen geriye dönük alıyor.

Olay bundan ibaret.

Yapmazsan krank parasını keserler.

Yani mecbursun.

Ha seni emekli kurumu rehaya yollamaz veya emkli etmezse yada rehaya yollar ve ondan sonra emekli etmezse sen kazanmış oluyor. 1,5 krank parana devam edebiliyorsun.

O 10 haftayı krankenkasse bekletmemek için senin zırt bırt arayıp iteleyecek.

Reha hastanesini şuanda seçme hakkın yok. Sadece fikir beyan etme hakkın var. Yani emekli kurumu o hastane mümkünmü diye bakmaya mecbur ama olmazsada seni başka hastaneye yollayama mecbur.

2023'de iş değişiyor. Yasa yolda. Sana üç tane hastene sunmaya mecbur ve birini seç diyebilecek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (30 Temmuz 2022 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)